[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Nejznámější hazardní hry

Trocha hazardu ještě nikoho nezabila. Lidé mají rádi napětí a možnost vydělat si nějaké peníze. Ale motivem může být i vášeň či pouze zábava, která většinou něco stojí.

 

roulette-de-casino-1426072.jpgAsi nejčastěji se hraje ruleta. Označuje se za královnu hazardních her a její název se odvozuje z francouzského slova roulette, jež v překladu znamená malé kolo. Existuje ve dvou variantách – francouzské (či evropské) a americké. V případě francouzské verze se na kole nachází 37 čísel včetně jedné nuly, zatímco Američané mají 38 číslic, protože navíc je v ní zdvojená nula. Pravidla jsou natolik jednoduchá, že nepředstavují problém ani pro naprosté začátečníky.

Dlouze představovat jistě nemusíme automaty. V řadě případů mají podobu vysoké skříně s displejem, rotujícími válci a ovládacími prvky. Tento typ hazardních her se řadí k nejoblíbenějším, nicméně problém představuje možnost vytvoření závislosti a je potřeba ke hře přistupovat opatrně.

Jednou z nejslavnějších kostkových hazardních her jsou craps (kostky). Určitě stojí za pozornost, jelikož mají bouřlivou atmosféru, širokou paletu sázek a mohou nabízet lepší sázkový poměr než ruleta. Velkou oblibu slaví craps hlavně v Severní Americe. Zahrát si může jeden či více hráčů. Vrhač kostek hází proti mantinelu stolu, čímž se zabraňuje podvodům či řízeným hodům. Vysoké popularitě vděčí tato kostková hra velkým emocím a faktu, že každý hráč je strůjcem vlastního štěstí.

Oblíbené jsou taktéž vrhcáby neboli backgammon. Jde o další kostkovou hru, kde však nesejde jen na štěstí, ale vyplatí se používat i strategii. Historie sahá hluboko do minulosti. Základní pravidla nelze označit za přílišně složitá. V backgammonu proti sobě nastupuje dvojice, kdy jedna strana má většinou bílé kameny, zatímco oponent dostane kameny černé. Zapotřebí je i hrací deska, dvě šestistěnné kostky a kelímek, v němž se kostky míchají. Každý z hráčů má k dispozici 15 kamenů a cílem není nic jiného než dovést kameny do vlastní ohrádky a následně je vyvést z hrací desky.

V casinu se často setkáváme s karetní hrou baccarat. Ta přitahuje pozornost hlavně velkých hráčů milujících okázalost, propracovaný systém sázení a herní rituál. Často se hraje o vysoké sumy v separovaných místnostech, tudíž hráči mají pocit soukromí a bezpečí. Základním principem je souboj mezi dvěma hráči, z nichž jeden se označuje jako hráč a druhý jako bankéř. Soupeři postupně táhnou hrací listy a snaží se porazit jeden druhého tím, že se součtem vlastních karet co nejvíce přiblíží číslu 9.

 

Reklama , 30.03.2016 08:24

 

 

 

 

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex...

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty...

NortonLifeLock akvíruje Avast

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama