[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Asoftis Burning Studio: snadno a rychle vypálit data KE STAŽENÍ

Asoftis Burning Studio je univerzální vypalovací program schopný vypálit všechny nejen datové formáty na všechna média rozličnými rychlosti, způsoby a při využití všech fičur, které jsou už dávno standardem. Předností Burning Studio od Asoftis je koncipování programu pro maximálně jednoduché a efektivní využití. Netřeba nic nastavovat, nad ničem složitě uvažovat - stačí jen odkliknout a vypálit. Přitom pokročilé volby nechybí - stačí jen udělat o pár kliků víc.

 

Úvodního průvodce má mnoho vypalovaček - ale jen málokterá dokáže zůstat stejně prostá po celou dobu procesu vypalování

Instalace je stejně jako celý program v češtině - ostatně jako všechny aplikace z dílny vývojářského studia PS Media. Upřesníme pouze umístění a pár triviálních voleb (ikonka na ploše a umístění v seznamu aplikací), nic překvapivého nás nečeká. 

Po startu jsme vybídnuti k volbě vypalovacího projektu (netřeba volit hned - tutéž nabídku pak najdeme pod Soubor - Nový). A dle typu zvoleného projektu jsme vedeni k úspěšné realizaci:  

 • Vypálit CD/DVD/Blu-ray, DVD Video disk, Blu-ray Video disk a *.ISO 9660 obraz nabídne výběr zdrojových dat pro vypálení. v případě DVD Video disk rovnou nabídne i adresářovou strukturu pro rozdělení audio a video dat; 
 • Kopírovat CD/DVD/Blu-ray či Vymazat přepisovatelné CD/DVD/Blu-ray inicializuje optickou mechaniku, identifikuje disk a nabídne požadovanou operaci a
 • Vytvořit *.ISO 9660 obraz zpřístupní výběr disku, jeho dat a uložení ISO obrazu zdrojových dat na harddisk. 

Veškeré informace o vypalovačce a vloženém médiu získáte přes Vypalovačka - Informace

Ovládání Asoftis Burning Studio je velmi intuitivní. Rovnou podsouvá uživateli další kroky společně s optimálním výchozím nastavením procesu. V podstatě lze vždy jen odkliknout hlavní volby dole (Kopírovat, Vypálit) a ničím jiným se nezabývat. 

Uživatelé s vyššími nároky nejsou ochuzeni ani o pokročilé nastavení vlastností finálního média a možností vypalování. Je možno nastavit:

 • název disku; 
 • metodu zápisu (Track at Once, Disk at Once, Disk at Once 96);
 • datový typ (UDF, ISO 9660, ISO 9960/UDF Bridge); 
 • úroveň 9660 (Level 1, 2, 3, Romeo); 
 • zvolit AVCHD pro Blu-ray; 
 • nastavit verzi UDF (1.02 - Video DVD, 1.50, 2.00, 2.50 a 2.60) a zvolit typ partition (fyzický, sparable, virtuální);
 • finalizovat médium či ho nechat otevřené;
 • zvolit rozšíření Joliet pro ISO 9660; 
 • určit data vytvoření, změn a platnosti disku.

Příprava datového projektu k vypálení

Možnosti vypalování

Možnosti vypalování zahrnují:

 • simulaci vypalování;
 • automatické předmazání přepisovatelných médií
 • vysunutí po vypalování;
 • nastavení rychlosti vypalování - krom maximální můžeme volit 3x (4155 kB/s), 4x (5540 kB/s), 6x (8310 kB/s) a 8x (11080 kB/s);
 • ochranu proti podtečení burnproof a
 • volbu ovladače.

Asoftis Burning Studio umožňuje použít nejen systémový ovladač Windows WinASPI, ale i svůj vlastní interní ovladač. Díky tomu, že program není závislý na systémovém ovladači, ani žádných externích DLL knihovnách, je vysoce stabilní a s jeho pomocí je možno vypalovat i poškozeném systému trpícím rozličnými konflikty kompatibility.

Zkopírování zdrojového disku (bootovacího CD Ubuntu) během 5 minut

Asoftis Burning Studio pracuje velmi svižně - jedinou brzdou procesu může být nedostatečně výkonný hardware systému či nedostatečně výkonná vypalovačka. Kopie zdrojových disků vytvářel rychlostí přes 100 MB/m (680MB ISO Ubuntu bylo hotové za 5 a kousek minuty, podpoloviční instalačka nLitetnutých Windows XP za dvě a kousek minuty). Vypalování proběhlo bez jakýchkoliv problémů a podtečení dat na plnou rychlost v lehce zatíženém systému (Chrome - 10 -15 panelů, VLC, antivir a služby na pozadí) vždy na maximální rychlost (24x).

Podpora médií a formátů

Program vypaluje patrně na všechna média, ať už CD (CD-R, CD-RW), DVD ((DVD-R, DVD + R, DVD-RW, DVD + R, DVD-RAM a dvouvrstvá DVD + R DL a DVD-R DL), Blu-ray (BD-R, BD-RE, BD-R DL, BD-RE DL i velkokapacitní BD-XL) i vysoce odolné M-disky. Podporuje všechny počítačové formáty - u formátu VOB, IFO, BUP pro video DVD rovnou připraví i odpovídající adresářovou strukturu. Coby zdroj dat pro něj není problém žádné rozhraní (namátkou EIDE, USB, FireWire [IEEE-1394], Thunderbolt, SATA, e-SATA]. Poslední maličkost, kterou by bylo škoda opomenout, je možnost pracovat s více vypalovačkami najednou v případě, že je tak naškálován systém. 

Asoftis Burning Studio se vyplatí všude tam, kde je třeba pracovat rychle a efektivně

Asoftis Burning Studio zleva zprava

Asoftis Burning Studio je všestranný program pro vypalování, okamžité 1:1 kopírování disků a zálohování i archivaci dat. Veškeré dostupné zdroje je schopen převést do podoby audio, video či datových CD, DVD a Blu-ray disků. Podporuje i vysoce odolné M-disky, díky čemuž je ho možno využít i pro dlouhodobou archivaci důležitých dat (typu účetních a mzdových). Je sice oproštěn o funkce typu konverze datových formátů či třeba vytváření obalů, nicméně ty jen zbytečně rušily základní filozofii programu snadno a rychle vypálit data. Té odpovídá i naložení s nastavením programu: ve výchozí podobě je nastavení voleno tak, aby bylo optimální pro 95 % případů vypalování, a zbytečně nerušilo práci s programem. Přesto jsou dostupná i velmi podrobná nastavení pro pokročilé uživatele. 

Výhody Asoftis Burning Studio

 • rychlá a snadná práce s programem
 • dostupnost pokročilých nastavení
 • čeština

Nevýhody Asoftis Burning Studio

 • pro někoho možná je to absence konverze datových formátů či vytváření obalů na disky. Vzhledem k organizaci práce je ale lepší tyto funkce přenechat externím aplikacím a Asoftis Burning Studio využívat pouze pro rychlé a jednoduché vypalování disků.
 • jedinou skutečnou nevýhodou bezplatné verze je její krátká platnost. Nicméně Asoftis Burning Studio je kousek softwaru, který se vzhledem ke své bezproblémové a z hlediska rychlosti vysoce efektivní funkčnosti vyplatí. Aktuálně ho lze navíc získat za pouhých 56 % ceny.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world