[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Gold! StartupControl: rozšířená správa programů spouštěných se systémem KE STAŽENÍ ZDARMA

Žádná optimalizace systému Windows se neobejde bez prozkoumání programů spouštěných po startu. Bohužel mnoho vývojářů považuje své programy za natolik nezbytné, že se je snaží nacpat do položek spouštěných Po spuštění. Každá aktuálně nepotřebná aplikace tak nejen zpomaluje start, ale většina z nich zůstává navíc aktivní a zbytečně vytěžuje systémové prostředky. Efektivní prořezání těchto programů nabízí aplikace českého autora Gold! StartupControl.

 

Gold! StartupControl: instalace v češtině

Gold! StartupControl nainstalujeme i provozujeme v češtině. Upozorní nás, že ke svému běhu potřebuje Microsoft .NET Framework, a rovnou nabídne odkaz k jeho stažení. Program po spuštění proskenuje nastavení položky Po spuštění a poskytne nám náhled na to, které aplikace startují se systémem, které jsou nastaveny na opožděný start a které blokujeme.

Gold! StartupControl: výchozí zobrazení položek Po spuštění

Po základní orientaci můžeme rovnou upravit nastavení jednotlivých aplikací. Pomocí ozubeného kolečka rozklikneme Detail o položce, v němž jsou jednak podrobné informace o položce, jednak nástroje pro práci s ní.

Gold! StartupControl: detail položky

Vidíme tak:

  • zda program odpovídající zápisu ještě v systému existuje, nebo je zápis neaktuální a můžeme ho odstranit;
  • zda jde o nově přibyvší položku (a měli bychom jí tedy věnovat větší pozornost), nebo jde o déledobou položku;
  • Stav zobrazuje, do které kategorie je položka zařazena;
  • Umístění napoví, jestli se položka spouští všem uživatelům, nebo se spouští pouze pro současného uživatele;
  • Hodnocení vyjadřuje poměr množství uživatelů, kteří danou položku povolili nebo zakázali a
  • Cestu v systému k dané položce.

Nástroje nám umožní:

  • položku Zakázat, Povolit či nastavit jí Odložené spouštění (lze odložit až o 2 minuty po startu systému);
  • Smazat zvolenou položku;
  • aktuálně Spustit daný program či
  • Spustit program s parametrem.

V Možnostech programu můžete přidat nové položky, které se mají spouštět se systémem. Veškeré podrobnosti a kontakt na vývojáře najdete v Nápovědě. Informace o verzi programu a aktualizace se skrývají na kartě O programu.

Gold! StartupControl závěrem

Gold! StartupControl je jednoduchá utilitka, která nejen poskytne informaci o aplikacích spouštěných se systémem, ale umožní také jejich mazání, opožďování a přidávání. Krom jiných podrobností nabízí také komunitní Hodnocení, díky kterému se můžeme snadněji rozhodnout o tom, jak s kterou položkou naložíme.

Výhody Gold! StartupControl spočívají v přehledném rozhraní, intuitivním provedení a grafické návodnosti jednotlivých prvků. Také čeština potěší.

Nevýhodou Gold! StartupControl by mohlo být, že na tak prostou utilitku si bere kolem 44 MB paměti. Nejde ovšem o program, který by neustále běžel v systému, takže po skončení práce s Gold! StartupControl mají i ty nejskromnější systémy svou operační paměť zpět.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama