[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

AVG Internet Security 2015: jednoduše a solidně KE STAŽENÍ

AVG přichází s novou verzí svého bezpečnostního balíku. Vyčištěno bylo nejen grafické rozhraní, ale zmizely také některé funkce, které nezbytně nepatří k antivirovému zabezpečení. Vývojáři se soustředili především na snadné ovládání a vyladili výchozí nastavení programu pro běžného uživatele. Tomu stačí AVG Internet Security pouze nainstalovat a o vše ostatní se už program postará sám.

 

AVG Internet Security: instalace v češtině a nastavení vlastních voleb instalace

I když se česká firma AVG dávno rozrostla do nadnárodní korporace, nechybí jejich produktům podpora češtiny. Ta nás provede nejen instalací, ale bude provázet i užíváním programu. Zvolíme buď Rychlou instalaci, nebo Vlastní, a v případě instalace vlastní pak jednotlivé komponenty, které se mají nainstalovat. AVG Internet Security si stáhne potřebné soubory, provede instalaci a nabídne zapojení do Programu zlepšování produktu, pomocí kterého společnost sbírá data o reálně se vyskytujících hrozbách. Program je připraven k použití.

AVG Internet Security: přivítací obrazovka

AVG Internet Security nás přivítá přehledem jednotlivých modulů. Ihned po startu zkontroluje dostupnost nové verze sebe sama a aktualizuje databázi virových definic. Optimální je po instalaci nového antiviru okamžitě prověřit stav zabezpečení počítače. Pomocí Spustit test se inicializuje kontrola celého počítače ve výchozím nastavení, které je zaměřeno spíše na rychlost zpracování (ve snížené prioritě, bez kontroly archívů a extrémní citlivosti). Hloubku a podrobnosti testů nastavíme na hlavní obrazovce.

Nastavení testů AVG Internet Security

Pod ikonkou ozubeného kolečka vedle Spustit test se skrývají možnosti nastavení testů. Najdeme zde plánování časů testů a upřesnění detailů testu celého počítače, cíleného testu a anti-rootkitu. 

AVG Internet Security: nastavení hloubky testu

V konfiguračním rozhraní si upravíme proces testu s ohledem na celkovou náročnost testu a na to, kdy jej chceme používat (při práci/nechat běžet na právě nepoužívaném počítači). V Dalším nastavení testu upřesníme možnosti vypnutí počítače po testu a typy testovaných souborů. V Nastavit další hlášení testu je možno reportovat uzamčené a zaheslované soubory, soubory obsahující makro a skryté přípony. Po konfiguraci kontrol se můžeme podívat na ostatní moduly AVG Internet Security.

Počítač

Počítač skrývá AntiVirus, jeho nastavení a statistiky kontrol. Krom toho zde nalezneme možnost vytváření datových sejfů. Datový sejf je zašifrované úložiště, se kterým lze pracovat jako se standardní diskovou jednotkou. Určíme:

 • název;
 • heslo a nápovědu k němu;
 • umístění, velikost, možnosti přístupu.

Obsah Datového sejfu je chráněn 256bitovým šifrováním AES. A lze i komplet zkopírovat do jiného umístění/počítače - opět stačí zadat heslo.

AVG Internet Security: datový sejf

Web

Pod Webem najdeme nastavení:

 • Webového štítu - ochrany webového prohlížeče před nebezpečnými stránkami a 
 • LinkScanner Surf-Shield - tj. služby, která prověřuje cílové weby odkazů na stránkách a upozorňuje na škodlivé.

Identita

Identita spravuje službu Identity Protection. Ta poskytuje ochranu počítače před novými a zcela neznámými hrozbami v reálném čase. Sleduje systémové procesy a identifikuje potenciálně škodlivé chování. Identity Protection sleduje činnost neznámého kódu od jeho nainstalování. Zaznamenává změny uživatelských nastavení, pozměňování registrů, otevírání portů apod. Pokud kód vyhodnotí coby škodlivý, zruší všechny změny, které provedl v systému.

E-maily

Položky E-maily zpřístupňuje Ochranu e-mailu pro příchozí a odchozí poštu, její podrobné nastavení, statistiky a nastavení služby Anti-Spam.

AVG Internet Security: nastavení ochrany e-mailů

Konfigurace e-mailu mimo jiné umožňuje určit hloubku analýzy příloh, využití heuristické kontroly a hlášení rozšířené množiny potenciálně nežádoucích programů. U Anti-Spamu lze specifikovat:

 • agresivitu vyhodnocování spamu;
 • zpřístupnění komunikace se servery Mailshell SpamLabs pro efektivnější vyhodnocování spamu;
 • nastavení využívání systémových prostředků;
 • whitelist a blacklist kontaktů a
 • mnoho expertních nastavení.

Firewall

Položka Firewall zahrnuje správu místní sítě, sdílení souborů a tiskáren a režim užívání firewallu. U toho se lze buď spolehnout na automatický režim, nebo zvolit režim interaktivní, v němž firewall konzultuje chování aplikací s uživatelem. To vše lze doplnit expertními volbami, jako jsou:

 • správa veškerého provozu (např. do virtuálních soukromých sítí a počítačů);
 • Definované sítě - whitelist a blacklist IP adres, určení místní sítě a fiktivní lokální IP adresy;
 • chování firewallu vůči systémovým službám a protokolům.

Nad hlavními moduly lze využít:

 • odkaz na facebookovou stránku AVG Technologies;
 • Výsledky - závěry testů a aktualizací;
 • Podpora - kontakt na nejrůznější formy podpory a odkaz ke stažení nástrojů na odstranění konkrétních virů;
 • Možnosti - menu všech voleb programu včetně pokročilých nastavení.

AVG Internet Security 2015 souhrnem

AVG Internet Security představuje balík komplexní ochrany od AVG Technologies. Krom antiviru a firewallu poskytne ochranu mailu a umožní detekci rozšířené množiny potenciálně nežádoucích programů. Obsahuje tedy většinu komponentů obdobných ochranných balíků - navíc má Datový sejf - některé jiné pokročilé funkce chybí.

Přednosti AVG Internet Security spočívají v jeho výchozím nastavení. To je orientováno na nepříliš zkušené uživatele s méně výkonnými stroji, kteří se zbytečně nevystavují internetovým rizikům. Spotřeba systémových prostředků je nízká, ovládání programu intuitivní a z hlediska zmíněné skupiny vyhovující. A navíc je aplikace kompletně v češtině.

Pokročilým uživatelům AVG nabízí expertní volby, s jejichž pomocí si přizpůsobí bezpečnostní balík svým představám. A možnost si doinstalovat speciální bezpečnostní aplikace od jiných výrobců namísto jejich vnucování přímo v balíku od AVG. Ostatně od minulé verze některé tyto aplikace ze souboru AVG Internet Security zmizely.

AVG za solidní cenu nabízí velmi dobré ovládání, nízkou spotřebu systémových prostředků a zabezpečení, které je jen pár bodíků za nejvyššími příčkami antivirových testů.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama