[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windows 10: jak otevřít průzkumník souborů pro Tento počítač namísto pro Rychlý přístup?

Po spuštění Průzkumníka souborů se s novými Desítkami ve výchozím nastavení zobrazí nabídka tzv. Rychlého přístupu. V plném zobrazení nabízí položky Časté složky (tedy ty, které uživatel otevírá nejčastěji) a Poslední soubory (seznam naposledy otevřených souborů). Ovšem ne každému tato změna vyhovuje. Mnoho z nás si zvyklo na klasické zobrazení disků a uživatelských položek shrnutých pod označení Tento počítač. Jakpak tedy zobrazíme Tento počítač místo Rychlého přístupu?

 

1) Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

Otevřeme Průzkumník souborů. Zobrazí se Rychlý přístup. V horní nabídce zvolíme Zobrazení a odklikneme položku Možnosti vpravo.

2) Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

Otevře se karta Možnosti složky. Na podkartě Obecné rozklikneme první položku Otevřít Průzkumník souborů pro, vybereme Tento počítač, potvrdíme pomocí Použít či OK.

3) Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Při dalším startu Průzkumníka souborů se nám ukáže klasické zobrazení položek Tento počítač - případně ještě upravíme způsob zobrazení položek v okénku ovládacího ribbonu.

Jak odstranit zobrazení Poslední soubory a Časté složky z Rychlého přístupu?

Nyní se nám po odkliknutí Průzkumníka souboru zobrazují na hlavní ploše položky Tohoto počítače. Rychlý přístup však zůstává aktivní - stejně tak jeho položky Poslední soubory a Časté složky, čehož si můžeme všimnout na postranním menu vpravo. Pokud chceme zabránit jejich dalšímu zobrazení:

1) opět navigujeme přes horní menu Zobrazení - Možnosti ke kartě Možnosti složky;

2) v sekci Ochrana osobních údajů odškrtneme položky Zobrazovat nedávno použité soubory v Rychlém přístupu a Zobrazovat často používané složky v Rychlém přístupu. (Případně ještě můžeme vymazat historii práce Průzkumníka souborů).

Odstraníme zobrazování Posledních souborů a Častých složek v Rychlém přístupu

3) Potvrdíme pomocí Použít či OK.

Poslední soubory se takto přestanou zobrazovat zcela, na místě Častých složek se nebudou zobrazovat nejčastěji používané adresáře, ale pouze systémem defaultně volené Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

Časté složky po úpravě nastavení zobrazují pouze adresáře Stažené soubory, Plocha, Dokumenty a Obrázky.

 

 

 

 

 

Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome?

Hlasitost médií přítomných na netu bývá velmi různorodá. Zvlášť u videí staršího data, kterým se dostalo digitalizace pofiderními způsoby je slyšitelnost vyloženě hraniční - a to i při přilepení uší na naplno...

Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Nový panel Chrome trpí jednou maličkou, ale některé jedince silně iritující chybou: zkusíte-li vyhledávat ve vyhledávacím poli uprostřed nového panelu - v panelu, který vás vyzývá: Hledejte na Googlu nebo zadejte adresu URL - váš...

Jak povolit globální ovládání médií v Chrome?

Chrome už nějakou neděli testuje globální ovládání médií. Z vývojářského a beta testovacího sestavení se dostalo už i do stabilní větve prohlížeče - jen se ještě furt skrývá v experimentálních nastaveních...

Jak zmrazit panely v Chrome?

Chrome 79 obsahuje už i ve stabilní verzi funkci Tab Freeze, s jejíž pomocí ulevíte přetíženým zařízením, uvolníte systémovou paměť, snížíte vytížení procesu a grafické karty. Kolem a kolem se tak může stát i celý systém...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world