[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Nejznámější hazardní hry

Trocha hazardu ještě nikoho nezabila. Lidé mají rádi napětí a možnost vydělat si nějaké peníze. Ale motivem může být i vášeň či pouze zábava, která většinou něco stojí.

 

roulette-de-casino-1426072.jpgAsi nejčastěji se hraje ruleta. Označuje se za královnu hazardních her a její název se odvozuje z francouzského slova roulette, jež v překladu znamená malé kolo. Existuje ve dvou variantách – francouzské (či evropské) a americké. V případě francouzské verze se na kole nachází 37 čísel včetně jedné nuly, zatímco Američané mají 38 číslic, protože navíc je v ní zdvojená nula. Pravidla jsou natolik jednoduchá, že nepředstavují problém ani pro naprosté začátečníky.

Dlouze představovat jistě nemusíme automaty. V řadě případů mají podobu vysoké skříně s displejem, rotujícími válci a ovládacími prvky. Tento typ hazardních her se řadí k nejoblíbenějším, nicméně problém představuje možnost vytvoření závislosti a je potřeba ke hře přistupovat opatrně.

Jednou z nejslavnějších kostkových hazardních her jsou craps (kostky). Určitě stojí za pozornost, jelikož mají bouřlivou atmosféru, širokou paletu sázek a mohou nabízet lepší sázkový poměr než ruleta. Velkou oblibu slaví craps hlavně v Severní Americe. Zahrát si může jeden či více hráčů. Vrhač kostek hází proti mantinelu stolu, čímž se zabraňuje podvodům či řízeným hodům. Vysoké popularitě vděčí tato kostková hra velkým emocím a faktu, že každý hráč je strůjcem vlastního štěstí.

Oblíbené jsou taktéž vrhcáby neboli backgammon. Jde o další kostkovou hru, kde však nesejde jen na štěstí, ale vyplatí se používat i strategii. Historie sahá hluboko do minulosti. Základní pravidla nelze označit za přílišně složitá. V backgammonu proti sobě nastupuje dvojice, kdy jedna strana má většinou bílé kameny, zatímco oponent dostane kameny černé. Zapotřebí je i hrací deska, dvě šestistěnné kostky a kelímek, v němž se kostky míchají. Každý z hráčů má k dispozici 15 kamenů a cílem není nic jiného než dovést kameny do vlastní ohrádky a následně je vyvést z hrací desky.

V casinu se často setkáváme s karetní hrou baccarat. Ta přitahuje pozornost hlavně velkých hráčů milujících okázalost, propracovaný systém sázení a herní rituál. Často se hraje o vysoké sumy v separovaných místnostech, tudíž hráči mají pocit soukromí a bezpečí. Základním principem je souboj mezi dvěma hráči, z nichž jeden se označuje jako hráč a druhý jako bankéř. Soupeři postupně táhnou hrací listy a snaží se porazit jeden druhého tím, že se součtem vlastních karet co nejvíce přiblíží číslu 9.

 

Reklama , 30.03.2016 08:24

 

 

 

 

Končí podpora Office 2010 Windows a Office 2016 Mac

Od 14. října 2020 už nejsou dostupny žádné další aktualizace pro kancelářský balík Office verze 2010 na platformě Windows a Office 2016 na platformě macOS. Microsoft k nim pomalu ukončuje uživatelskou podporu a postupně zruší i online nápovědu k nim.  ...

Mapy.cz rozšiřují sdílení o popisky a náhledovou mapku

Mapy.cz už delší dobu umožňují ukládání vlastní bodů, tras a map. A tyto lze nejen sdílet s dalšími účastníky výletů. Nově orientaci adresátů urychlení vyznačení sdíleného bodu na náhledové mapce republiky...

Facebook propojí Messenger a zprávy Instagramu

...a po časech divergence nastane opět věk konvergence, mohlo by znít proroctví komunikačního teoretika. Zatímco v minulosti Facebook, Google a další činitelé instant messagingu složitě rozdrobovali komunikační služby, utíkali od protokolu XMPP a uzavírali své...

Google spouští Play Pass už i v ČR

Tarif neomezeného přístupu k omezenému počtu aplikací z aplikačního obchodu Google Play míří už i na Moravu, do Slezska a do Čech. Díky měsíčnímu či ročnímu tarifu získá neomezený přístup nejen konkrétní uživatel, ale v...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama