[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Guardian 2.0, šifrovací program vašich textů a souborů KE STAŽENÍ

Kryptografický, nebo jestli chcete také šifrovací program pro vytváření kontrolních součtů (hashů) a symetrické šifrování textu a soubor. Program vám umožní přidat salt, teda data, která třetí straně velmi ztíží dešifrování dat. Program podporuje celou škálu hash algoritmů. Dnes sice již zastaralý ale MD5 algoritmus až po modernější SHA512 a jejich HMAC verze. Podporuje nejdůležitější šifrovací algoritmy AES, TripleDES a další s možným nastavením přístupu k datům. Soubory lze také zpracovávat dávkově se zobrazením průběhu zpracování.

 

Pokud patříte mezi méně zkušené uživatele a problematice šifrování až tolik nerozumíte, tak radši nechte nastavení šifrování ve výchozím stavu., dosáhnete tak nejlepšího zabezpečení dat.
 Guardian 2.0, šifrovací program vašich textů a souborů
 
Pamatujte si, že při dešifraci dat stačí pouze zadat heslo, případně použitý salt, všechno ostatní nastavení je uloženo v datech.
 
Klasicky zmíníme grafické rozhraní, které je jednoduché. Programu Guardian existují dvě verze. První je demo verze. Ta je samozřejmě volně ke stažení na internetu. Další je placená verze, která bude obsáhlá o nějaké funkce navíc. Tato omezená demo verze podporuje pouze hash algoritmy MD5, HMACMD5 a šifrovací algoritmus DES. Takže v placené verzi určitě nalezneme více hash algoritmů, kterými budeme moci šifrovat.
 
Co určitě potěší každého uživatele, i když, jak jsme zmiňovali, začátečník by se neměl pouštět do nastavení, tak celý program je lokalizován do českého jazyka. Tudíž i zkušenějším uživatelům půjde vše nastavit snadněji.
 
Jakmile hledáte program podobného druhu a nevíte si rady, který by vám vyhovoval, tak zkuste Guardian 2.0 i v demo verzi.
 

 

Ondřej Vomočil, 14.05.2014 06:51

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama