[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

BullGuard Internet Security: precizní buldok zabezpečení KE STAŽENÍ

Balík bezpečnostních utilit BullGuard sice nedosahuje věhlasu velkých jmen, vlastnosti jeho zabezpečení nicméně ano. Precizní základ ochrany v podobě antiviru a firewallu doplňuje nepříliš běžné zálohování a komplexní rodičovská kontrola i zdánlivé drobnosti typu šifrování záloh ukládaných do cloudu. Vše se snadno ovládá díky naprosto intuitivnímu a do detailu provedenému rozhraní. A aby to nebylo málo, s jakýmkoliv problémem pomůže non-stop technická podpora, o jejíž kvalitách jsme se v průběhu testu osobně přesvědčili. Ostatně BullGuard Internet Security se stal i vítězem testu antivirů časopisu dTest z března 2016.

 

Angličtinou nás BullGuard přivítá... i provází celou dobu

Starým antivirem můžeme ještě zkontrolovat maličký (332 kB) stahovač BullGuardu a rovnou ho odinstalovat v rámci prevence konfliktů se vzájemnou kompatibilitou. Po restartu nám downloader nabídne jen jazyk (českému i slovenskému uživateli bude nejbližší English), bleskově stáhne 25 MB instalátoru a už je připraven k instalaci kompletního balíku služeb z dílny BullGuard Ltd.

Jednoduché vytvoření cloudového účtu si v testovém případě vyžádalo zásah technické podpory

Běžným prvkem bezpečnostních balíků je napojení na cloud. I BullGuard na nás nejprve vybafne s vytvořením cloudového účtu. Zde ovšem v testovém případě nastává problém. Účet se nevytváří. Nefunguje ani vytvoření účtu přes web a následné připojení k němu. Restarty, aktualizace webových technologií - nic. Naštěstí ve webové administraci je přítomný live chat technické podpory. Po několika lehčích možnostech se nakonec její pracovník vzdáleně připojuje k počítači a za asistence uživatele problém řeší. Každopádně reakce technické podpory byla okamžitá, její asistence efektivní - lze i vzít v potaz, že to byla aktivace zkušební verze, nikoliv požadavek již platícího zákazníka. Tedy pomoc na jedničku.

Již první pohled do aplikace napoví, že tady se nebloudí

Po přihlášení ke cloudovému účtu provede BullGuard prvotní nastavení produktu a dle svých slov i optimalizaci systému a je připraven k akci. Někteří z nás stále ještě po instalaci antiviru restartují. 

Úvodní obrazovka BullGuard Internet Security nás přivítá jednoduchým rozhraním s intuitivním ovládáním a angličtinou. Ta sice není nijak složitá, anglofobům se však šikne občas kouknout do slovníku/návodu. Máme před sebou všechny moduly aplikace - včetně základní/okamžité činnosti s nimi spjaté (tlačítka pod ikonami) a základních voleb, modifikujících jejich funkci (ikonka tří teček). 

Veškerá faktická nastavení všech modulů se skrývají pod položkou Advanced...

Antivirus 

Antivir nabízí typické volby: rychlý, úplný a výběrový sken, přístup do karantény a nastavení. Rychlý sken je v průběhu minuty až dvou, úplný ještě po hodině nepřekonal 6 %. A karanténa umožňuje smazání, obnovení a upload souborů podezřelých z nekalých aktivit. 

Nastavení antiviru

Nastavení antiviru v základní verzi nabízí jen 3 úrovně zabezpečení od minimální přes optimální po maximální - bez jakýchkoliv podvoleb. Veškerá nastavení se otevřou po odkliknutí vrchního přepínátka mezi Basic a Advanced.

V ten moment se nám celý modul rozdělí na hlavní sekci, nastavení akcí (Actions), ladění výkonu/průběhu práce (Tuning), využití různých podmodů (Misc) a ochrany surfování (Safe browsing). Díky tomu můžeme například:

 • nakrmit ochranu webu whitelisty a blacklisty internetových adres; 
 • zprovoznit detekci spywaru a využití heuristických metod; 
 • vypnout ochranu mailových klientů, zapnout ochranu nastavení internetu; 
 • a modifikovat jednotlivé skeny (v hlavní sekci - dole - pod položkou Antivirus Profiles). 

...základní nastavení je totiž jen přepínátko mezi vypnuto a zapnuto:)

Firewall

Firewall nabízí:

 • výpis aktuálních spojení (Logs);
 • sledování síťové aktivity jednotlivých programů a služeb (Network Activity);
 • zakázaná spojení (Banned Hosts), do nichž lze přidávat IP, které budou zakázány buď dočasně, nebo trvale. BullGuard zde také umisťuje IP, ze kterých byl zaznamenán útok na počítač; 
 • správu a vytváření pravidel síťového provozu - pro aplikace, jednotlivé typy komunikačních aktivit a pro ICMP protokol internetu. U aplikací navíc vychází uživateli vstříc automatickým vytvořením pravidel pro všechny známé programy.

Nastavení firewallu - opět v základní verzi spočívá pouze v jeho spuštění či zákazu. Všechna nastavení funkce samé se skrývají až v pokročilých nastaveních, v nichž lze například upravit množství oznamovací aktivity vůči uživateli, detailnost vytvářených záznamů, specifikaci všech typů útoků, které mají být odvráceny, důvěryhodné sítě, reportování společnosti BullGuard aj.

Ve veškerých testech bezpečnosti připojení i simulace napadení trojským koně firewall BullGuard Internet Security uspěl bez jakékoli poskvrny. Firewall je tedy také na jedničku.

BullGuard Internet Security nabízí nejen plně funkční zálohování, ale navíc i cloudové zálohy šifruje

Zálohování

Velice povedou komponentou BullGuard Internet Security je zálohování. Nejprve je třeba vytvořit konkrétní zálohovací profil, jemuž mu vnukneme požadované parametry:

 • co, chceme zálohovat - složky dokumentů i ručně specifikované umístění v systému;
 • kam, chceme zálohovat - na Dropbox, Google Drive, OneDrive - místně - či na specifikované síťové umístění (např. FTP);
 • frekvenci zálohování;
 • a volby vytváření zálohy: synchronizace souboru, komprese, šifrování i zachovávání několika verzi zálohy.

Po vytvoření profilu lze mu odpovídající data nejen okamžitě zálohovat, ale i přímo prostřednictvím programu BullGuard obnovit.

BullGuard kontroluje i potenciální díry v zabezpečení

Analýza zranitelností

V sekci Vulnerabilities se skrývá test potenciálních zranitelností systémů, který zahrnuje kontrolu:

 • nastavení připojených Wi-Fi sítí; 
 • podepsání ovládačů digitálními podpisy; 
 • automaticky spouštěných médií (CD, DVD, USB); 
 • přítomnosti a automatické instalace bezpečnostních aktualizací systému;
 • a výpis otevřených portů.

Spamfiltr je možno nechat automaticky se naučit kontakty známé

Spamový filtr

Spam filtr usnadňuje třídění žádoucích zpráv od nežádoucích, známých kontaktů a adres, které jsou jednoznačně spamují, bezpečných domén a domén, s jejichž komunikací rozhodně nechceme přijít do styku. V pokročilých nastavení pak lze specifikovat automatické přidání adresátů do známých kontaktů, automatickou výjimku pro přílohy od známých, ale i zbavit se nechtěného podpisu antiviru v mailech.

Ani BullGuard se neobešel bez optimalizátorů - aspoň se ale furt nevnucují coby doplňující utility

Optimalizátor

BullGuard Internet Security neopomenul ani sadu optimalizačních utilit:

 • hlavní Optimize projde a nabídne k vyčištění či opravě fragmentaci registru, chybné zástupce, dočasná data prohlížečů, systému a různých programů; 
 • další Cleanup Helper zobrazí, co na discích zabírá kolik místa. Dokonce i doporučí některé oblasti k vyčištění - v testovém případě ovšem opět šlo jen o cache prohlížečů; 
 • Duplicate Files - má uklidňující animaci barevných koleček postupně se dohánějících v kruhu. Chvilku trvá, nicméně na rozdíl od konkurence byl schopen precizně identifikovat duplicity různě se vyskytující po systému v podobě ovládačů, dokumentů, hudby, videa... Nenechá se zmást ani jinými názvy souborů a jinými souhlasnými/různými charakteristikami a to i v případech, kde to opravdu vypadá, že o duplicity nejde. Jen verze ke smazání vybere sám, což je vhodno revidovat; 
 • Boot Manager je třeba nejprve povolit, posléze restartovat a teprve poté využívat. Po restartu pak předvede velmi podrobný seznam všech spouštěných aplikací, moment, ve který se spouštějí, jejich dopad na výkon systému - a nabídne jejich odstranění či opoždění. Samozřejmě i on sám ovlivňuje spouštění, proto je vhodné ho po optimalizaci zakázat (přepínátko Enable Boot Manager for next restart vpravo nahoře).

Provedení rodičovské kontroly je nejen detailní, ale zároveň i velmi jednoduché a přehledné

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola aka Parental Control umožňuje nastavit širokou škálu restrikcí. Stačí vybrat/vytvořit uživatelský účet systému a pak už jen:

 • nastavit filtry široké škály kategorií od sexuálně explicitního materiálu přes hazard, nenávist a drogy až po nakupování - nastavení pomohou i filtry věku 3 - 7, 8 - 12, 13 - 17;
 • načasovat množství času tráveného pouze na internetu či na celém počítači v jednotlivých dnech týdne - včetně určení fáze dne, kdy je tento čas možno vybrat; 
 • omezit přístup k jednotlivým aplikacím a
 • dokonce i zamezit šíření citlivých údajů ven z počítače (jména, emaily, čísla kreditních karet, telefony aj.)

Správa rodičovské kontroly je chráněna heslem shodným pro přístup do cloudového účtu.

Položka Settings je jen souhrnem nastavení jednotlivých modulů + několika obecných nastavení účtu. Cloudový účet je určen především ke správě licencí a dále zobrazuje i výpisy aktivit generované rodičovskou kontrolou.

Nabídka neustálé pomoci je v případě BullGuard důvěryhodná - i vyzkoušená :)

BullGuard Internet Security souhrnem

Méně známé bezpečnostní řešení BullGuard Internet Security původem z Dánska je zajímavou a v mnoha ohledech lákavou alternativou produktů velkých jmen. Způsob, jakým spravuje firewall, je bezchybný. Antivir (a jeho schopnosti ochrany coby celek) jsou oceňovány testy nezávislých odborníků AV-Comparatives. Ochranu systému před útočníky smysluplně doplňuje:

 • ochrana dat jako takových v podobě šikovně provedené utilitky zálohování; 
 • ochrana dat před napadením na cloudových úložištích pomocí jejich šifrování; 
 • spam filtr a analýza zranitelností.

Pokud bychom chtěli označit něco za ne zcela nezbytné, pak by to schytaly optimalizační utility. V jejich prospěch se dá argumentovat, že nemají povahu vnucujících se nadstandardních modulů (jako u některých konkurentů) a například vyhledávač duplicit je vskutku plně funkční a zaslouží si své místo v aplikaci.

Pochvalu si zaslouží jednoduchá, přesto všechny představitelné možnosti zahrnující rodičovská kontrola. A, co je v případě jakéhokoliv problému naprosto nezbytné, okamžitě a efektivně reagující technická podpora.

Výhody BullGuard Internet Security

 • výborný bezpečnostní základ;
 • nadstandardní doplňující moduly a služby (zálohování, rodičovská kontrola, technická podpora); 
 • jednoduché, intuitivní, vzájemně se nepřekrývající ovládání.

Nevýhody BullGuard Internet Security

 • absence češtiny; 
 • lehce neflexibilní licencování - verze Internet Security je určena pro 3 PC na rok. Jednotlivec může zvolit alternativu v podobě BullGuard Antivirus (1PC - 1 rok), který je ovšem levnější jen o chybějící moduly, nikoliv proporciálně k množství licencí. Naopak pro rodiny a jakákoliv jiná uskupení se hodí právě Internet Security či jeho ještě širší verze BullGuard Premium Protection až pro 10 PC.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama