[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Facebook propojí Messenger a zprávy Instagramu

...a po časech divergence nastane opět věk konvergence, mohlo by znít proroctví komunikačního teoretika. Zatímco v minulosti Facebook, Google a další činitelé instant messagingu složitě rozdrobovali komunikační služby, utíkali od protokolu XMPP a uzavírali své kódy - dnes dochází opět ke spojování platforem. Zatím alespoň parciálně - na písečku Marka Zuckerberga. Aktuálně nebudete muset zvlášť otevírat Messenger a Instagram. 

 

Messenger bude moci nyní přímo komunikovat s Instagramem - a naopak (Zdroj: about.fb.com)

Začátkem roku 2019 deklaroval Mark Zuckerberg naprosto převratnou myšlenku: propojit aplikace, které spadají pod impérium Facebooku: konkrétně Messenger, Instagram a WhatsApp. S rychlostí stavaře českých dálnic Facebook uvádí propojení prvních dvou platforem: Messengeru a zpráv integrovaných v Instagramu. 

Vývojáři z říše modrého F dokáží i jednoduchou věc popsat mnoha slovy, fakticky jde o to, že tutéž komunikace, tytéž slova, tytéž emotikony a stejné fotky budete moci jak do Messengeru, tak do zpráv Instagramu a - teď přichází opravdu revoluční moment - protistrana je uvidí a bude moci s vámi komunikace jak z Messengeru, tak ze zpráv Instagramu. 

Fungování okamžité komunikace - zcela běžné začátkem druhého milénia - není tak jednoduché, jak by se jízlivým jazykům mohlo zdát. Platformy totiž vznikly samostatně a vyvíjely se odlišně. Facebook teprve v průběhu času koupil fotosdílecí platformu Instagram (2012) a posléze komunikační platformu WhatsApp (2016). 

Novinky pro Instagram - mj. nálepky na selfíčka (Zdroj: about.fb.com)

Na straně Instagramu přichází novinka doprovázená implementací dalších funkcí (především z Messengeru) pro zprávy Instagramu. A jsou to:

  • společné sledování; 
  • zprávy mizející po shlédnutí; 
  • nálepky na selfíčka; 
  • chatovací barvy; 
  • zkratky pro oblíbené emotikony; 
  • přeposílání zpráv; 
  • odpovídání na konkrétní jednu zprávu (tedy nikoliv jen na konci komunikačního proudu); 
  • lepší správa zpráv; 
  • vylepšené nahlašování obtěžujících zpráv i celých konverzací.

Instagram upozorní na změny přímo v aplikaci (Zdroj: about.fb.com)

V tento moment je propojení zpráv Instagramu a Messengeru dostupné jen v několika zemích světa (Facebook tak testuje nasazení v ostrém provozu), přičemž celoglobální uvolnění funkce je slíbeno „brzo“. Na propojení s WhatsAppem se bude patrně čekat déle, neboť WhatsApp pojímá šifrování jinak než Messenger. 

Zdroje

 

 

 

 

 

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex...

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty...

NortonLifeLock akvíruje Avast

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama