[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Ashampoo WinOptimizer: všestranný pomocník KE STAŽENÍ

Ashampoo WinOptimizer představuje množinu programů určených k likvidaci zbytečností, odhalení potenciálních bezpečnostních děr v systému a určení možností jeho optimalizace. Na rozdíl od konkurence nezpřístupňuje volby, který by mohly vyloženě poškodit systém. A upozorňuje uživatele u kritických nastavení na to, které jejich parametry k čemu slouží.

 

Instalace WinOptimizeru od Ashampoo potěší češtinou. Nepřekvapí volbami instalace, nabídne vzhled oken programu a rovnou přejde k Nastavení automatického čištění – tedy k naplánování periodicity optimalizace.

Nastavení periodicity automatického čištění Ashampoo WinOptimizeru

Po spuštění nejen vidíme, kolik dní nám zbývá na zkoušení aplikace, ale také můžeme získat dalších 30 dní navíc po registraci softwaru přes email.

Ashampoo WinOptimizer: nastavení profilu používání

První volby, které budeme nastavovat, se týkají profilu našeho používání počítače a záměrů, dle kterých má WinOptimizer postupovat. Upřesníme, zda používáme: 

 • hybridní hard disk;
 • hibernaci;
 • službu Windows Search a Indexování a
 • zálohy aktualizačních souborů.

Hlavní okno Ashampoo WinOptimizeru nás přivítá Čistěním, Optimalizací a Bezpečností

Poté nás již očekává hlavní okno aplikace s nástroji a základními informacemi o počítači a spuštěných službách WinOptimizeru. Nástroje se dělí na Čištění od zbytečností, Optimalizaci různých nastavení a služeb počítače s cílem jeho lepšího výkonu a Bezpečnost – kontroly co možná nejbezpečnějšího nastavení systému. Každou oblast lze prozkoumat zvlášť, nebo analyzovat všechny najednou pomocí tlačítka Spustit vyhledávání. Ozubené kolečko vedle něj opět vede k Nastavení profilu používání WinOptimizeru.

Proměna hlavního okna po prvním skenu Windows

WinOptimizer pracuje rychle. První kompletní prohledání nastavení Windows trvalo lehce přes minutu. Nalezené problémy WinOptimizer vyčíslí, roztřídí dle kategorií a nabídne Opravit všechny najednou, nebo umožní přístup k podrobným záznamům v jednotlivých oblastech. Oblasti dále rozvrstvuje dle potíží spojených s konkrétním programem (např. Internet Explorer, Mozilla Firefox) či funkcí systému (prefetching, registry aj.)

Dokončení čištění a Ostatní funkce WinOptimizeru

Optimalizace trvá opět velice krátce. Po jejím dokončení jsou nám nabídnuty Ostatní funkce WinOptimizeru - ty nalezneme taktéž přes položku Moduly druhého řádku horního menu.

Ashampoo WinOptimizer: Moduly

Moduly Ashampoo WinOptimizer

V Modulech najdeme několik kategorií dalších nastavení, informací a možností úprav. Můžeme tak:

 • zjistit podrobnosti o počítači, jeho softwaru, hardwaru a síťovém připojení;
 • otestovat výkonnost systému a porovnat jeho výsledky online;
 • spravovat procesy, optimalizovat spouštění;
 • smazat, šifrovat či obnovit soubory;
 • upřesnit nastavení týkající se soukromí;
 • pracovat s hard disky;
 • pozměnit internetová nastavení;
 • pročistit a defragmentovat registry;
 • konfigurovat služby, systémová nastavení, kontextová menu a uživatelská práva.

Krom toho nám Moduly nabízí obecné možnosti práce - tedy Vrátit změny, Plán údržby a Změnu možností (což je odkaz do hlavních nastavení WinOptimizeru).

Zálohy, Statistiky používání a Oblíbené moduly aplikace najdeme v příslušných částech horního menu.

Ashampoo WinOptimizer: nastavení podrobností jednotlivých modulů

Nastavení Ashampoo WinOptimizer

Hlavní nastavení programu jsou přístupná přes Možnosti horní nabídky nebo přes Změnu možností v Modulech. Umožňují vstup do konfigurace jednotlivých modulů, výběr možností, výběr spouštěných nástrojů a cílových oblastí. Nabízejí také výjimky čištění, ignorování souborů dle zadaných parametrů a další filtry fungování WinOptimizeru.

Ashampoo WinOptimizer souhrnem

WinOptimizer od Ashampoo je komplexní balík na čištění, záplatování bezpečnostních děr a optimalizaci funkcí systémů Windows od XPéček nahoru. Přiměje vás zbavit se zbytečností, spustit funkce, o kterých jste ani nevěděli a nabídne změnu parametrů tam, kde je to užitečné.

Výhody WinOptimizeru

 • jednoduchý, přehledný, intuitivní;
 • rychlý a nenáročný;
 • zabezpečený zálohami a kroky zpět;
 • široce nastavitelný;
 • dostupný v češtině.

Nevýhody WinOptimizeru

 • dříve si příliš nerozuměl s Windows 8 - nové verze jsou však již plně kompatibilní;
 • některým uživatelům zamrzával při vyprazdňování Koše.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama