[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Putinova agrese nezbytně přitáhla pozornost polymorfního ne-celku Anonymous. Subjekt programově vysazený na bezpráví, nadvládu a teror zareagoval i na útok na Ukrajinu. Ostatně i ruská agrese má povahu hybridní války, která současně s vojenskou technikou vypustila proti Ukrajině zákeřný kód, který má za úkol co nejvíce narušit infrastrukturu dobývané země.

 

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě (Zdroj: Anonymous)

Rozličné hlasy Anonymous z různých míst světa se přihlásily ke kyberválce proti Rusku. Skupina Anonymous je oficiálně v kyberválce proti ruské vládě, oznámil účet @YourAnonOneAnonymous se podílí na operacích proti Ruské federaci. Naše operace cílí ruskou vládu. Nevyhnutelně bude s největší pravděpodobností zasažen i soukromý sektor, rozvíjí řečené účet @YourAnonNews.

Anonymous tak reagují nejen na akt vojenské agrese ve fyzickém prostoru, ale také na přečiny, které vojenskou operaci doprovází. Ještěm před vstupem ruských jednotek na území Ukrajiny čelily masivním DDoS útokům weby ukrajinské vlády, parlamentu, ministerstev a bank. Stejně tak na počítače nacházející se na území Ukrajiny útočil destruktivní malware HermeticWiperJeho cílem je poškození uživatelských a firemních dat, přičemž v posledním kroku restartuje počítače. Po restartu počítače už operační systém nejde spustit, upřesňuje modus operandi viru ESET.

K zapojení se do obrany kyberprostoru Ukrajiny vyzvalo hackery a odborníky na kyberbezpečnost i Ministerstvo obrany Ukrajiny, a to prostřednictvím Jegora Auševa, zakladatele firmy Cyber Unit Technologies. Ten výzvu zveřejnil na hackerských fórech na darknetu a upřesnil, že ofenzivní dobrovolníci budou provádět digitální špionáž proti ruským silám, zatímco defenzivní dobrovolníci pomohou chránit infrastrukturu země.

Oznámení o sejmutí webu RT.com (Zdroj: Twitter)

Anonymous se od té doby už věnovali vlastnímu hacktivismu. Rozpoutali DDoS útoky na ruské poskytovatele internetu Com2Com, Relcom, Sovam Teleport a PTT-Teleport Moscow. Vyřadili z provozu web hlásné trouby ruského režimu RT News. V průběhu dalších hodin začaly být nedostupné weby ruské administrativy, a to včetně oficiálního webu kremlin.ru (aktuálně nedostupný).

Cílem těchto útoků samozřejmě nemusí být jen propagační weby ruské vlády a státních médií. Kyberútoky mohou cílit také kritickou infrastrukturu státu. A i když polymorfní ne-celek Anonymous zahrnuje spoustu script-kiddies a pokoutních obchodníčků dark netu, mohou se mezi nimi vyskytovat i jedinci schopni kritickou infrastrukturu napadnout. A pokud by toho snad nebyli schopni sami, plány, operační postupy a know-how kyberútoku na Rusko se mohou ztratit z trezorů kyberrozvědek na druhém břehu Atlantiku.

Zdroje

 

 

 

 

 

Získejte PDF Eraser zdarma

Jednoduchých PDF editorů, které nevyžadují přihlášení k online účtu pro vykonání sebemenší maličkosti, už je málo. O to víc potěší, že až do 7. prosince 2022 můžete získat zdarma PDF Eraser, která přesně...

Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi

V Mozille se rozhodli usnadnit práci s PDFkami v prohlížeči a nabízejí základní možnosti editace přímo ve čtečce. Příznivcům anonymního módu servírují samostatný spouštěč připnutelný k hlavnímu panelu Windows. A uživatelům...

Avast dešifruje ransomware Hades

Avast uvolnil nástroj pro dešifrování dat zašifrovaných ransomwarem Hades  Nástroj  Avast Decryptor Mafiaware666 zachrání data uživatelům, kteří se stali obětmi variant Háda MafiaWare666, JCrypt, RIP Lmao a BrutusptCrypt, a to sice cracknutím...

Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Národní superpočítačové centrum v Ostravě bude hostit kvantový počítač projektu konsorcia LUMI-Q. LUMI-Q bude výkonnějším následovníkem dosavadního nejvýkonnějšího superpočítače Evropy LUMI, který se...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama