[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Advanced SystemCare Ultimate: ultimátní balík pomocníků KE STAŽENÍ

Advanced SystemCare ve verzi Ultimate přináší neuvěřitelnou škálu nástrojů a utilit nejen pro vyčištění a optimální úpravu nastavení systému Windows, ale také pro správu nejrůznějších parciálních funkcí, aktualizaci aplikací a ovládačů, údržbu stavu hard disku, správného nastavení síťového provozu a mnoho další. Verze Ultimate také zahrnuje vlastní antivirus, fungující i ve verzi rezidentního štítu, a antimalware.

 

Advanced SystemCare Ultimate: bez jakéhokoliv adware

Instalace Advanced SystemCare Ultimate je prostá - instalátor identifikuje i systémový jazyk, pokud byste chtěli změnit, volba se skrývá vpravo nahoře. Pod možnostmi instalace se (u IObit) kupodivu neskrývá žádný adware, pouze umístění programu a vytvoření zástupce na ploše. Proto můžete s klidem v duši Přijmout a instalovat.

Výchozí obrazovka Advanced System Care Ultimate okamžitě hlásí, co všechno je zastaralé

Po instalaci se  Advanced SystemCare Ultimate rovnou spouští a hlásí zastaralé komponenty vlastních databází, programu samého i všeho ostatního v systému, co spadá pod jeho pravomoc. Rovnou vidíme, že verze ASC Ultimate obsahuje i antivir. Dle všeho jde o antivir alternativního názoru (second opinion), jak je zvykem označovat v anglofonním prostředí. Z toho plyne, že se tento antivir nedostává do konfliktu s primárním antivirem (ostatně i v nastavení Ochrany v reálném čase se objevuje hláška Používáte kompatibilní režim). Ovšem těžko říct, jak by primární antivir reagoval na systémové změny, které by chtěl provést sekundární antivir - nejspíš by je všechny zablokoval a bylo by je třeba provést se souhlasem antiviru primárního. Což zcela odpovídá konceptu antivir druhého názoru.

Jinak nastavení antiviru je typické, možná lehce substandardní - neobsahuje běžná množství předvoleb. Antivir ASC je schopen běžet v režimu rezidentního štítu za různých úrovní ochrany, provádět vyžádané skeny systému s určenou hloubkou opakování a danými výjimkami, vést záznamy akcí, udržovat karanténu - a spouštět určité programu v režimu Auto-tichý Mód. Tento nebývá zcela běžný - jde o režim, v němž ASC při běhu určených programů sníží úroveň ochrany na nízkou, vypne vlastní aktualizace a skeny (a v důsledku toho tedy i sníží vlastní spotřebu systémových prostředků).

Těžko říct, zda je tento režim snížení bdělosti ku prospěchu, zvláště v době, kdy už se nevyplácí udělovat výjimky z bezpečnostní prověrky čemukoliv - možná jen na nevýkonných starých strojích.

Advanced SystemCare Ultimate: pro jednoklikovou údržbu lze vybrat jednotlivé oblasti čištění a optimalizace

Mazání a Optimalizace

Další položkou je samotný základ produktu ASC - tedy optimalizace napříč systémem. Jde o klasickou optimalizaci jedním kliknutím (i když tak v překladu není označena). Vybereme jednotlivé položky této jednorázové optimalizace a necháme ASC odvést svou práci.

Advanced System Care Ultimate: návrh optimalizace

ASC vyhodí seznam optimalizovatelných položek. Některé jsou nejspíš méně problémové (typu Stopy soukromí - vyčištění cache prohlížečů a historií otevíraných souborů), některé je lépe zkontrolovat a přehodnotit (např. vynucování Turbo režimu Opery na výkonných strojích a rychlých sítích - a vícero voleb u optimalizace prohlížečů). Optimálně tedy poupravíme volby optimalizace a dáme opravit - ASC naštěstí vytváří bod obnovení systému, což by nám mělo pomoci nechtěné změny zvrátit.

Advanced SystemCare Ultimate: karta Urychlit skrývá hluboké optimalizace systému

Urychlit aka další optimalizace

Pokud karta Mazání a Optimalizace představují běžné optimalizace systému, na kartě Urychlit najdeme optimalizace, které mají ještě více přizpůsobit systém a jeho využívání konkrétnímu uživateli a tak dosáhnout ještě hladší kooperace.

Turbo režim je mód, jemuž se v minulosti dařilo vyvolávat kontroverze. Nabízí totiž vypnutí nepotřebných komponent a služeb Windows, ovšem k bezchybné práci potřebuje v problematice orientovaného uživatele. Je totiž třeba vědět, co člověk vlastně ze systému používá - a co ne. V nastavení funkce se ASC samozřejmě snaží vyjít uživateli vstříc a poskytuje mu i obecné šablony (pracovní, herní a ekonomický [na výdrž baterie orientovaný] režim). Navíc uživatel i vidí i změny v nastaven systémových služeb při volbě konkrétního režimu. Nicméně je třeba stále vědět, co vlastně člověk používá a zda si může dovolit vypnout např. vyhledávání Bluetooth zařízení či podporu skeneru.

Název položky Urychlit start je samovysvětlující. Krom aplikací spouštěných po startu systému, zpřístupňuje i služby v ten moment spouštěné, nastavení plánovaných úloh a položky spouštěné se startem prohlížečů. 

Hlubová optimalizace směřuje do nitra systému, nastavení disku a síťových přenosů. Systémové optimalizace zahrnují například chování procesoru při sledování filmů, zvýšení vyrovnávací paměti při bootování, optimalizaci výkonu hard disku při čtení atd.

Advanced SystemCare Ultimate: odinstalace systémových aplikací Windows

Vyčištění aplikací a panelu nástrojů má za úkol nás upozorní:

  • na dlouho nepoužívané (tedy i pravděpodobně neaktualizované a potenciálně kyberútokem zranitelné) aplikace (bohužel informace ASC zde nejsou spolehlivé);
  • na všechny toolbary, doplňky a rozšíření internetových browserů;
  • na položky spadající pod Správce Windows - krom položek po spuštění systému, zde najdeme nainstalované aktualizace Windows, spuštěné procesy - ale i systémové aplikace Windows, které z tohoto rozhraní máme možnost odinstalovat; a
  • na vyčištění různých zbytků po stanování, neplatných zástupců atp. 

Advanced SystemCare Ultimate: neskutečná šíře různých nástrojů pro úpravu, opravy a další přizpůsobení Windows

Nástroje

Karta Nástroje skýtá náhled na jednotlivé funkce ASC, které se jednak skrývají v shlucích obecných nástrojů představených dříve, jednak v produktu přítomny nejsou a je je třeba teprve stáhnout (např. Driver Booster, Smart Defrag). Obojí pak doplňují partikulární utility (např. Inteligentní paměť RAM), kterými můžeme provést jednorázová čištění/optimalizace určitých komponent systému. 

Díky těmto nástrojům lze tedy provádět partikulární operace, zkontrolovat aktuálnost ovládačů (Driver Booster), provést důkladnou defragmentaci disků (Smart Defrag), provést malwarovou analýzu (Malware Fighter), rychlou zálohu dat (PCtransfer), vyhledat duplicity, neobnovitelně smazat soubory, přizpůsobit vzhled Windows a mnoho jiného.

Centrum akcí už jen zprostředkovává přístup k nejdůležitějším funkcím (dle ASC aktualizace programů, ovládačů, defragmentace). Nastavení ASC obsahují už jen plošná nastavení jednotlivých funkcí, přičemž nejčastěji se jedná o jejich nepřetržité spuštění a analýzu systému.

Advanced SystemCare Ultimate

Advanced SystemCare Ultimate přináší ultimátní balík všemožných úprav, oprav, poupravení nastavení a optimalizací systému, procesoru, RAM, hard disku, síťového provozu a mnoha těžko vyjmenovatelných maličkostí. Gró jeho funkce spočívá v čištění a optimalizacích, která v podstatě rozděluje na běžné a méně běžné - více zasahující do systému. Změny sebou prováděné zabezpečuje vytváření bodů obnovení. 

To doplňuje celou škálou pomocných programů, které pomáhají zabezpečit aktuálnost aplikací a ovládačů, udržovat hard disky defragmentované, pomoci uživateli s přizpůsobením vzhledu systému - ale i s odstraněním systémových aplikací Windows 10.

Nevýhody Advanced SystemCare Ultimate

  • ne zcela přesné informace (např. o nepoužívaných aplikacích)
  • překrývání či vícenásobný výskyt jednotlivých nástrojů - což je ovšem dáno extrémně bohatou nabídkou těchto nástrojů
  • pouze 30denní trial

Výhody Advanced SystemCare Ultimate

  • šíře nabídky všemožných pomocníků s čištěním a optimalizací systému
  • přístup k veškerým funkcím z jednoho rozhraní - možnost spouštění celých sérií optimalizačních operací
  • čeština a cena

Plná verze Advanced SystemCare Ultimate je natolik obsáhlá a její cena oproti konkurenčním produktům natolik nízká, že se jedná o nákup s výborným poměrem získané hodnoty a ceny

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama