[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Asoftis Burning Studio: snadno a rychle vypálit data KE STAŽENÍ

Asoftis Burning Studio je univerzální vypalovací program schopný vypálit všechny nejen datové formáty na všechna média rozličnými rychlosti, způsoby a při využití všech fičur, které jsou už dávno standardem. Předností Burning Studio od Asoftis je koncipování programu pro maximálně jednoduché a efektivní využití. Netřeba nic nastavovat, nad ničem složitě uvažovat - stačí jen odkliknout a vypálit. Přitom pokročilé volby nechybí - stačí jen udělat o pár kliků víc.

 

Úvodního průvodce má mnoho vypalovaček - ale jen málokterá dokáže zůstat stejně prostá po celou dobu procesu vypalování

Instalace je stejně jako celý program v češtině - ostatně jako všechny aplikace z dílny vývojářského studia PS Media. Upřesníme pouze umístění a pár triviálních voleb (ikonka na ploše a umístění v seznamu aplikací), nic překvapivého nás nečeká. 

Po startu jsme vybídnuti k volbě vypalovacího projektu (netřeba volit hned - tutéž nabídku pak najdeme pod Soubor - Nový). A dle typu zvoleného projektu jsme vedeni k úspěšné realizaci:  

 • Vypálit CD/DVD/Blu-ray, DVD Video disk, Blu-ray Video disk a *.ISO 9660 obraz nabídne výběr zdrojových dat pro vypálení. v případě DVD Video disk rovnou nabídne i adresářovou strukturu pro rozdělení audio a video dat; 
 • Kopírovat CD/DVD/Blu-ray či Vymazat přepisovatelné CD/DVD/Blu-ray inicializuje optickou mechaniku, identifikuje disk a nabídne požadovanou operaci a
 • Vytvořit *.ISO 9660 obraz zpřístupní výběr disku, jeho dat a uložení ISO obrazu zdrojových dat na harddisk. 

Veškeré informace o vypalovačce a vloženém médiu získáte přes Vypalovačka - Informace

Ovládání Asoftis Burning Studio je velmi intuitivní. Rovnou podsouvá uživateli další kroky společně s optimálním výchozím nastavením procesu. V podstatě lze vždy jen odkliknout hlavní volby dole (Kopírovat, Vypálit) a ničím jiným se nezabývat. 

Uživatelé s vyššími nároky nejsou ochuzeni ani o pokročilé nastavení vlastností finálního média a možností vypalování. Je možno nastavit:

 • název disku; 
 • metodu zápisu (Track at Once, Disk at Once, Disk at Once 96);
 • datový typ (UDF, ISO 9660, ISO 9960/UDF Bridge); 
 • úroveň 9660 (Level 1, 2, 3, Romeo); 
 • zvolit AVCHD pro Blu-ray; 
 • nastavit verzi UDF (1.02 - Video DVD, 1.50, 2.00, 2.50 a 2.60) a zvolit typ partition (fyzický, sparable, virtuální);
 • finalizovat médium či ho nechat otevřené;
 • zvolit rozšíření Joliet pro ISO 9660; 
 • určit data vytvoření, změn a platnosti disku.

Příprava datového projektu k vypálení

Možnosti vypalování

Možnosti vypalování zahrnují:

 • simulaci vypalování;
 • automatické předmazání přepisovatelných médií
 • vysunutí po vypalování;
 • nastavení rychlosti vypalování - krom maximální můžeme volit 3x (4155 kB/s), 4x (5540 kB/s), 6x (8310 kB/s) a 8x (11080 kB/s);
 • ochranu proti podtečení burnproof a
 • volbu ovladače.

Asoftis Burning Studio umožňuje použít nejen systémový ovladač Windows WinASPI, ale i svůj vlastní interní ovladač. Díky tomu, že program není závislý na systémovém ovladači, ani žádných externích DLL knihovnách, je vysoce stabilní a s jeho pomocí je možno vypalovat i poškozeném systému trpícím rozličnými konflikty kompatibility.

Zkopírování zdrojového disku (bootovacího CD Ubuntu) během 5 minut

Asoftis Burning Studio pracuje velmi svižně - jedinou brzdou procesu může být nedostatečně výkonný hardware systému či nedostatečně výkonná vypalovačka. Kopie zdrojových disků vytvářel rychlostí přes 100 MB/m (680MB ISO Ubuntu bylo hotové za 5 a kousek minuty, podpoloviční instalačka nLitetnutých Windows XP za dvě a kousek minuty). Vypalování proběhlo bez jakýchkoliv problémů a podtečení dat na plnou rychlost v lehce zatíženém systému (Chrome - 10 -15 panelů, VLC, antivir a služby na pozadí) vždy na maximální rychlost (24x).

Podpora médií a formátů

Program vypaluje patrně na všechna média, ať už CD (CD-R, CD-RW), DVD ((DVD-R, DVD + R, DVD-RW, DVD + R, DVD-RAM a dvouvrstvá DVD + R DL a DVD-R DL), Blu-ray (BD-R, BD-RE, BD-R DL, BD-RE DL i velkokapacitní BD-XL) i vysoce odolné M-disky. Podporuje všechny počítačové formáty - u formátu VOB, IFO, BUP pro video DVD rovnou připraví i odpovídající adresářovou strukturu. Coby zdroj dat pro něj není problém žádné rozhraní (namátkou EIDE, USB, FireWire [IEEE-1394], Thunderbolt, SATA, e-SATA]. Poslední maličkost, kterou by bylo škoda opomenout, je možnost pracovat s více vypalovačkami najednou v případě, že je tak naškálován systém. 

Asoftis Burning Studio se vyplatí všude tam, kde je třeba pracovat rychle a efektivně

Asoftis Burning Studio zleva zprava

Asoftis Burning Studio je všestranný program pro vypalování, okamžité 1:1 kopírování disků a zálohování i archivaci dat. Veškeré dostupné zdroje je schopen převést do podoby audio, video či datových CD, DVD a Blu-ray disků. Podporuje i vysoce odolné M-disky, díky čemuž je ho možno využít i pro dlouhodobou archivaci důležitých dat (typu účetních a mzdových). Je sice oproštěn o funkce typu konverze datových formátů či třeba vytváření obalů, nicméně ty jen zbytečně rušily základní filozofii programu snadno a rychle vypálit data. Té odpovídá i naložení s nastavením programu: ve výchozí podobě je nastavení voleno tak, aby bylo optimální pro 95 % případů vypalování, a zbytečně nerušilo práci s programem. Přesto jsou dostupná i velmi podrobná nastavení pro pokročilé uživatele. 

Výhody Asoftis Burning Studio

 • rychlá a snadná práce s programem
 • dostupnost pokročilých nastavení
 • čeština

Nevýhody Asoftis Burning Studio

 • pro někoho možná je to absence konverze datových formátů či vytváření obalů na disky. Vzhledem k organizaci práce je ale lepší tyto funkce přenechat externím aplikacím a Asoftis Burning Studio využívat pouze pro rychlé a jednoduché vypalování disků.
 • jedinou skutečnou nevýhodou bezplatné verze je její krátká platnost. Nicméně Asoftis Burning Studio je kousek softwaru, který se vzhledem ke své bezproblémové a z hlediska rychlosti vysoce efektivní funkčnosti vyplatí. Aktuálně ho lze navíc získat za pouhých 56 % ceny.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama