[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit KE STAŽENÍ

Znovuobjevovat Ameriku se občas podaří každému. Nikdo neví, co všechno už objeveno bylo. Ovšem implementovat fičuru, se kterou jste sami přišli, to už vyžaduje pokročilý věk. Najít analogii stáří celosvětového korporátu Googlu lze jen těžko, ale právě jeho prohlížeč vykazuje senilní chování. Znovuobjevuje fakt, že indikátor ztlumení karty prohlížeče by se - světe div se - dal použít i ke ztlumení karty.

 

Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit (Zdroj: Google)

Nejenže Google Chrome jako první přišel s ikonkou indikující přehrávání zvuku na kartě, dokonce i jako první udělal další logický krok - udělal z ní funkční tlačítko, které umožňuje okamžité vypnutí a opětovné zapnutí zvuku z dané karty. Později funkčnost ikonky zvuku odstranil, patrně v důsledku vývoje ovládače multimédií, který se skrývá pod ikonkou notového zápisu a umožňuje z jednoho místa ovládat multimédia na všech kartách. 

Nyní vývojáři Google Chrome funkcionalitu ztlumení karty přehrávající zvuk pomocí ikony indikující totéž uvádí do prohlížeče způsobem, jakým to dělají u jakékoliv jiné, zcela nové funkcionality: zavádí se nejdřív do vývojové větve Google Chrome Canary - a aby toho nebylo málo - tak je pouze dokonce v experimentálních nastaveních Canary.

V experimentálních nastaveních chrome://flags vyhledáme položku Tab audio muting UI control, zvolíme Enabled a restartujeme Chrome (Zdroj: Google Chrome)

Jak znovuaktivovat ikonku Ztlumit v Google Chrome Canary?

  1. Otevřeme Google Chrome Canary; 
  2. spustíme experimentální nastavení vepsání příkazu chrome://flags do adresního řádku; 
  3. vyhledáme položku Tab audio muting UI control;
  4. přepneme funkčnost do polohy Enabled;
  5. restartujeme Chrome.

Ikona indikující kartu s přehrávaným zvukem už zase umožňuje ztišení dané karty (Zdroj: Google Chrome Canary)

A co znovuaktivace ikonky Ztlumit udělá?

Tak kupodivu totéž, co před lety - okamžitě vypne zvuk přehrávaný z dané karty Chrome. Vzhledem k tomu, že v Google Chrome mezitím přibyl globální ovládač médií, interaguje i s ním. Zatím - v experimentální podobě - dojde k prošedivění ikonky a znefunkčnění globálního ovládače - a to i přesto, že karta dále přehrává video a ovládač by mohl například posloužit k zastavení videa či k jeho přenesení do režimu obraz v obraze.

Jak vývojáři obě funkcionality sladí, je otázkou příštích dní. Ovšem návrat fičurky okamžitého ztišení by byl jistě vítaný.

Zdroje

  • Google
  • Google Chrome Canary

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší změny hluboko uvnitř programu i v uživatelském rozhraní. Univerzální software pro úpravu fotek a videí nově nativně podporuje RAW formáty mnoha rozšířených fotoaparátů nebo...

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na...

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly...

Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Vývojáře Microsoft Edge zkouší nové ulehčení práce s prohlížečem. Spočívá v prostém dvojkliku na oušku panelu pro jeho zavření. Funkcionalitka je zatím v testování - a to tak raném, že není ani...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama