[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Google musel umožnit smazání osobních údajů ve vyhledávači

Google byl donucen Soudním dvůrem EU poskytnout svým uživatelům možnost smazání URL adres ve vyhledávání, které odkazují na poškozující informace o jejich osobě.

 

 2.png
Od 13. května má každý občan EU právo ,,být zapomenut“ ve vyhledávání Googlu.
Z rozhodnutí evropského soudního dvůru je technický gigant nyní povinen nabídnout Evropanům možnost vymazat údaje o jejich osobách z výsledků vyhledávání, které jsou ,,irelevantní, již neplatné či jinak nevhodné.“ Data se vymažou z vyhledávače, na internetových stránkách však zůstanou. Pro žádost stačí vyplnit online formulář zde a prokázat se identifikačním kartou – řidičským či občanským průkazem. Vyplňují se různé detaily spolu s URL odkazem, který chcete odstranit a vysvětlením proč.
 
Rozhodnutí bylo vyneseno kvůli případu španělského muže, který prohlásil, že bylo narušeno jeho soukromí, když se po vyhledání jeho jména objevil článek ze španělského deníku z roku 1998 o dražbě jeho nemovitosti kvůli dluhům na sociální zabezpečení. Dluh byl však již splacen a tyto informace jej mohly poškodit.
Google je ale znepokojen, výkonný ředitel Larry Page totiž prohlásil v rozhovoru pro Financial Times že toto rozhodnutí soudu může být zneužito jinými vládami, které nejsou až tak pokrokové jako ty v Evropě. Z dlouhodobého hlediska prý také může být s rostoucí regulací Internetu zastaven pokrok.
 
Pro Google to teď znamená spoustu papírování; během prvních 24 hodin bylo podáno přes 12 000 žádostí. Společnost stále pracuje na tom, jak nejlépe zavést systém jejich zpracovávání a jednou zprávou naznačuje, že bude potřebovat najmout nové pracovníky na výpomoc při vypořádávání se s touto záplavou.
 
Změny se mají začít projevovat v polovině června. Bude to vypadat obdobně jako při odstraňování výsledků z vyhledávání, které se týkají materiálu chráněného autorskými právy - například hudebních skladeb. Na stránce se zobrazí webovému uživateli oznámení o počtu odkazů, které byly ze stránky s výsledky odstraněny na základě žádosti držitele autorských práv. Toto řešení se jeví jako zklamání pro ty, kdo si podali žádosti na odstranění, protože to spíše přitáhne pozornost k tomu, že je na webu více obsahu týkající se jejich osoby, a proto to pravděpodobně bude motivovat osobu, která provádí vyhledávání kopat hlouběji ve snaze tento obsah najít.
 skryty-obsah.jpg
 
Žádosti doposud pocházejí od různých lidí, včetně, podle listu The Guardian, "politika s temnou minulostí, který je odsouzen jako pedofil a muže, který se pokusil zavraždit svou rodinu a chtěl odstranit odkazy o jeho zločinu."
 
 

 

Lenka Szurmanová, 09.06.2014 19:41

 

 

 

 

Česká pošta se stala nástrojem phishingu

Obzvláště nebezpečný phishing koluje po českých emailech. Kyberútočníci si tentokrát coby nástroj na oblafnutí uživatele zvolili upozornění od České pošty. Za nepatrnou platbičku dlužného cla ve výši 1,10 Kč v podstatě slibují...

Nejvýkonnější superpočítač ČR se rodí v Ostravě

Superpočítačové centrum IT4Innovations se chystá na zkompletování nejnovějšího superpočítače v České republice. Ten bude ctít tradici všech superpočítačů a stane se nejvýkonnějším v lokalitě, a to sice díky výpočetnímu...

WhatsApp připravuje i nemobilní volání

WhatsApp by v budoucnu měl umožnit volání a videohovory i v jiných aplikacích než těch, které jsou určeny pro mobily a tablety. Konkrétně by se video/telefonie měla dostat i do webové aplikace a do aplikace desktopové. Otázkou zůstává, zda půjde o samostatné klienty...

Končí podpora Office 2010 Windows a Office 2016 Mac

Od 14. října 2020 už nejsou dostupny žádné další aktualizace pro kancelářský balík Office verze 2010 na platformě Windows a Office 2016 na platformě macOS. Microsoft k nim pomalu ukončuje uživatelskou podporu a postupně zruší i online nápovědu k nim.  ...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama