[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

ESET Smart Security Premium: špička zabezpečení v lehce chaotických notičkách KE STAŽENÍ

ESET Smart Security Premium staví na špičkovém základě antiviru a antimalwaru. Ty doplňuje celá škála dalších bezpečnostních modulů, z nichž kupodivu ani jeden není do počtu jako u konkurenčních řešení. Pravdu říct, v Smart Security se skrývají ještě další utility a technologie, které by si zasloužily vytáhnout na snadněji nalezitelné místo, ale jsou lehce upozaděny ve struktuře ovládání. Přesto hračičkové si je najdou a my - líná většina - můžeme s klidem v duši Smart Security Premium prostě jen nainstalovat a zapomenout. 

 

ESET Smart Security automaticky nabídne instalaci své nejnovější verze

ESET Smart Security Premium automaticky zkontroluje dostupnost a rovnou nabídne nejnovější verzi sebe sama. Provede analýzu kompatibility s ostatními nainstalovanými programy (v případě, že jste neodstranili předchozí antivirus, vyzve k jeho odinstalaci). Krom předložení licenčních podmínek umožní uživateli zvolit zapojení do cloudového systému včasného varování ESET LiveGrid, detekci i potenciálně nechtěných aplikací (typicky adware) a změnu systémové cesty k programu. Pak už Eset provede prvotní kontrolu počítače a je připraven na... restart a plnohodnotné používání. Jen ta prvotní kontrola trvá třeba při kontrole 419919 objektů nějakou 1 hodinu 30 minut a 28 sekund.

ESET Smart Security Premium: karta Domů vyvolává pocit snadného ovládání...

Výchozí obrazovka dává tušit, že prostředí ESET Smart Security Premium je maximálně zjednodušené tak, aby se velmi snadno ovládalo. Ze základních funkcí (antivir, jím poskytovaný rezidentní štít a firewall) jsou uživateli přímo zpřístupněny pouze skeny systému na vyžádání. Ten se tak ani nemusí zatěžovat nějakým bližším fungováním antiviru a detailním nastavováním síťových pravidel či permanentně běžícího štítu. Navíc jsou před ním schovány i nejrůznější ochranné moduly a další nastavení zprostředkovávané Esetem. Přímý přístup mají jen funkce, u nichž má smysl nějaká častější interakce s uživatelem: Správce hesel, Šifrování dat, Ochrana domácí sítě, Ochrana bankovnictví a plateb a Anti-Theft.

ESET Smart Security Premium: sken je defaultně volen sice Smart, ale všech disků...

Kontrola počítače

Položka antivirových skenů na vyžádání nabízí v podstatě:

 • kontrolu všech výchozích disků a
 • nastavitelnou kontrolu konkrétních disků, operační paměti, boot sektorů a služeb sítě Microsoft Terminal Services, Microsoft Windows Network a Web Client Network.

Přičemž je zde přístupno několik základních variací (Smart vs. hloubková kontrola) zvolených cílů. Vzhledem k obecné přívětivosti aplikace vůči línému či neznalému uživateli překvapí, že zde chybí nějaký dopředu nastavení profil rychlé kontroly. Jeho snadnou konfiguraci neskrývají ani Nastavení celého programu a v případě potřeby by si ho tak uživatel musel vyprofilovat sám.

ESET Smart Security Premium: mezi Nástroji není zmíněna Rodičovská kontrola, která se ukrývá jinde

Nástroje

Defaultně je zapnuta pouze Ochrana bankovnictví a online plateb, ostatní nástroje je třeba nejdřív zprovoznit.

Správce hesel

Správce hesel patrně nelze ve zkušební verzi spustit. Ne že by to sám komunikoval, pouze se odkáže na to, že se instalace nezdařila, případně, že instalátor není přítomen. Když však člověk zamíří přes ozubené kolečko ke Správě účtu, je přesměrován k potvrzení emailem a číslem licence... Takže nejspíš vyzkoušíte, až zakoupíte :) 

ESET Smart Security Premium: Šifrování dat má jedno z mála opravdu průzračné ovládání

Šifrování dat

Utilitka Šifrování dat se doinstaluje bez náznaku problémů, stačí jen kliknout na ikonku Zapnuto/Vypnuto. Při spuštění se doptá, zde chcete vytvořit virtuální disk na pevných discích, či zašifrovat disky připojené. Pro zašifrování USB stačí zadat heslo, které je nutné si bezpodmínečně zapamatovat, neboť ho nástroj nikam neodesílá, ani nikde neuchovává. Pak ještě zvolit volbu, zda má být disk automaticky dešifrován z právě aktivního účtu Windows a je možné disk zašifrovat a chránit heslem. To je vyžadováno při přihlašování z jiných počítačů, pokud ponecháme automatické dešifrování z právě aktivního účtu. Pokud ne, je heslo třeba zadávat vždy. Ovšem jen na systémech vybavených šifrováním od Eset. Tam, kde není přítomen nástroj Šifrování dat Esetu, není zašifrovaná oblast viditelná.

Pro vytvoření šifrovaného virtuálního disku je třeba:

 • určit umístění souboru .EED tohoto disku v systému a stanovit jeho velikost; 
 • nastavit heslo a případně volbě automatického dešifrování pro právě aktivní uživatelský účet.

Pro přístup k virtuálnímu disku pak slouží cesta systémového umístění souboru .EED.

ESET Smart Security Premium: kontrola routeru simuluje virtuální útoky na router domácí sítě

Ochrana domácí sítě

Díky Ochraně domácí sítě můžete vidět všechna připojená zařízení v domácí síti, zkontrolovat síťové zabezpečení právě používaného počítače a zkontrolovat router. To by ovšem uživatel měl zkoušet pouze ve své vlastní síti. Zkouška totiž zahrnuje simulované útoky na router a v cizích sítích by jejich původce mohl být považován za skutečného útočníka. Kontrola routeru zahrnuje identifikaci napadení, přesměrovávání uživatele routerem na podvodné DNS servery, zjištění zranitelností, aktuálnosti firmwaru, bezpečného nastavení parametrů a kontrolu nepoužívání výchozích přihlašovacích údajů do administrace.

ESET Smart Security Premium: Ochrana bankovnictví je sandboxovaný prohlížeč

Ochrana bankovnictví a online plateb

Pod Ochranou bankovnictví a online plateb se skrývá sandboxovaný prohlížeč, který je chráněn před přístupem třetích aplikací (sandboxování je zvýrazněno ohraničením okna sandboxované aplikace). Tím pádem je uživatel zabezpečen před zcizením citlivých údajů. Eset doporučuje tento prohlížeč využívat pouze k transakcím, při nichž dochází ke komunikaci citlivých údajů a k ničemu jinému. Zabezpečený prohlížeč přestat fungovat po aktualizacích zdrojového browseru. V takových případech se doporučuje službu několik nepoužívat a vyčkat na její aktualizaci, která je do aplikace doručena spolu s aktualizacemi virové databáze. 

Anti-Theft

Před zprovozněním funkce Anti-Theft je se třeba nejdřív registrovat do cloudového účtu portále služby. Poté by již v plné verzi nemělo být problém přihlásit konkrétní zařízení do služby Anti-Theft. Bohužel ve zkušební verzi se uživatel zacyklí v odkazování z aplikace na cloudový účet, kde je de facto, ale nikoliv zjevně, veden k zakoupení produktu. Posléze se podaří Anti-Theft opravdu aktivovat, vede k tomu ovšem několik restartů systému, které ovšem aplikace nevyžaduje, ani k nim nijak uživatele nesměruje. 

Efektivní využívání Anti-Theft vyžaduje vytvoření fantomového účtu (pod kterým bude přihlášen případný zcizitel zařízení). Anti-Theft byl měl uživateli umožnit lokalizovat ztracené/odcizené zařízení, sbírat z něj snímky, sledovat jeho aktivitu, posílat na něj zprávy a zabránit v přístupu k uloženým datům.

ESET Smart Security Premium: v Nastavení se skrývá všechno možné

„Nastavení“ ESET Smart Security Premium

Položka Nastavení hlavního menu zahrnuje různorodé položky - různorodé natolik, že těžko říct, zda by je člověk hledal zrovna v daných skupinách a pod položkou Nastavení. Budiž tedy...

Ochrana počítače

 • Rezidentní ochrana souborového systému - ovládání spuštění rezidentního štítu a zároveň zpřístupňuje jeho podrobná nastavení; 
 • Správa zařízení - zpřístupňuje nastavení automatické kontroly a správy externích zařízení (USB, externí HDD, CD/DVD, USB tiskárna, FireWire úložiště, Bluetooth zařízení, čtečka čipových karet, modem aj.) Po restartu může uživatel (či v případě této utility spíše administrátor) definovat sady pravidel typu blokovat/upozornit/pouze číst na základy typu, výrobce, sériového čísla zařízení;
 • HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) je systém ochrany proti vniknutí útočných aplikací. Používá pokročilou analýzu chování kódu, která spolu s detekčními schopnostmi síťového filtru zajišťuje efektivní kontrolu běžících procesů, souborů a záznamů v registru Windows. HIPS je nezávislý na rezidentní ochraně a firewallu a monitoruje pouze běžící procesy v operačním systému. Defaultně je nastaven na automatický režim, zkušení uživatelé ho mohou nakrmit i vlastními pravidly správy aplikací v rámci učícího se režimu;
 • Herní režim - režim fungování Esetu, zabraňuje vyskakování upozornění v celoobrazovkovém režimu a neprovádí naplánované operace. Ve výchozím nastavení vypnut;
 • Ochrana webkamery - brání pokusům o zneužití webkamery. Umožňuje nastavit pravidla správy PC kamery jednotlivými aplikacemi. 

Internetová ochrana

Obsahuje spuštění a nastavení ochran týkajících se webového provozu, ochrany poštovních klientů a zabezpečení před podvodnými weby.

