[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Gold! StartupControl: rozšířená správa programů spouštěných se systémem KE STAŽENÍ ZDARMA

Žádná optimalizace systému Windows se neobejde bez prozkoumání programů spouštěných po startu. Bohužel mnoho vývojářů považuje své programy za natolik nezbytné, že se je snaží nacpat do položek spouštěných Po spuštění. Každá aktuálně nepotřebná aplikace tak nejen zpomaluje start, ale většina z nich zůstává navíc aktivní a zbytečně vytěžuje systémové prostředky. Efektivní prořezání těchto programů nabízí aplikace českého autora Gold! StartupControl.

 

Gold! StartupControl: instalace v češtině

Gold! StartupControl nainstalujeme i provozujeme v češtině. Upozorní nás, že ke svému běhu potřebuje Microsoft .NET Framework, a rovnou nabídne odkaz k jeho stažení. Program po spuštění proskenuje nastavení položky Po spuštění a poskytne nám náhled na to, které aplikace startují se systémem, které jsou nastaveny na opožděný start a které blokujeme.

Gold! StartupControl: výchozí zobrazení položek Po spuštění

Po základní orientaci můžeme rovnou upravit nastavení jednotlivých aplikací. Pomocí ozubeného kolečka rozklikneme Detail o položce, v němž jsou jednak podrobné informace o položce, jednak nástroje pro práci s ní.

Gold! StartupControl: detail položky

Vidíme tak:

  • zda program odpovídající zápisu ještě v systému existuje, nebo je zápis neaktuální a můžeme ho odstranit;
  • zda jde o nově přibyvší položku (a měli bychom jí tedy věnovat větší pozornost), nebo jde o déledobou položku;
  • Stav zobrazuje, do které kategorie je položka zařazena;
  • Umístění napoví, jestli se položka spouští všem uživatelům, nebo se spouští pouze pro současného uživatele;
  • Hodnocení vyjadřuje poměr množství uživatelů, kteří danou položku povolili nebo zakázali a
  • Cestu v systému k dané položce.

Nástroje nám umožní:

  • položku Zakázat, Povolit či nastavit jí Odložené spouštění (lze odložit až o 2 minuty po startu systému);
  • Smazat zvolenou položku;
  • aktuálně Spustit daný program či
  • Spustit program s parametrem.

V Možnostech programu můžete přidat nové položky, které se mají spouštět se systémem. Veškeré podrobnosti a kontakt na vývojáře najdete v Nápovědě. Informace o verzi programu a aktualizace se skrývají na kartě O programu.

Gold! StartupControl závěrem

Gold! StartupControl je jednoduchá utilitka, která nejen poskytne informaci o aplikacích spouštěných se systémem, ale umožní také jejich mazání, opožďování a přidávání. Krom jiných podrobností nabízí také komunitní Hodnocení, díky kterému se můžeme snadněji rozhodnout o tom, jak s kterou položkou naložíme.

Výhody Gold! StartupControl spočívají v přehledném rozhraní, intuitivním provedení a grafické návodnosti jednotlivých prvků. Také čeština potěší.

Nevýhodou Gold! StartupControl by mohlo být, že na tak prostou utilitku si bere kolem 44 MB paměti. Nejde ovšem o program, který by neustále běžel v systému, takže po skončení práce s Gold! StartupControl mají i ty nejskromnější systémy svou operační paměť zpět.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world