[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

AVG Internet Security Business Edition: profesionální řešení pro profesionální nasazení

AVG Internet Security Business Edition představuje nejvyšší variantu balíku AVG připravenou pro firemní nasazení. Rozhraní a ovládání je učesáno tak, aby si s ním poradil i běžný uživatel, možnosti vzdálené správy, pokročilé funkce, nástroje a pod kapotou běžící technologie potěší každého administrátora. Je AVG Internet Security řešením i pro váš byznys?

 

Produkty AVG Business Security vyžadují už při spuštění licenční číslo

AVG Internet Security Business Edition využívá offline instalátoru o velikosti 282 MB. K jeho stažení budete muset zadat jméno, příjmení a email, na který vám přijde licenční číslo, které je třeba zadat už před instalací samotnou. Možnosti tlačítka Přizpůsobit zahrnují volbu konkrétních ochranných štítů a modulů a možnost změny systémového umístění. Nemáte-li potřebu dané věci měnit, stačí Nainstalovat

Instalace na offline instalátor trvá kapku déle. AVG nás ještě stačí vystrašit tím, že platnost naší ochrany již skončila. Hláška ovšem v průběhu instalace zmizí a je nahrazena uklidnění Jste plně chráněni,což se stane patrně v tom momentě, kdy se načte licenční klíč. I poté ovšem instalátor poměrně dlouho dává na vědomí, že „aktivuje pokročilé bezpečnostní funkce“, a my mu v tom nemáme bránit vypínáním počítače. A trvá to opravdu, opravdu, opravdu dlouho. Po více než hodině zkouším upozornění vypnout a restartovat. Po restartu jsou zavedena jak Windows, tak i AVG Internet Security - systém nejeví chyby. 

AVG Internet Security Business Edition: jednoduché prostředí, intuitivní ovládání

Otestovat počítač

Za primární funkci z hlediska uživatelského rozhraní můžeme považovat to, co se skrývá pod tlačítkem Otestovat počítač. Jde fakticky o hloubkový test zahrnující všestranné hledání virů, malwaru, rootkitů a jiného škodlivého kódu. Jeho nastavení - a nastavení ostatních testů na vyžádání - najdeme pod ikonkou ozubeného kolečka vedle tlačítka. 

Fakticky zde můžeme ovlivnit:

 • citlivost, použití heuristiky, citlivost heuristiky, test celých souborů, zahrnutí podezřelých a potenciálně nechtěných souborů a sledování odkazů; 
 • zahrnutí archivů; 
 • reakci na identifikovaný škodlivý kód, včetně nastavení akce po restartu, pokud to eliminace malwaru vyžaduje; 
 • systémový výkon přidělený testům;
 • reportování; 
 • výjimky a
 • naplánování pravidelných testů na vyžádání. 

Krom Hloubkové testu nabízí AVG Test USB/DVD, cílený Test souborů a složek a Test po restartu. Ten defaultně v balíčku AVG Internet Security Business Edition chybí a je ho třeba přiinstalovat. Test po restartu slouží ke skenování a odstranění hrozeb, které je třeba provést ještě před zavedením Windows. Typicky se takto odstraňují rootkity a další malware cílený na hlubinné prvky systému. 

Všechny testy na vyžádání je možno konfigurovat stejně jako Hloubkový test. 

AVG Internet Security Business Edition: rezidentní ochrany souborů a spuštěných procesů

Počítač

Sekce Počítač obsahuje rezidentní štíty Souborový štít, který testuje všechny soubory přidané či otevřené v počítači, a Behaviorální štít, který v reálném čase vyhodnocuje chování spuštěných aplikací. Konfiguraci štítů najdeme pod nápisem Nabídka vpravo nahoře a volbou Nastavení. 

Souborový štít ve výchozím nastavení: 

 • testuje při spouštění/nahrávání/otevírání programy, skripty, DLL knihovny a dokumenty
 • stejně tak je prověřuje při zápisu; 
 • kontroluje automaticky spouštěné položky;
 • využívá heuristiku na úrovni normální citlivosti; 
 • netestuje celé soubory a soubory jen potenciálně podezřelé. 

Behaviorální štít dává uživateli vybrat, zda chce rozhodovat o každé identifikaci, či je má rovnou poslat do karantény. A umožňuje zapnout pokročilou ochranu před hrozbami, přičemž její fungování nespecifikuje. Fakticky by behaviorální štít měl sloužit k ochraně před dosud neznámými hrozbami (tedy těmi, které se nedají identifikovat na základě databáze virových definic), ransomwarem a rozličnými keyloggery. Falešně pozitivní hlášení behaviorálního štítu koriguje cloudová databáze, která je neustále aktualizována. 

Virová hrozba identifikována pomocí webového štítu AVG Internet Security Business Edition

Web a e-mail

Webový štít monitoruje interakci s internetem. Typicky tedy sleduje veškerou komunikaci odehrávající se v prohlížeči. Jeho citlivost na různou škálu hrozeb se dá efektivně vyzkoušet na různých serverech nabízejících online sledování multimédií. Zachycuje a blokuje přístupy na stránky infikované viry, weby šířící adware a potenciálně nechtěný software, podvodné phishingové stránky i jen parciální součásti cílových webů, jako jsou kyberminery zneužívající výpočetní prostředky uživatelova počítače k těžbě virtuálních měn. 

Výhody webového štítu

 • testování šifrovaného protokolu HTTPS; 
 • defaultní whitelist pro důvěryhodné weby + uživatelský whitelist; 
 • heuristika (defaultně nastavená na normální citlivost) s emulací kódu; 
 • uživatelský blacklist pro weby, které mají být blokovány (a samozřejmě defaultní blacklist AVG).

Emailový štít je určen k ochraně desktopových klientů typu Outlook a Thunderbird a v ní se odehrávající emailové pošty. Blokuje nejen infekce hrozící z příloh emailů, ale prověřuje i nebezpečné odkazy. Pokud nevyužíváte desktopového klienta pro odbavování emailů, je možno modul E-mailový štít odinstalovat. 

Zvláště zdařilý je Zdokonalený firewall AVG Internet Security Business Edition

Hackerské útoky aneb Zdokonalený firewall

Označení Zdokonalený firewall plně odpovídá smyslu tohoto modulu. Automaticky deaktivuje firewall Windows a nahradí ho nastaveními a rozhraními, která uživateli pomohou se snadněji orientovat v problematice síťového provozu, a díky tomu fakticky lépe ochrání jeho systém. 

Snadné získání přehledu a zároveň i možnost snadného zásahu poskytují volby skrývající se pod roletkou Možnosti firewallu. Najdeme zde aktivní spojení, síťové profily, záznamy síťového provozu a pravidla pro aplikace. Ostatní funkce jsou upraveny v nastavení firewallu, jako kupříkladu:

 • výchozí pravidla - firewall rozhoduje automaticky; 
 • přátelé - alias IP adresy přátelských sítí, z nichž hrozí minimální riziko útoku; 
 • detekce skenování portů a automatické blokování zdrojové IP - defaultně vypnuto.

Do sekce soukromí AVG zahrnulo pouze Datový sejf chránící data 256bitovým AES šifrováním

Soukromí aneb Datový sejf

Pod obecnou kategorií Soukromí nabízí AVG Datový sejf. Jde o prostor chráněný 256bitovým AES šifrováním a heslem, které zná pouze uživatel. Ve výchozím nastavení ho AVG umísťuje do C:\User\[aktuální uživatel]\Documents, přiděluje mu velikost 2 GB a vytváří jeho zástupce na ploše. Všechny tyto okolnosti se dají změnit. Fakticky ho pak najdeme jako síťovou jednotku v Průzkumníků souborů. 

V kategorii Soukromí by mohl být vynesen i Skartovač souborů, který balík AVG také nabízí. Jinak je celkem intuitivně začleněn do kontextových nabídek všech souborů a složek, takže jeho absence zde není nijak na škodu. Skartovač souborů nabízí pomocí několikanásobného přepisu nahodilými daty trvalé smazání původních dat z jejich fyzického umístění na úložišti. Metodu skartace AVG nekonkretizuje. 

Sekce Platby zahrnující položku Antispam je jediným zakulháním v designu aplikace

Platby či Antispam?

V této sekci, či pod touto sekcí, by měly běžet procesy, nastavení a funkce, které chrání uživatele při nakupování a při vyřizování internetového bankovnictví. Při rozkliknutí nastavení daného modulu se ovšem dostaneme pouze k antispamu, který má pomoci identifikovat a třídit spamové zprávy v desktopových emailových klientech. A funkce deklarované coby ochrana proti phishingu a ochrana osobních údajů budou spíše fakticky součástí Webové štítu. 

Ani v Nastaveních AVG Internet Security Business Edition se uživatel neztratí

Nastavení AVG Internet Security Business Edition

V Nastavení AVG najdeme krom konfigurací jednotlivých modulů, také nastavení obecnější. Krom jiného nabízí: 

 • vlastní nastavení testu z průzkumníka (tedy toho, který se spouští z kontextového menu); 
 • využívání reputačních služeb; 
 • využití funkce CyberCapture, což je „funkce AVG, která zjišťuje a analyzuje neobvyklé, podezřelé soubory. Pokud se takový soubor pokusíte spustit, CyberCapture jej v počítači uzamkne a pošle do Virové laboratoře AVG, kde bude analyzován v bezpečném virtuálním prostředí. Po dokončení analýzy obdržíte oznámení“; 
 • odstranění podpisu AVG z odesílaných emailů - defaultně je zapnuté. Pro odstranění je třeba postupovat Nastavení - Obecné - sekce Obecné - položka Do e-mailů přidávat podpis AVG - odškrtnout - potvrdit OK; 
 • zobrazování popup oken aplikace; 
 • ochranu aplikačního balíku heslem; 
 • zrušení odesílání telemetrických dat a sdílení údajů o používání s analytickými nástroji třetích stran; 
 • nastavení vzdálené správy pomocí nástroje AVG Data Center.

AVG Internet Security Business Edition: krabicová podoba

AVG Internet Security Business Edition

AVG Internet Security Business Edition představuje vysoce efektivní ochranu firemních počítačů. Výborně si vede v testech antivirových autorit, a to jak při ochraně proti malwaru, phishingu, tak i v laboratorních testech zachycení celého spektra virů. Jeho modulu rezistentních ochran jsou vysoce účinné i proti ransomwaru a webový štít - mnohem lépe než řešení v podobě doplňků prohlížečů u konkurence - zachycuje hrozby internetové komunikace, včetně parciálních částí webů, jako jsou kryptominery. 

Webový štít dále doplňuje pokročilý firewall, jenž v rukou zkušeného administrátora dokáže odstínit všechny hrozby přicházející z vnějšího internetu. Administraci mnohonásobných instalací programu usnadňuje vzdálená správa, která je pro firemní prostředí nezbytná.

Výhody AVG Internet Security Business Edition

 • profesionální zabezpečení postavené na vysoce účinných technologiích; 
 • pokročilé moduly a prvky, které předčí konkurenci; 
 • intuitivní rozhraní, snadné ovládání, čeština.

Nevýhody AVG Internet Security Business Edition

 • nelogicky, polopřipraveně či nedotaženě působící sekce Platby, v níž je jediná položka: Antispam; 
 • zvláště dříve bylo AVG vyčítáno vyšší vytěžování systémových prostředků, a to zejména při provádění testů na vyžádání. Aktuální instalace to už nepotvrzuje, testy nijak zvlášť systém nevytěžují. Nejvíce je (logicky) vytěžován přístup k disku, což by na profesionálních strojích vybavených SSD nemělo činit žádný pozorovatelný rozdíl v odezvě systému. Navíc v nastavení se dá využívání výkonu počítače aplikací snížit - testována byla ve výchozím nastavení, což je vysoké využívání systémových prostředků. Pokud jsem přeci jen nějaké opožďování zaznamenal, tak se pojí se spouštěním systému, kdy některé komponenty AVG kontrolují počítač ještě před a při zavádění Windows.

Pro nasazení na profesionálních počítačích nelze AVG Internet Security Business Edition než doporučit.

Zdroje: Blog Avast, AVG Podpora

 

 

 

 

 

AVG Antivirus Business Edition: sofistikované zabezpečení s rozhraním šitým na míru uživateli

Jelikož se Microsoft Defender v posledních testech AV-TEST moc nevedlo v šetrnosti vůči operačnímu systému, podrobili jsme v redakci testům některé z jeho konkurentů. Abychom nezapomněli na byznys segment uživatelů, padla volba recenze na AVG Antivirus Business Edition, který se hodí...

Věříte Opeře? No možná byste neměli...

Opera bývala technologickým etalonem prvního věku prohlížečů. Disponovala synchronizací, RSS čtečkou a vlastním mailovým klientem v době, kdy si o tom mohly ostatní prohlížeče tak leda nechat zdát. To se však změnilo v době, kdy přestala být...

System Mechanic: drahý i zadarmo

Optimalizátory Windows se netěší dobré pověsti mezi lidmi, jejichž schopnosti překračují zapnutí a vypnutí počítače. Nutno poznamenat, že to není vždy oprávněné. Často umí uživateli zpřístupnit to, co se jinak ukrývá v hloubi...

Bitdefender Internet Security ladí detaily

Bitdefender se už dávno probojoval mezi nejlepší antiviry. Navíc s úspěchem čelí i nejnovějším hrozbám v podobě nových mutací počítačových červů či agresivních botnetů. Úkolem vývojářů jeho uživatelských...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama