[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Advanced SystemCare Ultimate 12: odpůrce nezlomí, fanoušky potěší KE STAŽENÍ

Advanced SystemCare je už legendárním představitelem kategorie čističů. A s jeho jménem a vývojářem se pojí charakteristiky, které nutí jedny ho nenávidět a druhé - víceméně - milovat. iObit se nedokáže vyvarovat dotěrného vnucování vlastních aplikací. Nekritického nevztažení vlastních funkcionalit, jako je zákaz spouštění se systémem, na vlastní program. Ale na druhou stranu to, co dělá, dělá stále lépe a umí to zaobalit do stále přívětivějšího a kompaktnějšího balení. Proto pokud jej používáte, určitě vás nejenže nezklame, ale určitě potěší.

 

iObit si řekne už i o email - odpůrci tedy utečou hned při instalaci :D

Advanced SystemCare 12 nás přivítá klasickou instalací. Nově si lámanou češtinou řekne i o e-mailovou adresu, aby nám mohl plnit schránku svým marketing - nicméně si ji nevynucuje. 

Obligátní je i hlášení něčeho zastaralého a optimalizovatelného hned při tom, jak člověk vleze do aplikace

Antivirus

Výchozí obrazovka klasicky oznamuje potřebu nějakých optimalizačních/aktualizačních akcí. Vidíme, že se iObit pouští i do sféry ochrany počítače typu antivirových řešení. Neplacená verze nabízí skeny na vyžádání (Rychlý, Úplný, Vlastní), placená alternativa pak slibuje i Ochranu v reálném čase. Vzhledem k tomu, že se nejedná o plnohodnotný antivirus se ovšem nemusíme bát konfliktů s již nainstalovaným řešením. Antivirus Advanced SystemCare je totiž tzv. antivirus jiného názoru - asi jako v amerických seriálech slyšíte, že si hrdina nechá říct diagnózu ještě od jiného doktora. Fakticky ovšem takovouto bezpečnostní dvojku využívá málokdo.

Čištění na jeden klik je z hlediska UX opravdu vyladěné

Čištění & Optimalizace

Advanced SystemCare je primárně čistič Windows. Možná by právě proto měla být karta Čištění & Optimalizace na prvním místě, nikoliv na druhém. Za léta čištění už krásně pročistil uživatelské rozhraní. Primární nástroj čištění - tj. čištění na jeden klik - přehledně zobrazuje všechny položky čištění s tím, že u každé ikonka ozubeného kolečka (zobrazuje při najetí myší), která uživatele pošle uživatele přímo do nastavení konkrétní oblasti čištění. Je to sice drobnůstka designu uživatelského zážitku, ale svědčí o tom, že nad ním někdo opravdu dumá - či úspěšně opisuje u přímé či nepřímé konkurence (vývojářů bezpečnostních balíků).

Zároveň se dá každá z položek čištění nastavit a zaškrtnout zvlášť, takže uživatel může sledovat Advanced SystemCare při čištění opravdu podrobně. Identifikovaná množina se dá navíc rozkliknout - Advanced SystemCare zobrazí dokonce i smysluplné podmnožiny a teprve v nich pak jednotlivé položky čištění, které se dají partikulárně vyřadit. 

Změny na úrovni položek Čištění & Optimalizace

 • Optimalizace spouštění identifikuje i služby typu autoupdate zpožděné po bootování či již zastaralé položky. 
 • Vyčištění soukromí varuje před ztrátou hesel v prohlížečích při zatržení vyčištění uložených hesel. Navíc podporuje širší škálu prohlížečů (Operu, Vivaldi, Chromium), nabízí specifické odstranění pouze historie starší než týden a „odstranění zabezpečeného souboru DOD 5220.22-M“, čímž fakticky myslí, že odstraňované soubory smaže bezpečnostní skartací Ministerstva obrany USA (7 přepisů skartovávaných dat).
 • Bezpečnost posílení. Nová položka  se soustředí na služby a funkce typu vzdálené správy, Windows SmartScreen, Aktualizace Windows pomocí P2P a navrhuje jejich optimální stav zapnutí či vypnutí - samozřejmě je vhodné zkontrolovat uživatelem, co opravdu Advanced SystemCare vypne či zapne. 

Zrychlení: stará sekce v novém kabátku - opět dvě položky směřuje jen k doinstalování dalších aplikací iObitu

Zrychlení

Zrychlení hardwaru a Čistič Apky/Panely nástrojů jsou fakticky jen odkazy na Driver Booster a iObit Uninstaller - samy o sobě tedy bezcenné:).

Turbo režim 

Turbo režim nabízí přizpůsobení aktuálního využívání počítače šablonám: Pracovní režim, Herní režim a Ekonomický režim (kapku nešťastně volený název má patrně znamenat Úsporný režim). Každá z těchto šablon nabízí zapnutí/vypnutí systémových služeb, služeb nespadajících pod Windows a aplikací na pozadí. A nabízený rejstřík systémových služeb lze ještě rozšířit přímou úpravou konfiguračního souboru services.ini. Položka Hluboká optimalizace pak nabízí Zrychlení disku, Zrychlení sítě a Zrychlení systému spíše obecnými způsoby (vůči specifickým zrychlením pomocí Turbo režimu).

Ani Nástroje si neodpustí na prvním místě nabídnout další programu iObitu - jinak klasika

Nástroje

Na kartě nástroje jsou opět zpřítomněny další produkty iObitu - Uninstaller, Driver Booster, Malware Fighter a Smart Defrag. 

Optimalizace systému

 • Správce spouštění nabízí iObit v důkladné verzi, tedy včetně služeb a plánovaných úloh. A k tomu přihazuje i přehled doplňků prohlížečů internetu. 
 • Internet Zrychlení zpřístupňuje konfiguraci jednotlivých položek TCP a prohlížečů na základě šířka pásma připojení. 
 • Automatické vypínání umožní naplánovat úlohy vypnutí, restartu a hibernace na konkrétní časy. 
 • Deaktivátor programů tak trochu dubluje optimalizaci spouštění. Z výpisu programů je možné deaktivovat ty, které buď při spouštění či aktuálně příliš zatěžují počítač. Vtipné je, že sám sebe Advanced SystemCare označuje coby proces „vyžadován systémem“.

Bezpečnost & Oprava

 • Opravář Windows zahrnuje obecně stavěné utility pro vyskytující se problémy systému, Internet Exploreru a Microsoft Edge. 
 • Můj Windows 10 je soubor systémových nastavení, které jsou specifické pro Windows 10. Uživatel se tak může rychle dostat k volbám, která jinak složitě hledá. Některé volby ovšem vedou pouze k instalaci dalších produktů iObitu.
 • DNS Ochrana má chránit nastavení DNS serverů aktuálního připojení. Krom toho umožňuje jejich okamžitou změnu, a to buď na specifické IP adresy, nebo nabízí uživatelsky příjemnější volby (bez oprav chyb - pozn. red.):
  • Veřejné servery DNS společnosti Google; 
  • servery veřejného DNS verizontu; 
  • Nechráněný volný DNS servery; 
  • Komerční DNS servery DNS zdarma; 
  • DNS Advantage veřejné servery DNS. 

Čištění systému

Nástroje spadající pod čištění systému obsahuje běžné utility v běžných podobách bez nadstandardních funkcí, které by jakkoliv rozšiřovaly to, co vyjadřují názvem. Jsou to: čistič registru, čistič disku, vyhledávač velkých souborů, drtič souborů, vyhledávač prázdných složek, opravář zástupců, skener zdvojených souborů, správce procesů. 

iObit znovu a znovu a znovu a znovu:) - ale dá se to Skrýt

Centrum akcí

Centrum akci se iObit snaží koncipovat jako aktualizátor software. S tím, že na prvním místě je samozřejmě sekce Bezpečnost a výkon, v níž ani nelaskavého čtenáře nepřekvapí obligátní aplikace iObitu. Všichni sice chápeme, že vývoj optimalizačních nástrojů je komerční záležitost, nicméně frekvence, s jakou se iObit snaží uživateli doinstalovat celé portfolio svých produktů, je vskutku značná. Aspoň něco se tedy nezměnilo:D.

Další výčet programů, které iObit sleduje, je celkem malý. Jiné aktualizátor identifikují mnohem širší škálu aplikací. Plusem pro Advanced SystemCare je, že aktualizuje přímo ze svého rozhraní - a nesnaží se jen uživatele poslat na web pro novou verzi avizovaného softwaru. Někdy se mu ani to nedaří a udělá to - např. u 32bitového Firefoxu v češtině - ovšem v systému, ve kterém je přítomno vícero prohlížečů, které může identifikovat coby Firefox.

Sympatické je Rychlé nastavení - i když pokročilí uživatelé ho asi raději nevyužijí

Nastavení

Nastavení a další akce by zbrklý uživatel mohl přehlédnout. Hamburgerové menu je totiž umístěno vlevo nahoře místo vlevo nahoře, kde ho velí hledat zvyk. Nastavení samo má 3 podpoložky, a to sice Nastavení antiviru (iObit tedy patrně bere nabízený antivirus vážně:), Rychlé nastavení a Podrobné nastavení. Rychlé nastavení zjednodušuje volby do spojitých množin, které se prostě buď zapnou nebo vypnou. Podrobné nastavení směřuje k detailnímu nastavení každé ze skýtaných utilit. 

Jediné, co v nastaveních chybí, je:

 • vypnutí Advanced SystemCare při zavření okna aplikace, což je běžný způsob chování aplikací. Advanced SystemCare místo toho zůstává spuštěné. A
 • odstranění Advanced SystemCare z položek spouštěných při startu počítače. 

Zde opět vidíme typicky nekritický přístup iObitu k sobě samému a ke svým produktům.

Advanced SystemCare Ultimate 12: věrný sám sobě

Advanced SystemCare odpůrce nezlomí, ale fanoušky potěší. iObit Advanced SystemCare vyvíjí a na aplikaci je to vidět. Uživatelské rozhraní je čím dál tím víc intuitivnější. Přechod do nastavení každé z funkcí je okamžitý a přibývají nové volby a nová pojetí nastavení či zprostředkování jednotlivých funkcionalit v souborných nástrojích. Navíc i grafika je současná, vizuální efekty příjemně minimální.

Vše toto potěší typického uživatele, který se zaměřuje na specifické oblasti svého systému. Z Advanced SystemCare využívá pouze specifické nástroje - ať už parciálně či v rámci čištění na jeden klik. Každý z nástrojů si snadno přizpůsobí svým potřebám. A zbytek aplikace povypíná či nechá běžet v přednastavené konfiguraci. A to je dobře - neboť Advanced SystemCare se snaží nikde nezasahovat tak, aby rozhasil systém, neprovádět nevratné změny - ostatně své operace loguje.

Zavilí odpůrci čističů určitě zůstanou na svých pozicích. Nepřistoupí na argument, že prostřednictvím aplikace mají k ruce celý soubor nástrojů a možností změn konfigurace systému, sítě i programů na jednom místě. Jejich srdce neobměkčí ani to, že se Advanced SystemCare už dávno zbavil agresivních zásahů do systémových služeb (např. v Turbo režimu). A určitě se odpůrci neubrání škodolibému smíchu při tom neustálém podstrkování dalších aplikací iObitu. Prostě v očích odpůrců se žádný zázrak, ani revoluce ve funkčnosti nekoná.

Nevýhody Advanced SystemCare Ultimate 12

 • místy lámaná čeština, z které běžný uživatel nepochopí, co chtěl básník říci; 
 • opakování funkcionalit na více místech - ale není to nic zásadního; 
 • akcent na přiinstalování dalších aplikací iObitu, na povýšení na placenou verzi i orientace prostředí na placené povýšení (a tím dané i umístění ikonky nastavení vlevo místo vpravo).

Výhody Advanced SystemCare Ultimate 12

 • vývoj uživatelského prostředí, intuitivnost, minimalistická grafika; 
 • sjednocení mnoha různých nástrojů a přístupů do nastavení systému do jediné aplikace; 
 • poměr výkon/cena.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama