[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Avast Cleanup Premium: jen nahlédnutí KE STAŽENÍ

Avast Cleanup Premium patří k okraji spektra produktů Avast, který se spíše zabývá bezpečnostními aplikacemi jak pro domácnosti, tak komplexním zabezpečením IT firem. Měl by nabízet údržbu jedním kliknutím, režim spánku pro aplikace, které příliš zatěžují systém, čističe browserů, registru, disku, zástupců. Proto jsme zkusili jeho zkušební verzi. 

 

Avast je český, čeština se tedy víceméně očekává...

Avast Cleanup Premium nainstalujeme v češtině, ostatně firma začala se svým businessem právě u nás, a tak je lokalizace na místě. Instalátor si řekne jen o necelých 155 MB místa. Žádné složité volby se nekonají - zvolíme jen systémové umístění programu. 

Avast Cleanup Premium se chce hned pustit do jednoklikové kontroly systému

Avast Cleanup Premium s ničím neotálí. Hned po startu nabídne jednoklikový sken systému a všech jeho částí, které by zasloužily vyčistit. V rychlosti nás seznámí se stavem v oblastech:

  • neplatné složky registru; 
  • neplatní zástupci; 
  • nepotřebná data systému; 
  • mezipaměť prohlížečů; 
  • sledovací a jiné soubory cookie; 
  • historie prohlížení a stahování. 

A následně nám dá strukturovaně vybrat v každé z dotčených kategorií, co má být odstraněno. Po chvilkách výběru, co má býti odstraněno, se dostaneme k tlačítku Opravit a vyčistit, které nás pošle k výběru licencí.  

...a vzápětí následuje nabídka licencí, včetně licence 60 dní zdarma, která není až tak zdarma...

I zkušební varianta 60 dní zdarma zahrnuje zadání jména, příjmení a platební karty - a onu stupidní okolnost, která se dá vyjádřit třeba slovy: „V tuto chvíli nic neplatíte. Pokud službu před koncem bezplatného 60 denního zkušebního období nezrušíte, bude vám na konci období automaticky stržena z vaší platební karty nebo z účtu PayPal částka 790 Kč za licenci na 12 měsíců.“ I při tom, že uživateli Avast zašle informační email o konci zkušebního období, stále jde o rizikový kontrakt, který po vás v této informacemi a komunikací zahlcené době vyžaduje zaplacení roční licence po uplynutí 2 měsíců. Nezbývá tedy než vrátit k Opravit a vyčistit a místo toho zvolit Storno. 

A systém je prý nevyladěný: ve všech možných kategoriích nachází Avast Cleanup Premium chyby

Potom už následuje běžný model komplikované reklamy, který bychom mohli nazvat třeba: Co všechno pro Vás Avast Cleanup Premium udělá? Ad 1) jsme seznámeni s tím, v jak hrozném stavu se náš systém nachází - zde v hodnotě vyladění uvedené v procentech. A že je to mizérie sama, tak systém dosahuje jen 4 % onoho vyladění.

Vyladění se skládá z Údržby, Zrychlení, Uvolnění místa a Odstranění problémů. Co se skrývá pod jednotlivými kategoriemi je vzhledem k funkčnosti aplikace irelevantní. Každá položka totiž končí tlačítkem akce (Vyčistit, Opravit, Uspat), které otevře okno s online obsahem: tedy nabídku licencí Avast Cleanup Premium k zakoupení. 

Závěr

Místo bezplatného vyzkoušení nabízí Avast Cleanup Premium jen náhled do toho, co se možná v placené aplikaci skrývá. Popisy profesionálního softwaru si vzájemně odporují, a tak těžko říct, zda po nezakoupení aplikace po 2 měsících zaplatíte Avastu ze svého účtu 790 Kč, což je částka uvedená v podmínkách licence 60 dní zdarma, nebo 390 Kč, což je částka odpovídající nabídce Licence na 1 rok. 

Ať tak či tak, z volného přístupu k aplikaci se o její funkčnosti uživatel nic nedozví. Bude ho jen stát čas věnovaný pokusu o vyzkoušení, případně se vystaví riziku zaplacení za čisticí program - riziku vyčíslitelnému minimálně částkou 390,- Kč ročně. V kategorii Čištění počítače se dá spolehnout na jiné programy, které se dají vyzkoušet opravdu zdarma, jsou levnější a některé nabízejí i časově neomezenou licenci. 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama