[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Avast Cleanup Premium: jen nahlédnutí KE STAŽENÍ

Avast Cleanup Premium patří k okraji spektra produktů Avast, který se spíše zabývá bezpečnostními aplikacemi jak pro domácnosti, tak komplexním zabezpečením IT firem. Měl by nabízet údržbu jedním kliknutím, režim spánku pro aplikace, které příliš zatěžují systém, čističe browserů, registru, disku, zástupců. Proto jsme zkusili jeho zkušební verzi. 

 

Avast je český, čeština se tedy víceméně očekává...

Avast Cleanup Premium nainstalujeme v češtině, ostatně firma začala se svým businessem právě u nás, a tak je lokalizace na místě. Instalátor si řekne jen o necelých 155 MB místa. Žádné složité volby se nekonají - zvolíme jen systémové umístění programu. 

Avast Cleanup Premium se chce hned pustit do jednoklikové kontroly systému

Avast Cleanup Premium s ničím neotálí. Hned po startu nabídne jednoklikový sken systému a všech jeho částí, které by zasloužily vyčistit. V rychlosti nás seznámí se stavem v oblastech:

  • neplatné složky registru; 
  • neplatní zástupci; 
  • nepotřebná data systému; 
  • mezipaměť prohlížečů; 
  • sledovací a jiné soubory cookie; 
  • historie prohlížení a stahování. 

A následně nám dá strukturovaně vybrat v každé z dotčených kategorií, co má být odstraněno. Po chvilkách výběru, co má býti odstraněno, se dostaneme k tlačítku Opravit a vyčistit, které nás pošle k výběru licencí.  

...a vzápětí následuje nabídka licencí, včetně licence 60 dní zdarma, která není až tak zdarma...

I zkušební varianta 60 dní zdarma zahrnuje zadání jména, příjmení a platební karty - a onu stupidní okolnost, která se dá vyjádřit třeba slovy: „V tuto chvíli nic neplatíte. Pokud službu před koncem bezplatného 60 denního zkušebního období nezrušíte, bude vám na konci období automaticky stržena z vaší platební karty nebo z účtu PayPal částka 790 Kč za licenci na 12 měsíců.“ I při tom, že uživateli Avast zašle informační email o konci zkušebního období, stále jde o rizikový kontrakt, který po vás v této informacemi a komunikací zahlcené době vyžaduje zaplacení roční licence po uplynutí 2 měsíců. Nezbývá tedy než vrátit k Opravit a vyčistit a místo toho zvolit Storno. 

A systém je prý nevyladěný: ve všech možných kategoriích nachází Avast Cleanup Premium chyby

Potom už následuje běžný model komplikované reklamy, který bychom mohli nazvat třeba: Co všechno pro Vás Avast Cleanup Premium udělá? Ad 1) jsme seznámeni s tím, v jak hrozném stavu se náš systém nachází - zde v hodnotě vyladění uvedené v procentech. A že je to mizérie sama, tak systém dosahuje jen 4 % onoho vyladění.

Vyladění se skládá z Údržby, Zrychlení, Uvolnění místa a Odstranění problémů. Co se skrývá pod jednotlivými kategoriemi je vzhledem k funkčnosti aplikace irelevantní. Každá položka totiž končí tlačítkem akce (Vyčistit, Opravit, Uspat), které otevře okno s online obsahem: tedy nabídku licencí Avast Cleanup Premium k zakoupení. 

Závěr

Místo bezplatného vyzkoušení nabízí Avast Cleanup Premium jen náhled do toho, co se možná v placené aplikaci skrývá. Popisy profesionálního softwaru si vzájemně odporují, a tak těžko říct, zda po nezakoupení aplikace po 2 měsících zaplatíte Avastu ze svého účtu 790 Kč, což je částka uvedená v podmínkách licence 60 dní zdarma, nebo 390 Kč, což je částka odpovídající nabídce Licence na 1 rok. 

Ať tak či tak, z volného přístupu k aplikaci se o její funkčnosti uživatel nic nedozví. Bude ho jen stát čas věnovaný pokusu o vyzkoušení, případně se vystaví riziku zaplacení za čisticí program - riziku vyčíslitelnému minimálně částkou 390,- Kč ročně. V kategorii Čištění počítače se dá spolehnout na jiné programy, které se dají vyzkoušet opravdu zdarma, jsou levnější a některé nabízejí i časově neomezenou licenci. 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world