Síťová ochrana

Obsahuje spuštění a nastavení firewallu, ochran proti síťovým útokům a botnetům, správu připojených sítí a průvodce řešením identifikovaných problémů.

Bezpečnostní nástroje

Sekce obsahuje všechny nástroje z položky Nástroje. De facto neobsahuje nastavení těchto nástrojů, pouze jejich spuštění. Navíc je zde ještě nástroj Rodičovská ochrana, který v položce Nástroje není zmíněn.

ESET Smart Security Premium: tak tady nám schovali tu Rodičovskou kontrolu

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola umožňuje správu dospělých a dětských účtů (definovaných dle uživatelských účtů Windows). U dětského účtu je použita šablona povolených a nepřístupných webů, odvozená od data narození dítěte. Cloudové rozhraní pak umožňuje přidat mezi chráněné účty i mobilních přístroje s Androidem.

Nastavení pak doplňují Rozšířená nastavení skrývající se vpravo dole. Ta opět lehce nesystematicky sdružují nastavení jednotlivých ochran, modulů a funkcí s nadstandardními funkcemi, které jsou taktéž lehce nesystematicky rozesety mezi všemi ostatními položkami - a zůstávají vlastně před uživatelem skryté i coby možnost další ochrany. 

Nápověda a podpora

Tato sekce krom očekávaného obsahuje odkazy na Databázi znalostí, Virovou encyklopedii a ESET Log Collector + je zde nástroj ESET Specializovaný čistič a nástroj generující základní informace o systému pro případ požadavků na technickou podporu.

ESET Smart Security Premium: špičkový balík s lehce neintuitivním ovládáním

Balík Smart Security Premium od ESETU

ESET Smart Security Premium je k prasknutí nabitý balík bezpečnostních modulů, nástrojů, nastavení... Jeho ovládatelnost záleží na přístupu uživatele. Na jednu stranu se opravdu dá použít způsobem nainstalovat a zapomenout - všechna nastavení jsou postavena tak, aby ochránila většinu uživatelů. Na stranu druhou, pokud máte tendenci cokoliv na nastavení aplikace měnit, bude to trvat dlouho. Příbuzné funkce mnohdy nejsou u sebe. Některé fičury jsou zákeřně ukryty hluboko v pokročilých nastavení. Spuštění a ovládání dalších utilitek je naopak zdvojeno...

Pokud člověk důvěřuje původnímu nastavení bezpečnostního balíku - anebo má trpělivost prokousat se pokročilým nastavením všemožných funkcí - získá v ESET Smart Security Premium opravdu velmi mocného bojovníka z viry a malwarem. To je ostatně dáno i během mnoha méně či zcela neviditelných modulů jako jsou prevence průniků HIPS, ochrana proti botnetům, ochrana proti ransomware, ochrana proti exploitům, blokování útoků prostřednictvím skriptů a další. Účinnost produktů ESETu pravidelně oceňují počítačoví experti (AV-Comparatives, Virus Bulletin). Krom toho je balík vybaven opravdu všemi myslitelnými moduly, které ovšem v něm mají své místo (na rozdíl od konkurence, která do svých řešení cpe různé čističe, které nedosahují funkčnosti samostatných aplikací). A v neposlední řadě, je ESET opravdu velmi šetrný vůči systémovým prostředkům. Dlouhé běhy některých jeho skenů jsou vyváženy tím, že se projevu systému vůbec nepodepisují.

Výhody ESET Smart Security Premium

 • výborný, opakovaně své kvality osvědčující základ aplikace v podobě antiviru a antimalwaru
 • nabídka všech bezpečnostních nástrojů bez balastu
 • volba mezi nainstalováním a zapomenutím na jedné straně a podrobným nastavením snad úplně všeho na straně druhé
 • velké množství skrytých technologií zdokonalujících ochranu uživatele

Nevýhody ESET Smart Security Premium

Nevýhody aplikace se netýkají podstaty toho, co má zajišťovat, jako spíš organizace informací a ovládání. Např.:

 • rozčlenit a hierarchizovat informace a ovládání;
 • nástroje rozdělit na hlavní a sekundární - spouštět je z jednoho místa, nastavovat z druhého; 
 • vynést skryté technologie do sekundárních nástrojů; 
 • sjednotit komunikaci cloudové funkce v desktopové a webové aplikaci;
 • podřadit všechny cloudové funkce jediné doméně (aktuálně má každá svou vlastní + dochází k zdvojování při registraci do Anti-Theft a obecného účtu my.eset.com); 
 • lépe komunikovat požadavky aplikace vůči uživateli; 
 • nevnucovat uživateli spuštění všech modulů označováním jejich vypnutí.

ESET Smart Security Premium ovšem ženou dopředu natolik funkční motory a natolik vyspělé technologie, že jejich hodnota dalece přesahuje jakékoliv nedostatky v ovládání či cenu produktu. Ten totiž patří ke špičce bezpečnostních aplikací.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama