[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává uživatele při instalaci Windows 11 na nepodporované stroje podepsat akceptaci rizik.

 

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru (Zdroj: Microsoft)

Microsoftu se stále nedaří vybruslit z toho, co skutečně budou nezbytné požadavky pro instalaci Windows 11. Moc tomu nepomohla ani poslední změna, kdy je sice možno Jedenáctky na starší stroje instalovat pomocí USB či DVD, ovšem nebude jej možno aktualizovat, ani pro něj dostávat podporu. Nově si Microsoft snaží uvolnit ruce tím, že uživatele před instalací Windows 11 varuje před riziky plynoucími z instalace na nepodporovaný hardware.

Varování před instalací Windows 11 na nepodporovaný hardware (Zdroj: The Verge)

Na co upozorňuje varování Microsoftu?

Před instalací Windows 11 na nepodporovaný hardware Microsoft nechá uživatele přijmout následující varování:

„Tento počítač nesplňuje minimální systémové požadavky pro systém Windows 11 - tato kritéria zajišťují spolehlivější a kvalitnější užívání systému. Instalace systému Windows 11 se na tento počítač nedoporučuje a může vést k problémům s kompatibilitou. Pokud budete pokračovat v instalaci Windows 11, váš počítač již nebude podporován a nebude mít nárok na přijímání aktualizací. Na poškození počítače v důsledku nedostatečné kompatibility se nevztahuje záruka výrobce. Odkliknutím volby Přijímám potvrzujete, že jste toto varování přečetli a porozuměli jste mu.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak z formulace varování angličtině ani nevyplývá jistota toho, že starší stroje skutečně nebudou dostávat aktualizace. V daném místě je použita velmi vágní fráze, že nebudou mít nárok na přijímání aktualizací.

Podrobné výsledky aktualizovaného nástroje PC Health Check (Zdroj: Microsoft)

Kontrola kompatibility zařízení s Windows 11

Microsoft po delší době aktualizoval nástroj PC Health Check, díky němuž uživatel nejen zjistí, zda je jeho zařízení kompatibilní s Windows 11, ale nově také to, co konkrétně nedostatky v kompatibilitě způsobuje. 

Jak zjistit kompatibilitu s Windows 11?

 1. Otevřete stránku Upgrade pro nový operační systém Windows 11
 2. navigujte do sekce Připravte se a odklikněte odkaz Stáhnout aplikaci PC Health Check
 3. stáhne se soubor WindowsPCHealthCheckSetup.msi
 4. spusťte ho a nainstalujte aplikace Kontrola stavu osobního počítače s Windows; 
 5. otevřete aplikaci Kontrola stavu osobního počítače s Windows
 6. v sekci Představujeme Windows 11 odklikněte Zkontrolovat teď

Jaké jsou požadavky systému Windows 11?

PC Health Check kontroluje:

 • dostupnost zabezpečeného spouštění (aktivní UEFI/Secure Boot);
 • dostupnost a aktivní stav čipu TPM 2.0; 
 • procesor minimálně s rychlostí 1 GHz a dvěma jádry; 
 • alespoň 4GB RAM; 
 • minimálně 64GB systémový disk.

Nástroj Kontrola kompatibility zařízení s Windows 11 opomíjí některé požadavky, které Microsoft uvádí na webu, a to sice grafickou kartu kompatibilní s DirectX 12/WDDM 2.x, obrazovku (minimálně 9“ a HD rozlišení), připojení k internetu a účet Microsoft.

Zdroje

 • Microsoft
 • Microsoft.com
 • The Verge

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama