[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Driver Booster 6: široká databáze a automatizace správy ovládačů KE STAŽENÍ

Driver Booster je odpovědí na potřeby těch, kteří potřebují rychle, snadno a celospektrálně aktualizovat ovládače napříč celými systémy. Jejich práci usnadňuje zálohováním celých systémů i konkrétních ovládačů, které tím pádem není problém snadno obnovit. Obsluhované systémy přitom rád obstará i sám a automaticky - ovšem některé z jeho funkcí budou dostupné jen po zaplacení. Bude vám stačit jen FREE verze, nebo se fičurky verze placené stanou nepostradatelnými?

 

Driver Booster bezproblémově identifikuje systémový jazyk - a navíc disponuje i češtinou

Driver Booster nejen automaticky detekuje jazyk systémového prostředí - ale naštěstí je vybaven i češtinou. Takže ta nás jeho užíváním bude provázet už od okamžiku instalace. Customizace instalace žádné zvláštní volby neobsahuje - můžete s klidem v duši rovnou Instalovat. IObit si neodpustí aspoň jednu nabídku navíc, proto na vás vyskočí volba přiinstalace IObit Advanced SystemCare. 

Driver Booster neotálí a okamžitě skenuje ovládače připojených zařízení

Driver Booster neváhá a hned po instalace spouští své funkce. Projde kompletní seznam zařízení v systému, jinak dostupný v systémovém Správci zařízení. Sám pak generuje výpis Zastaralé pro ovládače, u nichž doporučuje aktualizaci, a to včetně:

 • kategorie, do níž spadá neaktuální zařízení; 
 • označení konkrétního zařízení (včetně výrobce, pokud je součástí označení); 
 • datum uvolnění instalovaného ovládače; 
 • datum uvolnění nabízeného ovládače a
 • souboru akcí, které je možno u dané položky udělat. Ty v podstatě odpovídají systémové aplikaci Správce zařízení, až na to, že mezi nimi chybí možnost Zakázat zařízení. Daný ovládač můžeme tedy: Aktualizovat, zobrazit jeho Detaily, Odinstalovat, Ignorovat, v placené verzi i Zálohovat a krom toho i exportovat seznam veškerých ovládačů v zařízení.

Specifické ovládače vyvolávají specifické chování - před kterým Driver Booster varuje

Aktualizace probíhá přímo v rozhraní programu. Netřeba tedy separátně stahovat, spouštět a odbavovat instalaci aktualizace ovládače. Driver Booster nás ještě před započetím celého procesu varuje na specifické projevy aktualizace konkrétních ovládačů (blikání obrazovky u grafických ovládačů, odpojování od sítě u ovládačů síťových) a možné potřeby restartování systému.

 

Po započetí aktualizace Driver Booster vytvoří i bod obnovy pro snadné obnovení systému zpět do funkčního stavu pro případ jakýchkoliv komplikací. Bod obnovy a přímé rozhraní pro obnovení systému najdeme v Nástroje - Centrum záchrany - Obnova systému. V průběhu aktualizace máme možnost počítač automaticky restartovat či vypnout po jejím dokončení. Krom krokového postupu můžeme aktualizovat i všechny detekované ovládače najednou, a to sice pomocí tlačítka Aktualizovat nyní vedle zprávy o počtu možných aktualizací. 

Boost se rovná Herní booster - optimalizace systému opět odkazuje k Advanced SystemCare

Boost - resp. Herní booster

Druhá sekce je sekcí zvýšení výkonu počítače. Proto jsou zde opticky přítomny dvě položky, nicméně Optimalizace systému je opět jen odkaz k instalaci aplikace Advanced SystemCare od IObit. Fakticky zde máme tedy jen Herní booster. Po jeho spuštění dochází k vypínání služeb, aplikací, vyčištění RAM, vyčištění systémové schránky, optimalizace napájení a jiným tweakům, které by měly všechen výkon počítače směrovat k náročným hrám. 

Krom defaultního nastavení Herního boosteru se nabízí i jeho vlastní konfigurace pro případy konfliktů nastavení se funkčností zařízení či v případě přání razantnějšího ukrajování výkonu. Uživatel tak může povypínat nejen konkrétní služby Windows a služby třetích stran, ale i jednotlivé běžící procesy. 

Nástroje Driver Boosteru skýtají několik šikovných nástrojů a pomocníků pro zobrazení informací

Nástroje

Třetí sekce skýtá trojici rychlých pomocníků: 

 • opravu nefungujícího zvuku; 
 • opravu chyb sítě a
 • opravu nesprávného rozlišení.

Ty by měly uživateli velmi snadnou cestou pomoci v daných situacích. Nicméně všechny doprovází varování o nespouštění pomocníka v případě, že zařízení bezproblémově funguje. Nemohli jsme je tedy přímo vyzkoušet. 

Dále je zde je Centrum záchrany, které umožňuje rychlý přístup k zálohám a snadné obnově ovládačů (placená funkce) a k vytvořeným bodu obnovení systému. To doprovází přehledné rozhraní Systémové informace a utilitka pro Odstranění dat odpojených zařízení. A nakonec je zde nástroj opět placený nástroj Oprava chyb zařízení.

Čtvrtá sekce s ikonkou rozčtvrceného čtverečku skrývá nabídku různých dalších aplikací od IObit, typický to doprovod všech programů tohoto výrobce. 

Driver Booster PRO: co nabízí navíc?

Placená verze oproti verzi FREE nabízí:

 • širší databázi ovládačů zahrnující již zastaralé verze a ovládače raritních zařízení; 
 • skenování i potenciálně vhodných ovládačů (např. herních komponent typu OpenAL, Microsoft Visual C++ v různých verzích aj.); 
 • rychlejší stahování ovládačů bez limitu na straně IObit; 
 • automatické skenování, stahování a instalaci ovládačů a herních komponent při nečinnosti zařízení; 
 • jednoduchou zálohu a obnovu konkrétních ovládačů - včetně její automatizace před aktualizací každého ovládače; 
 • automatickou aktualizaci aplikace samé; 
 • bezplatnou podporu dostupnou non-stop a
 • nástroj Oprava chyb zařízení - ten pomáhá detekovat chybové kódy ve Správci zařízení a umožňuje je opravit. 

Nastavení skýtají naprosto běžné volby a možnosti, které jsme už zmínili jinde. 

Driver Booster v šesté verzi je již velmi vyspělou podobou sebe sama

Driver Booster 6 v celkové perspektivě

Driver Booster je vyspělý, snadno ovládatelný nástroj, který umožňuje z jednoho místa snadno a intuitivně aktualizovat ovládače veškerých zařízení v systému. Samozřejmě to není aplikace určená pokročilým uživatelům, kteří používají ovládače alternativní. Jejím smyslem je identifikovat zařízení, zkontrolovat aktuálnost ovládače vůči aktuálnímu ovládači od výrobce a nainstalovat.

Je dobře...

...že přitom všem myslí i na:

 • zálohování systému v podobě vytvoření bodu obnovení;
 • zálohování ovládače a jeho snadnou obnovu (PRO);
 • možnost doinstalování především herních komponent pro zvýšení uživatelského komfortu;
 • uživatele tím, že celou aplikaci servíruje v minimalistické a snadno ovládatelné formě.

Je kapku škoda, že:

 • nelze libovolně zvětšit/zmenšit okno rozhraní aplikace;
 • si IObit neodpouští zvýšené upozorňování na své ostatní produkty - ale v porovnání s minulostí je to stín neustálého otravování s nainstalováním všeho možného;
 • jsou širší databáze, pohodlnější práce s aplikace i suplování uživatelových vědomostí zůstávají pouze v PRO verzi, ale ani tu si není problém díky nízké ceně koupit

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

IObit Software Updater 2: aktualizace na klik

IObit Software Updater 2 se drží jediného záměru: udržet veškerý software nainstalovaný v systému aktuální. Jeho funkčnost je zcela odladěna, a tak spolehlivě diagnostikuje naprostou většinu zastaralého softwaru a umožní jej všechen aktualizovat na jeden...

jv16 PowerTools: rozsáhlý, detailní, specifický

jv16 PowerTools představuje specifický, sobě vlastní přístup k optimalizaci, čištění a správě počítače. Není koncipován jako vyloženě jednokliková čistící utilita, která vše udělá za uživatele - nicméně stejně tak může fungovat. Jen...

Trend Micro Internet Security: démant a pár nečistot

Trend Micro patří k známým firmám světa IT zabezpečení. Věnuje se především budování komplexních řešení pro poskytovatele cloudových služeb, korporátní prostředí a jiné velké organizace. Trend Micro Internet Security pro...

Webroot Internet Security Complete: lehounký, neobvyklý, kapku nepřehledný a hlavně účinný

Webroot přistupuje k identifikaci a práci malwaru zcela jinak než ostatní vývojáři bezpečnostního softwaru. Ostatně také proto nebývá zařazován do testů nezávislých antivirových laboratoři. Jeho výsledky, provedení a systémová...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world