[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

CDRoller: obnova téměř ztracených dat CD, DVD a flash zařízení KE STAŽENÍ

CDRoller primárně vznikl za účelem obnovy dat optických médií – tedy CD, DVD a Blue-Ray disků. V poslední verzi přibyla podpora obnovy dat na hard discích, flash discích a jiných paměťových kartách. Jeho výhodou je možnost nasazení tam, kde už jiné programy selhaly, za pomocí postupů, jako jsou vysoký počet opakování pokusů o načtení, velká síla sledování dat a změna přístupu k datům.

 

 CDRoller 10: obnova CD, DVD, HDD i flash

CDRoller snadno nainstalujeme – krom obvyklých voleb nabídne vytvoření ikon na plochu pro přímý přístup k uživatelskému manuálu a Quick Reference a podporu rozšířených možností obnovy dat.

Nastavení instalace CDRoller

Po spuštění CDRoller si vybereme, zda budeme obnovovat data z optické mechaniky (CD, DVD, Blue-Ray), nebo z hard disku, flash disků, usb karet aj.

 Volby obnovy CDRoller

Po této volbě se zobrazí výchozí obrazovka se seznamem příslušných připojených zařízení. Každou jednotku můžeme rozkliknout – průzkumník nám zobrazí obsažené soubory – a vybrat soubory k otestování možnosti obnovy a obnově samé. Po otestování zjistíme, nakolik jsou soubory čitelné a zda je možné je obnovit.

 Seznam médií s daty k obnovení

 Krom obnovy samotné můžeme využít i dalších nástrojů programu CDRoller. Patří k nim:

  • Find – pokročilé hledání souborů podle jména, velikosti, data a času vytvoření;
  • Test Disc – otestování disku následované podrobnými statistikami;
  • Short CD/DVD Image – vytvoření zjednodušeného obrazu média – v podstatě jen zkopírování struktury adresářů a souborů.

U obnovy dat můžeme zvolit vytvoření ISO obrazu, nebo obnovu jednotlivých souborů:

  • Extract to ISO Image File – vytvoří zálohu dat média do virtuálního disku ve formátu ISO;
  • Recover Selected – umožní specifikovat jednotlivé soubory k obnově a uloží je v původním formátu do určené destinace.

V případě, že by se nám nedařilo obnovit data přímo v nabízených cestách, můžeme prozkoumat nastavení programu v Preferences. Ty nám umožní např. změnit způsob, jak systém přistupuje k datům (Windows NT native accessSPTD interface), pokusit se přečíst poškozené sektory jak jsou (Read damaged sectors "as is"), podrobně nastavit UDF čtečku a ISO čtečku, nastavit extrakci zvukových souborů aj.

V průběhu načítání dat k obnově se v dialogovém okně mj. zobrazuje položka Settings, která nám ještě umožní nastavit počet opakování pokusů načtení poškozených sektorů Retries a také sílu Force, s jakou má program sledovat data médií. V okně Overread se také někdy vyplatí zvolit možnost Fill up bad sectors with zeros – čímž dojde k nahrazení nečitelných částí prázdnými daty. Tak mohou být např. filmy úspěšně obnoveny za cenu menších děr v obraze.

 Nastavení počtu pokusů o přečtení a síly sledování dat

Každé dialogové okno je vybaveno volbou Show Help, která nám zobrazí nápovědu k jednotlivým volbám daného dialogového okna.

 Zobrazení nápovědy dialogového okna CDRoller

Výhody CDRoller

Přednosti programu CDRoller spočívají v tom, že dokáže obnovit i silně poškozená média, a umí přistupovat i k datům, ke kterým samotná Windows přístup nemají. Lze přitom využít funkcionalit typu nastavení vysokého počtu opakování pokusů o přečtení dat a vysoké síly sledování dat. Je ovšem třeba počítat s tím, že taková obnova může trvat mnoho hodin při vysokém vytížení počítače.

Nevýhoda CDRoller

Nevýhodou trial verze je její značné omezení – v podstatě s ní pouze zjistíme, zda by daná data šla pomocí CDRoller obnovit, program je ovšem neumožní uložit.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama