[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windows 10: jak otevřít průzkumník souborů pro Tento počítač namísto pro Rychlý přístup?

Po spuštění Průzkumníka souborů se s novými Desítkami ve výchozím nastavení zobrazí nabídka tzv. Rychlého přístupu. V plném zobrazení nabízí položky Časté složky (tedy ty, které uživatel otevírá nejčastěji) a Poslední soubory (seznam naposledy otevřených souborů). Ovšem ne každému tato změna vyhovuje. Mnoho z nás si zvyklo na klasické zobrazení disků a uživatelských položek shrnutých pod označení Tento počítač. Jakpak tedy zobrazíme Tento počítač místo Rychlého přístupu?

 

1) Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

2) Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

3) Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Jak odstranit zobrazení Poslední soubory a Časté složky z Rychlého přístupu?

Nyní se nám po odkliknutí Průzkumníka souboru zobrazují na hlavní ploše položky Tohoto počítače. Rychlý přístup však zůstává aktivní - stejně tak jeho položky Poslední soubory a Časté složky, čehož si můžeme všimnout na postranním menu vpravo. Pokud chceme zabránit jejich dalšímu zobrazení:

1) opět navigujeme přes horní menu Zobrazení - Možnosti ke kartě Možnosti složky;

2) v sekci Ochrana osobních údajů odškrtneme položky Zobrazovat nedávno použité soubory v Rychlém přístupu a Zobrazovat často používané složky v Rychlém přístupu. (Případně ještě můžeme vymazat historii práce Průzkumníka souborů).

Odstraníme zobrazování Posledních souborů a Častých složek v Rychlém přístupu

3) Potvrdíme pomocí Použít či OK.

Poslední soubory se takto přestanou zobrazovat zcela, na místě Častých složek se nebudou zobrazovat nejčastěji používané adresáře, ale pouze systémem defaultně volené Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

Časté složky po úpravě nastavení zobrazují pouze adresáře Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

 

 

 

 

 

Jak zjistit přítomnost a verzi TPM čipu pro Windows 11?

S Windows 11 se pojí otázka možnosti povýšení při nepřítomnosti šifrovacího čipu Trusted Platform Module (TPM) ve verzi specifikace 2.0. Objevily se návody, jak nainstalovat Jedenáctky na systémy bez TPM. Microsoft delší dobu spíše...

Jak vypnout Řízení uživatelských účtů ve Windows 11?

Řízení uživatelských účtů je dodatečnou vrstvou ochrany, která uživatele varuje před změnami, které se aplikace chystají provést  v operačním systému Windows 11. Jestliže vás tento způsob zabezpečování neoslovuje, připadá...

Kde najít parametry PC ve Windows 11?

Informace o systému a přítomném hardwaru vám poslouží nejen při zjišťování kompatibility zařízení s pořizovaným softwarem, ale i při komunikaci s rozličnými technickými a produktovými podporami při problémech. Daná data se...

Jak odinstalovat Microsoft Teams z Windows 11?

Microsoft se rozhodl implementovat videokonferenční aplikaci Microsoft Teams přímo do rozhraní nových Windows 11. Nechává ho spouštět přímo při spuštění systému. Na hlavním panelu mu vyčleňuje vlastní ikonku. A obecně se snaží vnutit...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama