[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

360 Total Security: škálovatelný antivir bez firewallu KE STAŽENÍ ZDARMA

Antivir 360 Total Security od Qihoo 360 Technology Co. Ltd. integruje nejen real-timeovou ochranu a virový sken, ale také funkce optimalizační, čistící a bezpečnostní. Disponuje mnoha vychytávkami od možnosti nasadit více antivirových enginů po experimentální nástroje typu System Backup Cleaner. Je škálovatelný a pokrývá téměř vše v systému Windows - coby komplexnímu bezpečnostnímu řešení mu chybí jen firewall.

 

Instalace 360 Total Security

Před instalací 360 Total Security odstraníme současný antivirový program a restartujeme. 360 Total Security nainstalujeme v angličtině – pouze odsouhlasíme licenční ujednání, zvolíme ne/připojení se k 360 User Experience Improvement Program a případně změníme instalační složku. Instalace je v několika sekundách hotova, startuje výchozí okno aplikace a volba nainstalování 360 Internet Protection (ta nás přesměruje k příslušnému doplňku Chrome v internetovém obchodě a po jeho spuštění také ve Firefoxu).

Instalace doplňku Chrome 360 Internet Protection

Poté nás již čeká výchozí prostředí v angličtině s několika prostými volbami.

360 Total Security: výchozí prostředí s několika základními volbami

Vidíme, že ochrana v reálném čase běží - svědčí o tom ikonka štítu vlevo nahoře s bíle svítícím bleskem a nápis Protection: On. Pokud oblast odklikneme, dostaneme se k přehledu a správě permanentní ochrany, která je člěněná na ochranu soukromí, internetu a systému.

360 Total Security: nastavení módu real-time ochrany

Mód ochrany můžeme buď sami specifikovat na úrovni jednotlivých funkcionalit (pod Configure - Custom), nebo zvolit jeden z přednastavených módů:

 • Performance - zaměřený na maximální výkon a tedy i nejmenší ochranu;
 • Balanced - běh programu vyvažující množství spuštěných funkcí a výkon počítače;
 • Security - modus využívající všech bezpečnostních prvků.

360 Total Security: všechny dostupné bezpečnostní funcionality

Pod Custom najdeme a zvolíme jednotlivé moduly ochrany:

 • ochrana soukromí
  • Webcam Protection - k zajištění nezneužití webkamery;
 • ochrana internetu
  • Downloaded File Scan - skenování stažených souborů;
  • Malicious Website Blocking - blokování útočných webů;
  • Online Shopping Protection - ochrana internetového nakupování;
 • ochrana systému
  • USB Drive Protection - skenování připojených USB disků;
  • Malicious Behavior Blocking - skenování přítomnosti podezřelých procesů v systému a jejich zablokování;
  • Registry Protection - ochrana registru před útočnými změnami;
  • Scan File When Opened - ochrana před nově otevíranými soubory;
  • Network Threat Blocking - skenování a blokování podezřelého síťového provozu;
  • File System Protection - ochrana souborového systému;
  • Scan File When Saved - skenování dokumentu po provedených změnách;
  • Use Avira Scan Engine a Use BitDefender Scan Engine - 360 Total Security umožňuje využít nejen vlastního antivirového skenu, ale také enginů velkých jmen antivirového světa Aviry a BitDefenderu.

360 Total Security Full Check: krom kontroly jedním kliknutím obsahuje i kontrolu nastavení routeru

Full Check

Full Check vypadá jako klasická nabídka spuštění všech nástrojů na jeden zátah. Krom rychlého virového testu, optimalizace a čištění ovšem obsahuje i kontrolu bezpečnostních nastavení Wi-Fi routeru. Testovaný router však bohužel není podporován.

360 Total Security: virus scan v plném běhu

Virus Scan

Virový test nabízí rychlé, úplné a přizpůsobitelné skenování. Podílí se na něm celkem pět enginů: 360 Cloud Scan Engine, System Repair Engine, QVMII AI Engine, BitDefender a Avira, s tím, že poslední dva se dají vypnout. Virus Scan kontroluje nejen soubory na počítači, běžně spouštěné aplikace, položky starty počítače a běžící procesy, ale také systémová nastavení.

360 Total Security: základní módy virového testu

Pod File Analysis najdeme soubory, které 360 Total Security nerozpoznal a měly by být zaslány k analýze, Quarantine skrývá karanténu odstraněných souborů a pozměněných nastavení, do Trust List se přidávají položky, které nemají být antivirem změněny.

Optimalizace nejrůznějších nastavení pomocí Easy Speedup

Speedup

Speedup je optimalizační nástroj zaměřený na položky startu systému, naplánované úlohy, služby aplikací a systému a síťová nastavení. Obsahuje doporučení pro jednotlivé položky, které můžeme optimalizovat automaticky najednou, nebo každou zvlášť dle libosti. Na horní liště lze přepnout na My Boot Time a podívat se, jak rychle naposledy počítač zaváděl systém.

360 Total Security Cleanup: uklizení všech zbytečností po programech

Cleanup

Úkolem Cleanup je také zvýšit výkonnost systému, nikoliv však optimalizací nastavení, nýbrž uklizením všech zbytečností po programech. Rychlým pohledem zjistíme, že jde především o cache prohlížečů, multimediálních přehrávačů i systému samého.

360 Total Security Toolbox: nejen nástroje současné, ale i příslib nástrojů příštích

Toolbox

Kufřík nástrojů prezentuje v horní části tři nástroje, v dolní části je pak pás s nabídkou dalších nástrojů, které budou přidány na základě nejvíce hlasů obdržených prostřednictvím Facebooku. Utilitkami Toolboxu momentálně jsou:

 • Patch Up - grafické rozhraní pro automatické aktualizace Windows. Vede záznam instalace updatů a záplat, umožňuje pokročilá nastavení notifikací, způsobů stahování a instalace, zachování záplat aj.;
 • Sandbox - virtualizované prostředí pro běh potenciálně nebezpečných aplikací a
 • System Backup Cleaner - čistič nepouživaných záloh ovladačů a systémových updatů. Jeho "drobnou" nevýhodou je, že jakmile jsou systémové updaty vyčištěny, jejich starší verze již nemohou být odinstalovány a může dojít k narušení bodů obnovy systému. Navíc je utilitka v beta verzi - celkově tedy jen pro odvážné.

Nastavení a jiné

V nejvyšší liště najdeme ještě Facebook Login, který využijeme například, když se budeme chtít pochlubit přátelům s rychlostí startu počítače. Vedle něj je ikonka trička, která nám umožní změnit vzhled aplikace a ikonka tří čar pod sebou pro nastavení programu.

Nastavení dovoluje specifikovat chování programu v jednotlivých modulech, spravovat Trust List důvěryhodných položek a Block List položek nepřátelských a pracovat s doplňky typu enginů BitDefenderu a Aviry a povolit sebeochranné funkce aplikace.

360 Total Security: téměř univerzální nástroj

360 Total Security závěrem

360 Total Security nabízí komplexní ochranu před viry a jinými typy malwaru po celou dobu jejich případného působení. Navíc je vybaven nástroji pro optimalizaci a vyčištění systému s příslibem dalších utilitek. Spustíte ho na Windows od XP výše a pokud jste zarytí testeři můžete vyzkoušet i Technical Preview, které ovšem běží pouze pod Windows 10.

Výhody 360 Total Security

 • komplexní antivirus nabízející další nástroje;
 • škálovatelný co do hloubky ochrany a s tím související zátěže systému;
 • možnost spuštění (a opětovného vypnutí) enginů BitDefenderu a Aviry;
 • ochrana webkamery, kontrola nastavení routeru, sandbox a možnost správy systémových aktualizací z rozhraní programu.

Nevýhody 360 Total Security

 • postrádá firewall - ovšem mnoho uživatelů se dnes spoléhá na systémový firewall Windows;
 • je v angličtině - ovšem nikoli složité;
 • pouze beta verze zajímavého, avšak nepříliš bezpečného nástroje System Backup Cleaner.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama