[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Firefox 49: Bye Bye Hello! KE STAŽENÍ ZDARMA

Liščička č. 49 se lehce opozdila kvůli dvěma chybám: příliš často se zobrazujícímu varování o pomalém běhu skriptu a chybě zobrazování obrázků na Twitter vložených z Giphy. Obě už jsou eliminovány, a tak můžeme vesele upgradovat. Firefox nás pak překvapí odstraněním funkce Firefox Hello, novým Předčítáním ve čtečce a zvýšením výkonu v režimu bez hardwarové akcelerace.

 

Firefox Hello končí, WebRTC technologie ho pohánějící zůstává

Firefox Hello: Bye Bye

Mozille nevyšla sázka na Firefox Hello. Tento komunikátor měl zprostředkovat videokomunikaci, byl rozšířen o možnost instant chatu, o funkci k okamžitému procházení stejným webem spolu... Nicméně nenašel si své publikum, a tak s Firefoxem 48 končí. Mozilla jeho příznivcům doporučuje přechod na Talky, Cisco Spark, Appear.in či Jitsi Meet a slibuje, že technologii WebRTC, na níž Firefox Hello běžel, bude nadále vyvíjet a zdokonalovat.

Předčítání potěší - provedením, ovládáním, ale jenom v angličtině

Předčítání - nebo zatím spíš Reader

Dobře provedenou novinkou je Předčítaní v režimu čtečky - zatím alespoň v angličtině. Zatím je k dispozici totiž jen výchozí hlas Microsoft Zira Desktop - English (United States). Přesto je šikovně provedeno a dobře se ovládá. Lze určit rychlost předčítání, přeskakování bloku textu dopředu a dozadu, samo označuje čtený text a posouvá stránku, lze umlčet nejen pomocí Stop, ale i okamžitým ztišením stránku přes ikonku reproduktoru na oušku panelu.

Čtečce se dostalo vůbec více změn, text si tak nyní můžeme nejen typizovat, zvětšit, a určit jeho barvy jeho a jeho pozadí, ale také roztáhnout vůči strany a změnit řádkování.

A dále...

Firefox by měl nyní běhat rychleji na systémech, které neumožňují hardwarovou akceleraci prohlížeče. HTML5 videa lze přímo z kontextové menu Firefoxu přehrávat o čtvrtinu vyšší rychlostí a cyklovat do smyčky. Správce hesel umožňuje přihlášení na HTTPS variantě webu i pomocí hesla, které má uloženo z nešifrované HTTP verze webu. Záplaty se dostalo celkem osmnácti bezpečnostním zranitelnostem, čtyři z toho byly kritické. A byla ukončena podpora systémů OS X 10.6, 10.7 a 10.8 a sestav s procesory využívajícími instrukce SSE.

Multiprocesová architektura Electrolysis aka e10

Mozilla slibuje další rozšiřování verzí Firefoxu s novou multiprocesovou architekturou e10. Pokud se na vás nedostalo - a že to vypadá, že v české verzi zatím není - stáhněte si třeba noční sestavení a povolte ji přes Options - General - Startup - Enable multi-process Nightly.

Zdroje: Firefox Release Notes, Firefox Help

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty

Vývojáři Google Chrome se rozhodli některé z experimentálních funkcí prohlížeče otestovat na širším vzorku pokusných uživatelů. Nabídnou uživatelský přístup přímo přes rozhraní browseru k těm experimentům, pro které je téměř...

NIX.CZ je součástí kritické infrastruktury ČR

Internetový uzel NIX.CZ byl zařazen mezi subjekty kritické informační infrastruktury České republiky. Rozhodl o tom Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, v jehož kompetenci jsou prvky spadající do oblasti informačních technologií. NIX.CZ...

Vlastník Jobs.cz a Práce.cz akvíruje ajťácký Techloop.io

Společnost LMC vlastnící mj. jiné největší české HR projekty Jobs.cz a Práce.cz akvíruje platformu Techloop.io, která se specializuje na párování IT odborníků a firem. Získává tak černého koně ve vysokorozpočtové oblasti...

Síťové prvky Zyxel trpí backdoorem

Firewally a brány značky Zyxel jsou přístupné kyberútokům přes zadní vrátka. Kupodivu je neotevírá žádný malware, který by je napadl, ale jsou tam přítomna přímo z výroby. Zyxel se nejen domníval, že je dobrým nápadem v těchto...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama