[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Bitdefender Antivirus Plus 2017: perfektní antivir, ač bez firewallu KE STAŽENÍ

Bitdefender Antivirus Pro je maximálně účinný, počeštěný a snadnému používání uzpůsobený antivir. Jde o základní verzi produktové řady, proto také postrádá nejen různé doprovodné fičury, ale i firewall. I tak lze s jeho pomocí počítač téměř stoprocentně zabezpečit a spolehnout se na firewall systémový... Co všechno nabízí?

 

Instalátor Bitdefenderu nejdřív dotahá instalační data...

Instalátor si nejprve natahá nějakých 369 MB instalačních dat a je připraven k instalaci. Neangličtináři i všichni ostatní, kteří rádi češtinu, ji rovnou můžou nastavit v kolonce vpravo. V přizpůsobení instalace (tlačítko Custom Install/Vlastní instalace) můžete upravit systémové umístění programu, nastavení proxy serverů a skenování počítače již při instalaci (defaultně zapnuto). Instalaci následuje vytvoření či přihlášení se k cloudovému účtu Bitdefenderu.

Už z prvního pohledu na rozhraní je jasné, že Bitdefender udělal maximum pro zjednodušení uživatelské interakce s programem

Prostředí aplikace je zase o něco přehlednější a učesanější. Minimalistický koncept grafiky narušuje pouze decentní ilustrace fajfky stavu Vaše zařízení je chráněno, případně ilustrace aktualizace. Všechny základní funkce jsou okamžitě přístupné., Záznamy o všech proběhlých aktivitách se zobrazují pod ikonkou zvonečku (Upozornění) - a jsou oznamovány notifikací číslovky odpovídající počtu nových zpráv. 

Pro minimalizaci interakce uživatele s aplikací je defaultně zapnut režim Autopilot, který odbavuje veškerá rozhodnutí, která může jinak činit uživatel sám - stačí autopilota vypnout. Rychlý antivirový sken na hlavní obrazovce doplňuje užitečně pojatý Sken zranitelností, který vyhodnocuje možné bezpečnostní díry z hlediska aktuality programů, systémových aktualizací, síly hesel a nastavení připojení k Wi-Fi síti. V testu se jen Bitdefender nechal splést při vyhodnocování aktuálnosti Opery. Operu Neon verze 1.0.2531.0 porovnával s běžnou Operou verze 42.0.2393.94, a tudíž chybně vyhodnotil program coby neaktuální. Chyba to je ovšem minimální a marginální svým významem.

Další tři okna hlavní obrazovky (Ochrana aplikací, Ochrana souborů, Webový štít) mají informační povahu a při nulové detekci hrozeb nejsou aktivní. Další nástroje zabezpečení pak najdeme pod Zobrazit moduly.

Ochranné moduly Bitdefenderu podrobně

Zde máme klasické skeny antiviru včetně skenování v záchranném režimu Windows (Recovery Enviroment) a jeho nastavení. Dále sken Zranitelnosti a jeho nastavení - jeho součástí i je základní nástroj Wi-Fi Bezpečnostní Poradce, který kontroluje základní bezpečnostní konfiguraci připojené Wi-Fi. U Webového štítu může můžeme upřesnit nejen, které podmoduly mají běžet (Tester odkazů, Skenovat SSL, Ochrana proti podvodům, Ochrana proti phishingu), ale také výjimky webů, jenž nemají být webovým štítem zpomalovány.

Ochrana před ransomwarem disponuje jak whitelistem a blacklistem aplikací, tak i upřesněním, které složky mají být chráněny + možnost Ochrana při bootu, která by měla zabránit nepřátelskému zašifrování dat už od prvního momentu spuštění počítače. Ochrana před ransomwarem je ve výchozím nastavení vypnuta. Firewall a Antispam nejsou ve verzi Antivirus Pro přítomny a mají zde jen podobu odkazu směřujícího k povýšení na vyšší verzi produktů od Bitdefenderu.

Soukromí spravují nástroje Safepay, Likvidátor souborů a Portmonky

Ochrana soukromí

Pod ikonkou štítu s okem se ukrývají nástroje ochrany soukromí. Najdeme zde Safepay, zabezpečený prohlížeč. Již běžná součást bezpečnostních balíků umožňuje mimo klasických funkcí například Ochranu hotspotu pro nezabezpečené sítě, díky čemuž je možno zajistit další vrstvu ochrany na otevřených Wi-Fi připojeních. Spouští se v zabezpečeném prostředí, které znemožňuje snímkování obrazovky. Nabízí virtuální klávesnici pro zadávání hesel, které tím pádem nebudou zachytitelné malwarem typu keylogger. A samozřejmě integruje další funkce Bitdefenderu - mezi nimi především správce hesel.

Dále zde najdeme Likvidátor souborů, který slouží k nezvratnému vymazání souborů, a Správce hesel, který nabízí vytvoření vícera portmonek, což mají být patrně klíčenky na hesla. V těch je pak možno uchovávat nejen hesla zadávaná v prohlížečích, ale i v aplikacích, při přihlašování k Wi-Fi sítím, a dále údaje platebních karet, osobní údaje a licenční čísla programů. Portmonka si při vytvoření importuje hesla z dostupných prohlížečů, respektive z těch, do nichž již byl integrován doplněk Bitdefender Wallet. Bezpečnost celé portmonky kompromituje pouze to, že Bitdefender vynucuje použití velkého písmena a čísla v hlavním hesle klíčenky. 

Ikonka štítu s nástroji opět odkazuje na moduly, které nejsou ve verzi Antivirus Pro dostupné a dají se získat pouze zakoupením Bitdefender Total Security Multi-Device. Konkrétně jde o nástroje: Multi Optimalizátor, Optimalizátor spouštění, Ochrana před krádeží a Čištění disku.

Statistiky jsou prázdné až do doby prvních bezpečnostních incidentů

Aktivita

V sekci aktivita (kulatá ikonka znázorňující průběh grafu) najdeme záznamy veškerých aktivit modulů Ochrana aplikací, Ochrana souborů a Webový štít. Taky se zde nalézá Týdenní statistika, což je nejen souhrn jednotlivých aktivit, ale také jej doplňují bližší informace a tipy pro zvýšení zabezpečení konkrétního systému.

Ikonka zvonečku znázorňuje sekci Upozornění, která zaznamenává veškeré chyby a pády aplikace, změny sledovaných nastavení i obecné informace o provedených akcích Bitdefenderu. Ikonka postavičky odkazuje k informacím o uživateli a ke správě licence programu (sekce Informace o účtu). Poslední ikonka s otazníkem znázorňuje sekci Podpora, v níž najdeme jednak dokumentaci Bitdefenderu, jednak formulář pro kontaktování podpory, který automaticky sesbírává data o produktu a systému, a tím pádem usnadňuje celý proces vzdálené pomoci. 

Nastavení Bitdefenderu nabízí hned pět provozních profilů aplikace

Nastavení Bitdefender Antivirus Pro

Nastavení Bitdefenderu je sympaticky zjednodušeno - možná až minimalizováno ve prospěch nezatěžování uživatele velkým množstvím komplexních voleb. Krom nastavení notifikací, speciální stavové fičurky zvané Bezpečnostní semafor, můžeme určit třeba četnost a způsob provedení aktualizací, vypnout shromažďování statistik, zapnout Antimalwarové testování či Paranoidní režim. A použít jednu novinku verze Bitdefender Antivirus Pro 2017 - Profily používání.

Bitdefender nabízí hned pět profilů: pracovní, filmový, herní, veřejná Wi-Fi a profil režimu baterie. Určení každého napoví název - navíc se dají i ručně upřesnit specifické konfigurace každého jednoho z nich. Ty zahrnují okolnosti jako: automatické aktualizace Windows, přizpůsobení schématu napájení, odložení programů na pozadí a úloh údržby a optimalizaci běhu Bitdefenderu samého. Spouštění profilů je možno provést ručně nebo automaticky nechat na antiviru samém. 

Bitdefender patří mezi stálice počítačové bezpečnosti

Stojí Bitdefender za to?

Zabezpečení od Bitdefenderu patří ke špičce v oboru. V pravidelných testech skutečné ochrany bezpečnostních expertů AV Comparatives se umísťuje vždy na prvních místech. Jiný test pro změnu pocházející z laboratoří AV-Test (z dubna 2017 na operačním systému Windows Home) hodnotí Bitdefender coby stoprocentní ochranu a uděluje mu vlastní ocenění Top produkt. V testu SE Labs  (PDF) předběhly Bitdefender Kaspersky Internet SecurityESET Smart Security a Norton Security, nicméně stejně získal nejvyšší ohodnocení AAA a splnil na 97 %.

Sečteno, podtrženo - na bezpečností řešení produktů Bitdefenderu se můžete téměř stoprocentně spolehnout. Jeho zpracování je vysoce přehledné a spotřeba systémových prostředků zanedbatelná. Navíc optimalizovatelná širokou škálou dostupných provozních profilů. Spíše jde je o to, zda vám postačí nástroje dostupné ve verzi Bitdefender Antivirus Pro, nebo byste raději sáhli verzi širší. V základní verzi chybí například firewall, pro jehož využití je lepší tedy zvolit verzi BitDefender Internet Security. Popřípadě se spolehnout komplexní balík se všemi možnými utilitami včetně optimalizačních BitDefender Total Security Multi-Device.

Minimální požadavky aplikace začínají na Windows 7 SP 1, dvoujádru 1,6 GHz, 1 GB RAM a 1,5 GB místa na HDD.

Výhody Bitdefender Antivirus Pro

  • špičkové bezpečnostní řešení
  • jednoduché rozhraní, minimalizované volby nastavení
  • profily provozu
  • čeština

Nevýhody Bitdefender Antivirus Pro

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama