[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Facebook propojí Messenger a zprávy Instagramu

...a po časech divergence nastane opět věk konvergence, mohlo by znít proroctví komunikačního teoretika. Zatímco v minulosti Facebook, Google a další činitelé instant messagingu složitě rozdrobovali komunikační služby, utíkali od protokolu XMPP a uzavírali své kódy - dnes dochází opět ke spojování platforem. Zatím alespoň parciálně - na písečku Marka Zuckerberga. Aktuálně nebudete muset zvlášť otevírat Messenger a Instagram. 

 

Messenger bude moci nyní přímo komunikovat s Instagramem - a naopak (Zdroj: about.fb.com)

Začátkem roku 2019 deklaroval Mark Zuckerberg naprosto převratnou myšlenku: propojit aplikace, které spadají pod impérium Facebooku: konkrétně Messenger, Instagram a WhatsApp. S rychlostí stavaře českých dálnic Facebook uvádí propojení prvních dvou platforem: Messengeru a zpráv integrovaných v Instagramu. 

Vývojáři z říše modrého F dokáží i jednoduchou věc popsat mnoha slovy, fakticky jde o to, že tutéž komunikace, tytéž slova, tytéž emotikony a stejné fotky budete moci jak do Messengeru, tak do zpráv Instagramu a - teď přichází opravdu revoluční moment - protistrana je uvidí a bude moci s vámi komunikace jak z Messengeru, tak ze zpráv Instagramu. 

Fungování okamžité komunikace - zcela běžné začátkem druhého milénia - není tak jednoduché, jak by se jízlivým jazykům mohlo zdát. Platformy totiž vznikly samostatně a vyvíjely se odlišně. Facebook teprve v průběhu času koupil fotosdílecí platformu Instagram (2012) a posléze komunikační platformu WhatsApp (2016). 

Novinky pro Instagram - mj. nálepky na selfíčka (Zdroj: about.fb.com)

Na straně Instagramu přichází novinka doprovázená implementací dalších funkcí (především z Messengeru) pro zprávy Instagramu. A jsou to:

  • společné sledování; 
  • zprávy mizející po shlédnutí; 
  • nálepky na selfíčka; 
  • chatovací barvy; 
  • zkratky pro oblíbené emotikony; 
  • přeposílání zpráv; 
  • odpovídání na konkrétní jednu zprávu (tedy nikoliv jen na konci komunikačního proudu); 
  • lepší správa zpráv; 
  • vylepšené nahlašování obtěžujících zpráv i celých konverzací.

Instagram upozorní na změny přímo v aplikaci (Zdroj: about.fb.com)

V tento moment je propojení zpráv Instagramu a Messengeru dostupné jen v několika zemích světa (Facebook tak testuje nasazení v ostrém provozu), přičemž celoglobální uvolnění funkce je slíbeno „brzo“. Na propojení s WhatsAppem se bude patrně čekat déle, neboť WhatsApp pojímá šifrování jinak než Messenger. 

Zdroje

 

 

 

 

 

Česká pošta se stala nástrojem phishingu

Obzvláště nebezpečný phishing koluje po českých emailech. Kyberútočníci si tentokrát coby nástroj na oblafnutí uživatele zvolili upozornění od České pošty. Za nepatrnou platbičku dlužného cla ve výši 1,10 Kč v podstatě slibují...

Nejvýkonnější superpočítač ČR se rodí v Ostravě

Superpočítačové centrum IT4Innovations se chystá na zkompletování nejnovějšího superpočítače v České republice. Ten bude ctít tradici všech superpočítačů a stane se nejvýkonnějším v lokalitě, a to sice díky výpočetnímu...

WhatsApp připravuje i nemobilní volání

WhatsApp by v budoucnu měl umožnit volání a videohovory i v jiných aplikacích než těch, které jsou určeny pro mobily a tablety. Konkrétně by se video/telefonie měla dostat i do webové aplikace a do aplikace desktopové. Otázkou zůstává, zda půjde o samostatné klienty...

Google Analytics přichází v novém

Google Analytics prochází konceptuální změnou. Jmenuje se Google Analytics 4. Namísto měření, fragmentovaného na platformy a zařízení, chce nabídnout měření komplexně zachycující chování zákazníka. Všechny segmenty...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama