[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Driver Booster 6: široká databáze a automatizace správy ovládačů KE STAŽENÍ

Driver Booster je odpovědí na potřeby těch, kteří potřebují rychle, snadno a celospektrálně aktualizovat ovládače napříč celými systémy. Jejich práci usnadňuje zálohováním celých systémů i konkrétních ovládačů, které tím pádem není problém snadno obnovit. Obsluhované systémy přitom rád obstará i sám a automaticky - ovšem některé z jeho funkcí budou dostupné jen po zaplacení. Bude vám stačit jen FREE verze, nebo se fičurky verze placené stanou nepostradatelnými?

 

Driver Booster bezproblémově identifikuje systémový jazyk - a navíc disponuje i češtinou

Driver Booster nejen automaticky detekuje jazyk systémového prostředí - ale naštěstí je vybaven i češtinou. Takže ta nás jeho užíváním bude provázet už od okamžiku instalace. Customizace instalace žádné zvláštní volby neobsahuje - můžete s klidem v duši rovnou Instalovat. IObit si neodpustí aspoň jednu nabídku navíc, proto na vás vyskočí volba přiinstalace IObit Advanced SystemCare. 

Driver Booster neotálí a okamžitě skenuje ovládače připojených zařízení

Driver Booster neváhá a hned po instalace spouští své funkce. Projde kompletní seznam zařízení v systému, jinak dostupný v systémovém Správci zařízení. Sám pak generuje výpis Zastaralé pro ovládače, u nichž doporučuje aktualizaci, a to včetně:

 • kategorie, do níž spadá neaktuální zařízení; 
 • označení konkrétního zařízení (včetně výrobce, pokud je součástí označení); 
 • datum uvolnění instalovaného ovládače; 
 • datum uvolnění nabízeného ovládače a
 • souboru akcí, které je možno u dané položky udělat. Ty v podstatě odpovídají systémové aplikaci Správce zařízení, až na to, že mezi nimi chybí možnost Zakázat zařízení. Daný ovládač můžeme tedy: Aktualizovat, zobrazit jeho Detaily, Odinstalovat, Ignorovat, v placené verzi i Zálohovat a krom toho i exportovat seznam veškerých ovládačů v zařízení.

Specifické ovládače vyvolávají specifické chování - před kterým Driver Booster varuje

Aktualizace probíhá přímo v rozhraní programu. Netřeba tedy separátně stahovat, spouštět a odbavovat instalaci aktualizace ovládače. Driver Booster nás ještě před započetím celého procesu varuje na specifické projevy aktualizace konkrétních ovládačů (blikání obrazovky u grafických ovládačů, odpojování od sítě u ovládačů síťových) a možné potřeby restartování systému.

 

Po započetí aktualizace Driver Booster vytvoří i bod obnovy pro snadné obnovení systému zpět do funkčního stavu pro případ jakýchkoliv komplikací. Bod obnovy a přímé rozhraní pro obnovení systému najdeme v Nástroje - Centrum záchrany - Obnova systému. V průběhu aktualizace máme možnost počítač automaticky restartovat či vypnout po jejím dokončení. Krom krokového postupu můžeme aktualizovat i všechny detekované ovládače najednou, a to sice pomocí tlačítka Aktualizovat nyní vedle zprávy o počtu možných aktualizací. 

Boost se rovná Herní booster - optimalizace systému opět odkazuje k Advanced SystemCare

Boost - resp. Herní booster

Druhá sekce je sekcí zvýšení výkonu počítače. Proto jsou zde opticky přítomny dvě položky, nicméně Optimalizace systému je opět jen odkaz k instalaci aplikace Advanced SystemCare od IObit. Fakticky zde máme tedy jen Herní booster. Po jeho spuštění dochází k vypínání služeb, aplikací, vyčištění RAM, vyčištění systémové schránky, optimalizace napájení a jiným tweakům, které by měly všechen výkon počítače směrovat k náročným hrám. 

Krom defaultního nastavení Herního boosteru se nabízí i jeho vlastní konfigurace pro případy konfliktů nastavení se funkčností zařízení či v případě přání razantnějšího ukrajování výkonu. Uživatel tak může povypínat nejen konkrétní služby Windows a služby třetích stran, ale i jednotlivé běžící procesy. 

Nástroje Driver Boosteru skýtají několik šikovných nástrojů a pomocníků pro zobrazení informací

Nástroje

Třetí sekce skýtá trojici rychlých pomocníků: 

 • opravu nefungujícího zvuku; 
 • opravu chyb sítě a
 • opravu nesprávného rozlišení.

Ty by měly uživateli velmi snadnou cestou pomoci v daných situacích. Nicméně všechny doprovází varování o nespouštění pomocníka v případě, že zařízení bezproblémově funguje. Nemohli jsme je tedy přímo vyzkoušet. 

Dále je zde je Centrum záchrany, které umožňuje rychlý přístup k zálohám a snadné obnově ovládačů (placená funkce) a k vytvořeným bodu obnovení systému. To doprovází přehledné rozhraní Systémové informace a utilitka pro Odstranění dat odpojených zařízení. A nakonec je zde nástroj opět placený nástroj Oprava chyb zařízení.

Čtvrtá sekce s ikonkou rozčtvrceného čtverečku skrývá nabídku různých dalších aplikací od IObit, typický to doprovod všech programů tohoto výrobce. 

Driver Booster PRO: co nabízí navíc?

Placená verze oproti verzi FREE nabízí:

 • širší databázi ovládačů zahrnující již zastaralé verze a ovládače raritních zařízení; 
 • skenování i potenciálně vhodných ovládačů (např. herních komponent typu OpenAL, Microsoft Visual C++ v různých verzích aj.); 
 • rychlejší stahování ovládačů bez limitu na straně IObit; 
 • automatické skenování, stahování a instalaci ovládačů a herních komponent při nečinnosti zařízení; 
 • jednoduchou zálohu a obnovu konkrétních ovládačů - včetně její automatizace před aktualizací každého ovládače; 
 • automatickou aktualizaci aplikace samé; 
 • bezplatnou podporu dostupnou non-stop a
 • nástroj Oprava chyb zařízení - ten pomáhá detekovat chybové kódy ve Správci zařízení a umožňuje je opravit. 

Nastavení skýtají naprosto běžné volby a možnosti, které jsme už zmínili jinde. 

Driver Booster v šesté verzi je již velmi vyspělou podobou sebe sama

Driver Booster 6 v celkové perspektivě

Driver Booster je vyspělý, snadno ovládatelný nástroj, který umožňuje z jednoho místa snadno a intuitivně aktualizovat ovládače veškerých zařízení v systému. Samozřejmě to není aplikace určená pokročilým uživatelům, kteří používají ovládače alternativní. Jejím smyslem je identifikovat zařízení, zkontrolovat aktuálnost ovládače vůči aktuálnímu ovládači od výrobce a nainstalovat.

Je dobře...

...že přitom všem myslí i na:

 • zálohování systému v podobě vytvoření bodu obnovení;
 • zálohování ovládače a jeho snadnou obnovu (PRO);
 • možnost doinstalování především herních komponent pro zvýšení uživatelského komfortu;
 • uživatele tím, že celou aplikaci servíruje v minimalistické a snadno ovládatelné formě.

Je kapku škoda, že:

 • nelze libovolně zvětšit/zmenšit okno rozhraní aplikace;
 • si IObit neodpouští zvýšené upozorňování na své ostatní produkty - ale v porovnání s minulostí je to stín neustálého otravování s nainstalováním všeho možného;
 • jsou širší databáze, pohodlnější práce s aplikace i suplování uživatelových vědomostí zůstávají pouze v PRO verzi, ale ani tu si není problém díky nízké ceně koupit

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama