[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Co přináší sestavení 10565 Windows 10 Insider Preview?

V pondělí 12. října Microsoft uvolnil náhled Desítek číslo 10565 pro rychlejší okruh účastníků Windows Insider Program. Mezi novinkami najdeme integraci Skypu do univerzálních aplikací Windows, parciální vylepšení stěžejního browseru Microsoft Edge a změny v uživatelském rozhraní.

 

Integrace Skypu do univerzálních aplikací Windows

Funkce Skypu budou nadále integrovány přímo v systému Windows 10 prostřednictvím univerzálních aplikací Messaging, Phone a videohovory Skype. Tyto aplikace dle Gabea Aula, šéfa vývoje operačního systému, „rychlo a snadno umožní bezplatné volání a posílání zpráv ostatním uživatelům Skypu prostřednictvím telefonních sítích, mobilních internetových sítí 3G a 4G a Wi-Fi“. Integrace přímo v systému by se měla projevit například snadným odpovídáním na zprávy přímo z notifikačního Centra akcí, aniž by bylo třebas otevírat příslušnou aplikací.

Náhled neaktivních panelů inicializovaný najetím myší na ouško

Microsoft Edge

Microsoft v novém buildu dovybavil Edge náhledy panelů v pozadí. Funkce se inicializuje při najetí kurzorem na ouško panelu podobně jako v v Opeře. Na rozdíl od Opery ovšem náhled nepřekrývá současný panel, je mnohem menší - v podstatě jeho velikost vymezuje velikost ouška neaktivního panelu. Další novou funkcionalitou ústředního prohlížeče Windows 10 je synchronizace záložek a položek seznamu K přečtení. Microsoft Edge tak zatím pouze dohání funkcionální výbavu ostatních browserů.

Cortana nyní rozumí i ručním poznámkám - a to i těm od Gabea Aula:)

Cortana

Virtuální asistentka Cortana je zase o dva chlupy inteligentnější. Jednak umí - v rámci svých schopností - pochopit ruční poznámky a nastavit připomenutí kombinujíc data z poznámek a informace o pohybu uživatele/zařízení v prostoru a čase. Jednak nyní prolézá i emaily vztahující se k trávení volného času a umožní vám nastavit si upozorňování třeba na základě potvrzení objednávek lístků do kina - a třeba ho i spárovat s nalezením a objednáním odvozu prostřednictvím aplikace Uber.

Název panelu je přizpůsoben systémově zvolenému barevnému schématu

Uživatelské prostředí

Uživatelské prostředí patří k neustále dolaďovaným prvkům nových Windows. Nyní je možno systémově zvoleným tématem dobarvit i horní panel s názvem okna. Stačí navigovat do Nastavení - Přizpůsobení - Barvy a zapnout možnost Zobrazit barvu v nabídce Start, na hlavním panelu a v centru akcí.

Redesignovaná ikona Editoru registru

Build 10565 také obsahuje nové ikony. Změny se dotkly především ikon nejrůznějších zařízení připojovaných k systému a také Editoru registru. Vylepšena byla i kontextová menu nabídky Start, která rozšíří možnosti nastavení a úpravy jednotlivých položek.

Zdroje: Windows Experience Blog

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama