[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Firefox 49: Bye Bye Hello! KE STAŽENÍ ZDARMA

Liščička č. 49 se lehce opozdila kvůli dvěma chybám: příliš často se zobrazujícímu varování o pomalém běhu skriptu a chybě zobrazování obrázků na Twitter vložených z Giphy. Obě už jsou eliminovány, a tak můžeme vesele upgradovat. Firefox nás pak překvapí odstraněním funkce Firefox Hello, novým Předčítáním ve čtečce a zvýšením výkonu v režimu bez hardwarové akcelerace.

 

Firefox Hello končí, WebRTC technologie ho pohánějící zůstává

Firefox Hello: Bye Bye

Mozille nevyšla sázka na Firefox Hello. Tento komunikátor měl zprostředkovat videokomunikaci, byl rozšířen o možnost instant chatu, o funkci k okamžitému procházení stejným webem spolu... Nicméně nenašel si své publikum, a tak s Firefoxem 48 končí. Mozilla jeho příznivcům doporučuje přechod na Talky, Cisco Spark, Appear.in či Jitsi Meet a slibuje, že technologii WebRTC, na níž Firefox Hello běžel, bude nadále vyvíjet a zdokonalovat.

Předčítání potěší - provedením, ovládáním, ale jenom v angličtině

Předčítání - nebo zatím spíš Reader

Dobře provedenou novinkou je Předčítaní v režimu čtečky - zatím alespoň v angličtině. Zatím je k dispozici totiž jen výchozí hlas Microsoft Zira Desktop - English (United States). Přesto je šikovně provedeno a dobře se ovládá. Lze určit rychlost předčítání, přeskakování bloku textu dopředu a dozadu, samo označuje čtený text a posouvá stránku, lze umlčet nejen pomocí Stop, ale i okamžitým ztišením stránku přes ikonku reproduktoru na oušku panelu.

Čtečce se dostalo vůbec více změn, text si tak nyní můžeme nejen typizovat, zvětšit, a určit jeho barvy jeho a jeho pozadí, ale také roztáhnout vůči strany a změnit řádkování.

A dále...

Firefox by měl nyní běhat rychleji na systémech, které neumožňují hardwarovou akceleraci prohlížeče. HTML5 videa lze přímo z kontextové menu Firefoxu přehrávat o čtvrtinu vyšší rychlostí a cyklovat do smyčky. Správce hesel umožňuje přihlášení na HTTPS variantě webu i pomocí hesla, které má uloženo z nešifrované HTTP verze webu. Záplaty se dostalo celkem osmnácti bezpečnostním zranitelnostem, čtyři z toho byly kritické. A byla ukončena podpora systémů OS X 10.6, 10.7 a 10.8 a sestav s procesory využívajícími instrukce SSE.

Multiprocesová architektura Electrolysis aka e10

Mozilla slibuje další rozšiřování verzí Firefoxu s novou multiprocesovou architekturou e10. Pokud se na vás nedostalo - a že to vypadá, že v české verzi zatím není - stáhněte si třeba noční sestavení a povolte ji přes Options - General - Startup - Enable multi-process Nightly.

Zdroje: Firefox Release Notes, Firefox Help

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

CERN opouští software Microsoftu

CERN aneb Evropská organizace pro jaderný výzkum alias jedna z nejvýznamnějších vědeckých institucí světa a provozovatel velkého hadronového urychlovače ve Švýcarsku migruje z kódu prodávaného Microsoftem na open-source. Microsoft...

Mapy.cz implementují Booking.com pro zahraniční destinace

Seznam do mapové aplikace Mapy.cz implementuje Booking.com - zatím jen pro zahraniční destinace. Slibuje si od toho více informací pro své uživatele a výhody plynoucí ze spolupráce s Booking pro příjmy Seznamu. Potěší, či jen potvrdí hegemonii Booking.com? ...

Mozilla rebranduje a redesignuje Firefox

Firefox, pojetí prohlížeče, značky a navázaných služeb - to vše projde změnou. Firefox se pro Mozillu stává značkou samou o sobě, pod kterou jsou sdruženy prohlížeč Firefox a služby Firefox Send, Firefox Monitor a Firefox Lockwise. Co zůstalo z původních návrhů a čeho se drželi...

Opera GX pro hráče už je venku

Opera GX je rekoncepcí prohlížeče Opera pro náruživé hráče her. Prohlížeč postavený na Chromiu a rozšířený o funkce typické pro Operu doplňuje dalšími fičurami, možnostmi konfigurace a drobnostmi orientovanými na zvláštní potřeby...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world