[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů KE STAŽENÍ

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší změny hluboko uvnitř programu i v uživatelském rozhraní. Univerzální software pro úpravu fotek a videí nově nativně podporuje RAW formáty mnoha rozšířených fotoaparátů nebo zjednodušuje úpravu fotek a zobrazování metadat

 

Nová nativní podpora RAW a nejpřesnější barvy

Letošní druhá rozsáhlá aktualizace Zoner Photo Studia X přináší od základu nový proces zpracování RAW souborů. U mnoha desítek nově podporovaných fotoaparátů tak odpadá potřeba instalace doplňků třetích stran pro práci s RAW formáty. Podporovány jsou všechny fullframové bezzrcadlovky (MILC) a řada dalších rozšířených modelů fotoaparátů (viz seznam na webu výrobce).

Ke každému přístroji, který prošel nově zbudovanou laboratoří autorů programu, je nově dodáván také odladěný DCP profil, který zajistí dokonale přesnou interpretaci barev. To ocení každý fotograf s kalibrovaným monitorem nebo ten, který fotí na více než jeden fotoaparát a řeší barevné posuny jednotlivých přístrojů.

Více místa pro fotky díky Plnému náhledu

Zoner Photo Studio X nově nabízí další režim práce s fotkami. V Plném náhledu dojde ke skrytí všech rušivých prvků a zbývá tak daleko více prostoru pro porovnávání nebo úpravu fotek. Všechny funkce a panely ZPS X jsou ale stále k dispozici. 

Metadatové tokeny

Nový intuitivní způsob nastavení metadat u miniatur nebo náhledů fotek je v Zoner Photo Studio X výrazně jednodušší. Uživatel si může nastavit zobrazení metadat bez znalosti složitých kódů formátovacích řetězců.

Individuální nastavování složek

Tak jako se liší pracovní postupy fotografů, liší se často i využití jednotlivých složek s fotkami. Proto podzimní aktualizace přináší možnost nastavit si zobrazování, třídění a řadu dalších předvoleb pro každou složku.

Režim průzkumníka ve Vyvolat

„Naším dlouhodobým cílem je urychlit úpravu fotek. Toho dosahujeme jak postupným zrychlováním algoritmů, tak úpravami rozhraní programu, aby fotografům stálo v cestě za upravenou fotkou co nejméně překážek. Jednou takovou byla i potřeba neustálého přepínání mezi moduly Správce a Vyvolat,“ uvádí Honza Kupčík, produktový manažer ZPS X. 

Díky uvedení režimu Průzkumník do modulu Vyvolat je teď možné se mezi upravovanými fotkami přepínat jednoduše dvojklikem bez potřeby přecházet mezi moduly. Ještě víc se tak zjednodušil přístup k hromadným úpravám fotek bez nutnosti u všech otevírat velký náhled.

Další drobná vylepšení

Mezi drobnosti zpříjemňující využití programu patří snadnější přepínání režimů zobrazení (Mapa, Průzkumník, Náhled, nový Plný náhled a režimy dvou Průzkumníků), pomocník pro náhradu chybějících zdrojů videoprojektů nebo vertikální posun Filmového pásu.

Sdílená alba v Zonerama galerii a 4K videa pro každého

Nezahálí ani vývoj bezplatné online galerie Zonerama. Největší podzimní novinkou jsou sdílená alba, která řeší problém sdílení fotek z jedné události od více autorů. Nově mohou všichni uživatelé Zoneramy nahrávat také videoklipy až do 4K rozlišení a využívat při tom nejmodernější úsporný kodek AV1.

Novinky v Zoner Photo Studiu X si může každý zdarma vyzkoušet po dobu jednoho měsíce po stažení z www.zoner.cz. I uživatelé, kterým už vypršela zkušební lhůta, mají možnost se s novinkami seznámit po dobu dalších 15 dní zdarma.

 

 

Redakce INSTALUJ.cz, 26.09.2022 16:02

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

AI generátor obrázků Freepik: fotorealističtější a rychlejší

Aktualizace AI generátoru obrázků od Freepiku přináší revoluční zlepšení v rychlosti a fotorealističnosti, což umožní grafickým designérům, marketérům a grafikům tvorbu vizuálů s nepřekonatelnou přesností a detaily. Jaké možnosti...

Spotify nabídne AI playlisty

Spotify rozšiřuje hranice personalizované hudby zaváděním AI playlistů, což je beta funkce umožňující Premium uživatelům ve Spojeném království a Austrálii transformovat jakýkoliv nápad na perfektně na míru šitý playlist. Díky...

Microsoft a OpenAI postaví datacentrum se superpočítačem za 100 mld. USD

Microsoft a OpenAI chystají postavit datacentrum se superpočítačem za 100 miliard dolarů. Ambiciózní projekt, známý jako Stargate, slibuje posunout hranice toho, co je možné v datovém zpracování a umělé inteligenci. S plánovaným spuštěním...

Google zvažuje zpoplatnění AI vyhledávání

Svět technologií je opět v pohybu, přičemž gigant Google vážně uvažuje o zásadním kroku - zpoplatnění pokročilých funkcí vyhledávání, které využívají umělou inteligenci (AI). Takovýto krok by mohl změnit základy toho, jak...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama