[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

HP Neverstop: tiskárna bez toneru

HP zkouší přilákat nové zákazníky do svých řad prořídlých po neustálých kauzách okolo náhradních neoriginálních tonerů. Místo nákladných tonerů chce uživatelům nabídnout systém, jehož pomocí sami naplní své tiskárny tiskovým práškem, a tak dosáhnou optimálních provozních nákladů tiskárny. Navíc prý nikdy nemusí přestat tisknout, a proto se nové tiskárny zovou Neverstop.

 

HP Neverstop se doplňuje variantou injekční stříkačky (Zdroj: HP.com)

HP Neverstop se dá chápat jako pokus HP vyhovět i těm uživatelům, kterým sice na jednu stranu nevadí investovat více do samotné tiskárny - na stranu druhou ovšem nejsou spokojeni s provozními náklady klasických tonerů od HP. Typicky pak vyhledávají náhradní tiskové kazety sice kompatibilní se svou HP tiskárnou, ovšem od jiných výrobců, než je HP. HP se situaci v minulosti snažilo řešit aktualizacemi, které de facto znefukčňovaly tisk s tonerem od jiného výrobce, což se ovšem stalo předmětem obecné kritiky a neumělého PR ustupování HP z nastoupené cesty. HP Neverstop se zdá být vhodnou alternativou onoho kontra-zákaznického přístupu. 

Místo toneru je uživateli nabídnut systém, do něhož doplní tiskový prášek svépomocí pomocí varianty injekční stříkačky. Fakticky odpadá veškerá manipulaci s tiskovými kazetami, nejisté hlídání jejich funkčnosti, zdlouhavá výměna a špinění se. Uživatel by měl být schopen:

  • sám; 
  • během tisku;
  • za 15 vteřin

znovunaplnit prostor pro tiskový prášek a vesele tisknout dál. Zvláště možnost nepřerušování tisku považuje marketing HP za klíčový, což vyplývá i ze slov Anneliese Olson, šéfky příslušné sekce HP: 

„Nedávná celosvětová studie zjistila, že téměř 75 % evropských drobných podnikatelů chce tiskárnu, která vyžaduje minimum nastavování a obsluhy. HP Neverstop Laser díky svým revolučním inovacím a digitální integraci nabízí možnost tisknout bez vynucených přestávek. Podnikatel má tak konkurenční výhodu a může se věnovat prosperitě své firmy.“

Oni zmiňování, mnohem pragmatičtěji zaměření drobní podnikatelé, ale ocení spíš úsporu nákladů za tiskové náplně. HP v první fázi velkolepě hlásá 80% úspory na tisk. Ovšem těchto 80 % je s lehkostí odhadnuto z cen, které by stál provoz originálních HP tonerů. Pokud tedy stejné úspory odhadneme z rozdílů cen neoriginálních, kompatibilních tonerů a originálních HP tonerů, pak by se úspora mohla pohybovat někde 50 - 0 %. A to pro HP není příliš veselé, zvlášť když jde o tak velkou firmu, jejíž hospodaření neovlivní ani značné snížení cen tiskového prášku podávaného ve stříkačkách. Ale vše se ukáže až v momentě, kdy se dozvíme skutečné ceny těchto prášků a injekčních stříkaček. 

Fandové HP se zatím mohou těšit dalšími výhodami prezentovanými PR a marketingem firmy:

  • 5 000 stran nepřetržitého tisku - tiskárna je přímo z továrny připravená tisknout 5 000 stran bez přerušení; 
  • proekologická výroba - HP Neverstop jsou vyrobeny z 25 % z recyklovaného plastu a plnící sada využívá recyklované plasty dokonce ze 75 %.

Některé obchody již přijímají předobjednávky na první modely. Jimi jsou HP Neverstop 1000w a HP Neverstop 1200w: první jednoduchá tiskárna, druhá multifunkce. Obě laserové, černobílé, tisknoucí s rozlišení 600 x 600 dpi, 20 stran/minuta, s vlastní mobilní appkou HP Smart, se zásobníkem na 150 listů, s připojením přes USB a dvoupásmové Wi-Fi a podporou služeb typu Apple AirPrint, Google Cloud Print či WiFi Direct Print. 

Verze HP Neverstop 1000w a HP Neverstop 1200w by později měly doplnit ještě modely HP Neverstop 1000a a HP Neverstop 1200a.

Zdroje: tisková zpráva, HP.com, YouTube

 

 

 

 

 

Lazy loading - nativní podpora v Chrome 76

Odložené načítání (alias lazy loading) se v Chrome dočkalo nativní podpory na straně prohlížeče. Přímo, bez dodatečných technologií, bez zásahů do experimentálních nastavení prohlížeče. Co toto odložené načítání nejen...

Chrome usnadní sdílení odkazů i obsahu schránky

Vývojáři Google Chrome přemýšlejí nad tím, jak urychlit sdílení operačních informací mezi jednotlivými instancemi prohlížeče téhož uživatele na různých zařízeních. A to způsobem okamžitým, nikoliv přes funkce typu synchronizace. Ve...

Počasí.cz redesignovalo

Počasí.cz se po letech vrací k zevrubnějšímu podání informací. Po sedmi letech zjednodušeného zobrazení lokality, teploty, srážek a jejich vývoje v průběhu dne a týdne, nyní implementuje realtimová data z Windy.com, a to včetně velmi...

Seznam prolinkoval s Booking.com i Firmy.cz

Seznam pokračuje v monetizaci svých platforem spoluprací s rezervačním portálem Booking.com. Nově provizní odkazy na Booking.com přidává i do svého katalogu domácích firem Firmy.cz, a v to podobě affiliate boxíků s hodnocením, náznakem fotek a výzvou k...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world