[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windows 10: jak otevřít průzkumník souborů pro Tento počítač namísto pro Rychlý přístup?

Po spuštění Průzkumníka souborů se s novými Desítkami ve výchozím nastavení zobrazí nabídka tzv. Rychlého přístupu. V plném zobrazení nabízí položky Časté složky (tedy ty, které uživatel otevírá nejčastěji) a Poslední soubory (seznam naposledy otevřených souborů). Ovšem ne každému tato změna vyhovuje. Mnoho z nás si zvyklo na klasické zobrazení disků a uživatelských položek shrnutých pod označení Tento počítač. Jakpak tedy zobrazíme Tento počítač místo Rychlého přístupu?

 

1) Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

2) Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

3) Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Jak odstranit zobrazení Poslední soubory a Časté složky z Rychlého přístupu?

Nyní se nám po odkliknutí Průzkumníka souboru zobrazují na hlavní ploše položky Tohoto počítače. Rychlý přístup však zůstává aktivní - stejně tak jeho položky Poslední soubory a Časté složky, čehož si můžeme všimnout na postranním menu vpravo. Pokud chceme zabránit jejich dalšímu zobrazení:

1) opět navigujeme přes horní menu Zobrazení - Možnosti ke kartě Možnosti složky;

2) v sekci Ochrana osobních údajů odškrtneme položky Zobrazovat nedávno použité soubory v Rychlém přístupu a Zobrazovat často používané složky v Rychlém přístupu. (Případně ještě můžeme vymazat historii práce Průzkumníka souborů).

Odstraníme zobrazování Posledních souborů a Častých složek v Rychlém přístupu

3) Potvrdíme pomocí Použít či OK.

Poslední soubory se takto přestanou zobrazovat zcela, na místě Častých složek se nebudou zobrazovat nejčastěji používané adresáře, ale pouze systémem defaultně volené Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

Časté složky po úpravě nastavení zobrazují pouze adresáře Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

 

 

 

 

 

Jak přepnout na starý design Facebooku?

Redesign Facebooku příliš kladných ohlasů nevzbudil. Přeci jen místo relativně úsporného rozhraní, v němž se nejvíce místa dostávalo uživatelskému obsahu, nastoupilo rozhraní spíše stylu flat designu se zbytečně roztahanými prvky...

Jak vyhledat písničku pomocí Googlu?

Google jako úspěšný parazit pohlcuje a transformuje všechny vlivy kolem. Nenápadné okénko vyhledávání se tak stává branou mnoha rozličných funkcionalit, které se inicializují buď prostým vyhledávacím dotazem, nebo za pomoci...

Jak odstranit web z Google Analytics?

V Google Analytics se hromadí všechny služby/weby, ke kterým máte přístup. Jejich množství může zcela znepřehlednit používání Analytics, a tak není od věci zbytečné weby smazat. Jen pro upřesnění se bavíme o odstranění webu, nikoliv...

Jak otevírat Chrome a Edge vždy v anonymním režimu?

Google se vás snaží identifikovat na každičkém kroku. Když poprvé otevřete Microsoft Edge, první, co udělá, že vás přihlásí do prohlížeče účtem uživatele Windows nebo alespoň emailem lokálního účtu Windows. A to je jen takový...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama