[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Bandicam - video a snímky ze všech kanálů KE STAŽENÍ

Bandicam je velmi užitečný pomocník při záznamu všeho, co děje na obrazovce, upoutává oko webkamery, posílají na komp externí zařízení či mu rozehřívá křemík (tedy her). Je primárně cílen na pořizování videa, nicméně i snímkování mu jde lépe než většině konkurence. A krom češtiny a velmi nízkého zatížení počítače uživatele oblaží především pokročilými možnostmi záznamu a jeho úprav - kupř. živým kreslením.

 

Bandicam opomíjí vysvětlit, co myslí označením Program Group

První, čímž Bandicam uživatele přivítá, je volba jazyka s předvýběrem nastaveným na jazyk systémového prostředí - mezi podporovanými nechybí čeština. Požadované místo je minimální (52,8 MB), stačí jen odsouhlasit licenční podmínky a zvolit cíl instalace.

Základní obrazovce Bandicam chybí jen více možností změn velikosti

Rozhraní je plně počeštěno. Velikost okna je fixní - nelze jej maximalizovat, pouze zmenšit na úroveň horního pásu se základními ovládacími prvky či minimalizovat na hlavní panel nebo do systémové lišty. Lze jej ovšem zobrazovat vždy v popředí, pro snazší organizace práce při zachytávání video materiálů. Ať už chceme dělat s Bandicam cokoliv, je třeba nejprve vybrat z režimů záznamu (v podobě dlaždic vpravo nahoře):

 • záznam plochy - tedy veškerého statických i multimediálních vizuálů na ní; 
 • záznam her
 • záznam ze zařízení - tj. webkamery a připojených zařízení (PS/Xboxu a jiných zařízení připojených přes interface počítače).

Nastavení snímacího rámu Bandicam

Záznam plochy s Bandicam: snímky i videa v mnoha variacích

Volba/odkliknutí záznamu plochu okamžitě iniciuje první podvolbu této kategorie, a to je velikost výběru záznamu. Volíme:

 • celou obrazovku, 
 • přednastavené velikosti výběru, 
 • vlastní výběr definovaný posuvným číselníkem či 
 • si necháme vyhledat okno, které chceme sejmout.

Takto zvolené rámy záběru lze jakkoliv upravit pomoci myši. A nabízí se ještě jeden způsob výběru, a to sice zachycení výběru se středem v bodu kurzoru - takový výběr opět volíme z přednastavených, nebo vlastní. 

Rám výběru můžeme:

 • nechat zobrazovat nad všemi ostatními okny (defaultně nastaveno),
 • zprůhlednit, 
 • upravit jeho šířku na poměr 4:3 či 16:9; 
 • doslova po pixelech ho posunout požadovaným směrem šipkami; 
 • jemně upravit jeho šířku (SHIFT + šipky); 

Bandicam: snímek prostý, ničím nedoplňovaný (krom loga vpravo dole)

Snímkování

Stačí-li nám statické obrázky, poskytne nám Bandicam prosté snímkování. To spouští volitelná klávesová zkratka či nastavený interval. Je možné do něj včlenit kurzor myši a jakékoliv logo (obrázek). A snímek uložit v BMP, PNG či JPG - s možností specifikace kvality/velikosti u JPG. Ještě jednou funkcí lze pozměnit snímek ve fázi produkce, a to je kreslení

Kreslení a poznámkový aparát - více než dostatečný základ

Kreslení a poznámkový aparát

Kreslení je dostupné jak pro snímek, tak živě pro video. Do snímku se kreslí před jeho zachycením. K dispozici máme:

 • pero a zvýrazňovač; 
 • šipky;
 • obdélník; 
 • číslování;
 • text a
 • gumu.

U všeho lze změnit barva a velikost. Nelze vybírat fonty. Gumou se vybírá sektor, v němž jsou odstraněny pouze změny provedené kreslením. 

Pro snímkovač je kreslení alternativou postsnímkových změn u jiných programů. Sice není tak bohatě vybavené, nicméně naplňuje svou funkci v dané aplikaci. Pro složitější změny je stejně se třeba obrátit na grafické programy. Zajímavostí funkce kreslení v Bandicamu je, že nakreslené vzory zůstávají v rámu záběru, a lze je tedy opakovaně aplikovat na různé podklady. Živé kreslení je ještě zajímavější. Po osvojení si kreslících funkcí můžete velmi snadno zdůraznit v probíhajícím videu to, co byste jinak dělali zbytečně složitě. 

I ve videu se dají používat všechny nástroje kreslení

Nahrávání videa

Stejně jako statický podklad může Bandicam snímat i multimediální podklady včetně zvuku. Kromě rozměrů nahrávaného výseku, můžeme:

 • přidat logo (či jakýkoliv obrázek); 
 • zobrazit kurzor myši
  • plus přidat jeho podbarvení, přidat obrazový efekt a zvuk kliknutí pro obě tlačítka myši zvlášť; 
 • přidat záznam z webkamery
  • plus nastavit jeho velikost, pozici, zvolit formát záznamu z webkamery, nahrávat jej přímo do výsledného videa či jej uložit do separátního souboru, zobrazovat dění z webkamery při nahrávání
 • přidat do zvukové stopy záznam mikrofonu; 
  • pro záznam obou zdrojů je třeba v Nastavení záznamu povolit Záznam zvuku, zvolit Primární zvukové zařízení a Sekundární zvukové zařízení, nastavit hlasitost sekundárního zvukového zařízení, zvolit smíšení zvuku do jedné stopy, nastavit klávesy pro záznam či jeho vypnutí (Push-To-Talk, Push-To-Mute); 
 • uložit zvukovou stopu zvlášť (.WAV); 
 • zvýšit prioritu procesu Bandicam - výchozí nastavení této položky je Vyšší než normální priorita (dalšími možnostmi jsou normální systémová priorita a nejvyšší priorita); 
 • použít rozšířený režim záznamu pro systémy Windows 8 a vyšší.

Nastavení výstupních formátů najdeme zvlášť v hlavním menu pod položkou Video. Video ukládá do AVI či MP4. Lze nastavit kvalitu záznamu v procentech, zvolit kodek, nastavit kodek (optimalizovat na převod, vyvážený výkon či velikost výsledného souboru) a snímkovou frekvenci (možno zvolit proměnlivé FPS či pevné FPS od 1 do 144). Audio nabízí upřesnění kodeku, bitového toku, zvukových kanálů a kmitočtu.

Bandicam sám detekuje technologie dostupného hardwaru

Bandicam navíc detekuje specifická hardwarová prostředí a jejich možnosti. Na testované soustavě tak bylo možno přidat využití Intel Quick Sync a urychlit zpracování záznamu. 

Záběr videa ze Skyrimu

Záznam her

Záznam her se nastavením příliš neliší od pořízení jakéhokoliv jiného videa. Jen procesně je třeba zvolit typ záznamu Záznam her, spustit hru a spustit nahrávání samo (definovatelnou klávesovou zkratkou). Záznam her má jen širší nastavení práce se snímkovou frekvencí. V průběhu hry je možno zobrazit aktuální FPS, zvolit pozici tohoto zobrazení a nastavit omezení FPS pro záznam buď zcela, nebo jen v průběhu záznamu, nebo po inicializace omezení klávesovou zkratkou. 

Záznamy her lze také obohatit záznamem z webkamery a z mikrofonu. Bandicam tedy poslouží i tvůrcům herních průvodců, v nichž je právě kombinace herního záznamu, snímku tvůrce a hlasového doprovodu běžná. 

Bandicam: z webkamery Vás zdraví večerníček!

Záznam z webkamery a jiných zařízení

Záznam z webkamery a ostatních zařízení je opět velmi blízký záznamu videa. Přibývají nastavení dle konkrétního zařízení týkající se především korekce obrazu a ovládání přístroje (např. zoom, otočení, překlopení...)

Kdo hledá osvědčený nástroj pro záznam videa, měl by si logo Bandicam zapamatovat

Bandicam v souhrnu

Bandicam je univerzální nástroj pro záznam vizuálních informací, i když je patrné, že primárně je cílen pro záznam videa. Zvládá jak snímkování obrazovky, tak zachycování průběhu her, a navíc i nahrávání z webkamery a externích zdrojů. Jednotlivé funkcionality jsou přímo spjaty se svou konfigurací, takže je jejich ovládání víceméně intuitivní. Jediné, co se kapku ztrácí, jsou nastavení Další nastavení, v nichž je například nutno nastavit zobrazování FPS ve videí z her či podporované grafické technologie her. Jinak program obsahuje i vlastního navigátora k souborům (Obecné - Videa/Obrázky), díky němuž se okamžitě dostanete k právě pořízenému záznamu. Bandicam navíc nabízí šikovné šablony jmen výstupních souborů (jméno procesu, datum/čas. sekvence), které velmi usnadní orientaci v pořizovaných materiálech. 

Klíčové charakteristiky Bandicam

 • zachycování snímků, nahrávání videa, her a vstupů z webkamery a externích zařízení (IPTV, PS/Xboxu, smartphonu); 
 • výstupní formáty: MP4, AVI, JPG, PNG, BMP;
 • kontrola FPS snímků, možnost začlenění FPS do záznamu; 
 • max. rozlišení 4K UHD; 
 • max. rychlost snímkování 144 FPS; 
 • mnoho předpřipravených šablon nastavení výstupních formátů (vč. YouTube šablon -> odpadá nutnost další konverze); 
 • možnost začlenit záznam webkamery, mikrofonu, kreslení, zdůraznění kurzoru a klikání myši; 
 • možnost snímkovat i při nahrávání videa; 
 • plně počeštěné prostředí; 
 • podpora hardwarové akcelerace pomocí grafické karty -> relativně nízké nároky na systémové prostředky -> nízké riziko lagů při nahrávání; 
 • výborná defaultní komprese (výstupní soubor má zlomek velikosti konkurenčních programů); 
 • rozsáhlá podpora v podobě videonávodů na webu vývojáře.

Omezení zkušební verze Bandicam

Jedinými nevýhodami Bandicam jsou pouze účelová omezení zkušební verze programu v podobě vodoznaku v záznamu a omezení souvislého nahrávání na 10 minut. Oboje samozřejmě odstraní zakoupení plné verze programu. Licence Bandicam má navíc tu výhodu, že je to doživotní licence - stačí ji tedy koupit jednou a netřeba obnovovat.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama