[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Google spouští Play Pass už i v ČR

Tarif neomezeného přístupu k omezenému počtu aplikací z aplikačního obchodu Google Play míří už i na Moravu, do Slezska a do Čech. Díky měsíčnímu či ročnímu tarifu získá neomezený přístup nejen konkrétní uživatel, ale v případě, že je správcem rodiny, pak i dalším pět členů rodiny. Vyplatí se Google Play Pass právě vám?

 

Google Play Pass: malý náhled do aktuální nabídky (Zdroj: play.google.com)

„Play Pass je předplacená služba, díky níž získáte přístup ke stovkám aplikací a her, které jsou plně odemčené – bez reklam, nákupů v aplikacích a plateb předem. Play Pass nabízí kvalitní, pečlivě kurátorovaný výběr her a aplikací od oblíbených klasik, jako je Sonic the Hedgehog, až po úplné novinky, kam patří například Levelhead; od oceňovaných nezávislých kousků, z nichž můžeme zmínit například hru Chuchel od vývojářů z Amanita Design, až po užitečné aplikace, jako je Photo Studio Pro,“ uvádí Play Pass blog Google.cz.

Google Play Pass má být tedy výběrem těch nejlepších her a aplikací pro operační systém Android, ať už je užíván na jakémkoliv zařízení. Nebudou v jeho rámci dostupné všechny aplikace obchodu Play, ale mělo by být ty, které schválí vnitřní mechanismy vývojářského týmu kolem aplikačního obchodu - a na kterých se domluví s tvůrci. 

Aktuálně je v knihovně Google Play Pass přes 500 her a aplikací. Všechny jsou už bez reklam a měly by být zbaveny i interních mikrotransakcí - což může být dalším lákadlem pro rodiče, neboť nebudou vystaveni riziku zbytečných útrat dětí ve hrách. Na rodinné uživatele ostatně cílí princip rodinného předplatného. Správce rodiny může Google Play Pass sdílet až s pěti členy rodiny. 

„Pro hráče má Play Pass velkou hodnotu v tom, že jim za jednu platbu nabízí přístup k ucelené sbírce kvalitních her, o kterých by se jinak možná vůbec nedozvěděli, a pomáhá jim tak objevovat novinky i časem prověřené klasiky.“  (Jakub Dvorský, Amanita Design)

Google Play Pass by měl být dostupný na každém zařízení, na kterém je Obchod Play verze 16.6.25 a vyšší (Zdroj: play.google.com)

Cena Google Play Pass

Cena Google Play Pass je pro Správce rodiny a pět členů rodiny 139 CZK na měsíc. Při roční platbě lze ušetřit polovinu cenu, neboť roční platba se rovná 849 CZK (oproti dvanáctinásobku měsíčního tarifu v úhrnné výši 1668 CZK). Každý člen může Play Pass využívat samostatně, takže nezáleží na tom, co si stáhnou ostatní členové rodiny – zážitek je vždy kompletní. Na Play Pass také naleznete velký výběr rodinných aplikací a her – od Toca Boca po Learny Land – takže zapojit se může celá rodina, upřesňuje Google

Google Play Pass samozřejmě půjde vyzkoušet zdarma - a to sice prvních 14 dní.

Aktuální nabídka Google Play Pass

Google slibuje Play Pass stále rozšiřovat. Aktuálně zde najdete známé tituly, mezi něž patří Monument Valley, Terraria a Star Wars: Knights of the Old Republic, ale i méně známé kousky, jako je Samorost 3, SAMURAI II: VENGEANCE, This War of Mine, Teslagrad a mnoho dalších. Každý měsíc přidáváme úplné novinky jako Olo Loco a Bright Paw, i osvědčené tituly jako Dakka Squadron od studia Phosphor a sérii Worms od Teams 17, které se objeví do konce tohoto roku. Je tedy pořád na co se těšit.

Google Play Pass zabaví celou rodinu (Zdroj: play.google.com)

Technické požadavky Google Play Pass

Přímo Google uvádí: mobily a tablety s Androidem 4.4 nebo novějším, ve kterých je nainstalován Obchod Play verze 16.6.25 nebo novější. Budete také potřebovat způsobilý účet Google (účet nesmí být spravován rodičem, školou ani organizací). Čistě teoreticky by měl být Play Pass přístupný na všech zařízeních, na které lze nainstalovat Obchod Play.

Zdroje

  • Google Blog ČR
  • Play.Google.com

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama