[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google, Facebook a další internetoví giganti dovolí návrat do kanceláří jen očkovaným zaměstnancům. Opět přistupují k protiepidemickým opatřením s předstihem, stejně jako v případě hromadného zavádění home office po propuknutí pandemie koronaviru COVID-19.

 

Google a Facebook nechají pracovat jen očkované (Zdroj: Google)

Google

Zaměstnanci Googlu se nutnosti očkování dozvěděli z emailu CEO Googlu a Alphabetu Sundara Pichaie:

„Nechat se očkovat je jednou z nejpodstatnějších věcí, abychom si všichni v nadcházejících měsících zachovali zdraví. Při myšlence na globální návrat do kanceláří bych se s vámi chtěl podělit o dvě klíčové novinky: 

  1. Každý, kdo zamíří do práce v našich areálech, bude muset být očkován. Tuto zásadu zavedeme v nejbližších týdnech v USA a v následujících měsících i v dalších regionech. Implementace se bude lišit podle místních podmínek a předpisů a nebude se uplatňovat do té doby, dokud v dané oblasti nebudou plně dostupné vakcíny. Bližší informace vám sdělí místní vedoucí. Dostane se vám také podrobnějších informací ohledně výjimek pro ty, kteří nemohou být očkováni ze zdravotních důvodů.
  2. Prodlužujeme dobrovolné zachování práce v režimu home office až do 18. října...“

U druhého bodu Pichai zmiňuje změnu původních okolností nástupem delta varianty koronaviru. Delta patrně není jen příčinou prodloužení dobrovolného home office, ale i pro vyžadování očkování po všech, kteří mají vstoupit do areálů Googlu.  

Facebook také vyžaduje očkování v kancelářích na americké půdě (Zdroj: Facebook)

Facebook

Obdobné prohlášení vydala i Lori Goler, viceprezidentka Facebooku:

„Při znovuotevírání našich kanceláří budeme požadovat, aby každý, kdo přijde do práce v našich amerických areálech, byl očkován. Implementace této zásady bude záviset na místních podmínkách a předpisech. Máme připraveny postupy i pro ty, kteří nemohou být očkováni ze zdravotních či jiných důvodů. A stejně tak budeme vše vyhodnocovat lokálně v závislosti na vývoji situace v konkrétních regionech. Pokračujeme ve spolupráci s experty, abychom zajistili, že plány návratu do kanceláří budou prioritizovat zdraví a bezpečí.“

Facebook vůbec očekává nárůst home office. Mark Zuckerberg se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že v příštích pěti až deseti letech bude 50 % zaměstnanců Facebooku pracovat na dálku.

Apple sice nevyžaduje očkování, ale vyzývá k němu a ponechává v platnosti mnoho dalších opatření (Zdroj: Apple)

Apple

Apple ústy svého CEO Tima Cooka sice popřel, že by se chystal udělat totéž, nicméně posunul datum návratu do kanceláří ze září minimálně na říjen. Stejně tak Apple po zaměstnancích svých prodejen požaduje, aby pokračovali v používání respirátorů bez ohledu na to, zda jsou očkováni. Navíc je Apple i vyzývá, aby se očkovali, ale nevyžaduje to po nich. 

Netflix vyžaduje očkování v nejsledovanější A zóně, kde se pohybují ti nejdražší zaměstnanci - herci (Zdroj: Netflix)

Netflix

Podle Deadline.com zavádí podobnou pracovní politiku i Netflix. Producenti i realizační partneři budou vyžadovat očkování po všech, kteří se pohybují v tzv. A zóně, což znamená v podstatě herci a všichni, kdo se pohybují v jejich blízkosti. Tato podmínka odpovídá úmluvě mezi velkými filmovými studii a hollywoodskými odbory, které umožňují producentům zavést zásady povinného očkování pro herce a ansámbl v A zóně.

Opatření zaváděné Netflixem taktéž přichází uprostřed čtvrté vlny koronaviru způsobené vysoce nakažlivou variantou delta. 

Opět je zajímavé sledovat, jak se k protiepidemickým opatřením a k očkování konkrétně staví internetoví giganti. Jde o společnosti bedlivě dbající na dosažení ziskovosti a eliminaci všech rizik. A za ústřední rizika právě teď považují onemocnění svých zaměstnanců či ještě hůře jejich nakažení na pracovišti a k tomu se pojící rizika žalob. Ostatně zaměstnanci těchto společností - a zvláště na americké půdě - patří k těm nejlépe placeným.

Zdroje

  • Blog.Google
  • Google
  • Twitter
  • CNN.com
  • Deadline.com
  • Netflix
  • Apple

 

 

 

 

 

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex...

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty...

NortonLifeLock akvíruje Avast

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama