[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Putinova agrese nezbytně přitáhla pozornost polymorfního ne-celku Anonymous. Subjekt programově vysazený na bezpráví, nadvládu a teror zareagoval i na útok na Ukrajinu. Ostatně i ruská agrese má povahu hybridní války, která současně s vojenskou technikou vypustila proti Ukrajině zákeřný kód, který má za úkol co nejvíce narušit infrastrukturu dobývané země.

 

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě (Zdroj: Anonymous)

Rozličné hlasy Anonymous z různých míst světa se přihlásily ke kyberválce proti Rusku. Skupina Anonymous je oficiálně v kyberválce proti ruské vládě, oznámil účet @YourAnonOneAnonymous se podílí na operacích proti Ruské federaci. Naše operace cílí ruskou vládu. Nevyhnutelně bude s největší pravděpodobností zasažen i soukromý sektor, rozvíjí řečené účet @YourAnonNews.

Anonymous tak reagují nejen na akt vojenské agrese ve fyzickém prostoru, ale také na přečiny, které vojenskou operaci doprovází. Ještěm před vstupem ruských jednotek na území Ukrajiny čelily masivním DDoS útokům weby ukrajinské vlády, parlamentu, ministerstev a bank. Stejně tak na počítače nacházející se na území Ukrajiny útočil destruktivní malware HermeticWiperJeho cílem je poškození uživatelských a firemních dat, přičemž v posledním kroku restartuje počítače. Po restartu počítače už operační systém nejde spustit, upřesňuje modus operandi viru ESET.

K zapojení se do obrany kyberprostoru Ukrajiny vyzvalo hackery a odborníky na kyberbezpečnost i Ministerstvo obrany Ukrajiny, a to prostřednictvím Jegora Auševa, zakladatele firmy Cyber Unit Technologies. Ten výzvu zveřejnil na hackerských fórech na darknetu a upřesnil, že ofenzivní dobrovolníci budou provádět digitální špionáž proti ruským silám, zatímco defenzivní dobrovolníci pomohou chránit infrastrukturu země.

Oznámení o sejmutí webu RT.com (Zdroj: Twitter)

Anonymous se od té doby už věnovali vlastnímu hacktivismu. Rozpoutali DDoS útoky na ruské poskytovatele internetu Com2Com, Relcom, Sovam Teleport a PTT-Teleport Moscow. Vyřadili z provozu web hlásné trouby ruského režimu RT News. V průběhu dalších hodin začaly být nedostupné weby ruské administrativy, a to včetně oficiálního webu kremlin.ru (aktuálně nedostupný).

Cílem těchto útoků samozřejmě nemusí být jen propagační weby ruské vlády a státních médií. Kyberútoky mohou cílit také kritickou infrastrukturu státu. A i když polymorfní ne-celek Anonymous zahrnuje spoustu script-kiddies a pokoutních obchodníčků dark netu, mohou se mezi nimi vyskytovat i jedinci schopni kritickou infrastrukturu napadnout. A pokud by toho snad nebyli schopni sami, plány, operační postupy a know-how kyberútoku na Rusko se mohou ztratit z trezorů kyberrozvědek na druhém břehu Atlantiku.

Zdroje

 

 

 

 

 

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na...

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly...

Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Vývojáře Microsoft Edge zkouší nové ulehčení práce s prohlížečem. Spočívá v prostém dvojkliku na oušku panelu pro jeho zavření. Funkcionalitka je zatím v testování - a to tak raném, že není ani...

Ulož.to vymazali z App Storu

Apple aktuálně stáhl aplikaci Ulož.to z App Storu. Učinil tak z důvodů nahlášení firmou, která deklaruje, že se zabývá dodržování autorských práv na internetu. Stejná situace se odehrála v března, kdy stejný stěžovatel nahlásil...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama