[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává uživatele při instalaci Windows 11 na nepodporované stroje podepsat akceptaci rizik.

 

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru (Zdroj: Microsoft)

Microsoftu se stále nedaří vybruslit z toho, co skutečně budou nezbytné požadavky pro instalaci Windows 11. Moc tomu nepomohla ani poslední změna, kdy je sice možno Jedenáctky na starší stroje instalovat pomocí USB či DVD, ovšem nebude jej možno aktualizovat, ani pro něj dostávat podporu. Nově si Microsoft snaží uvolnit ruce tím, že uživatele před instalací Windows 11 varuje před riziky plynoucími z instalace na nepodporovaný hardware.

Varování před instalací Windows 11 na nepodporovaný hardware (Zdroj: The Verge)

Na co upozorňuje varování Microsoftu?

Před instalací Windows 11 na nepodporovaný hardware Microsoft nechá uživatele přijmout následující varování:

„Tento počítač nesplňuje minimální systémové požadavky pro systém Windows 11 - tato kritéria zajišťují spolehlivější a kvalitnější užívání systému. Instalace systému Windows 11 se na tento počítač nedoporučuje a může vést k problémům s kompatibilitou. Pokud budete pokračovat v instalaci Windows 11, váš počítač již nebude podporován a nebude mít nárok na přijímání aktualizací. Na poškození počítače v důsledku nedostatečné kompatibility se nevztahuje záruka výrobce. Odkliknutím volby Přijímám potvrzujete, že jste toto varování přečetli a porozuměli jste mu.

Aby to nebylo tak jednoduché, tak z formulace varování angličtině ani nevyplývá jistota toho, že starší stroje skutečně nebudou dostávat aktualizace. V daném místě je použita velmi vágní fráze, že nebudou mít nárok na přijímání aktualizací.

Podrobné výsledky aktualizovaného nástroje PC Health Check (Zdroj: Microsoft)

Kontrola kompatibility zařízení s Windows 11

Microsoft po delší době aktualizoval nástroj PC Health Check, díky němuž uživatel nejen zjistí, zda je jeho zařízení kompatibilní s Windows 11, ale nově také to, co konkrétně nedostatky v kompatibilitě způsobuje. 

Jak zjistit kompatibilitu s Windows 11?

 1. Otevřete stránku Upgrade pro nový operační systém Windows 11
 2. navigujte do sekce Připravte se a odklikněte odkaz Stáhnout aplikaci PC Health Check
 3. stáhne se soubor WindowsPCHealthCheckSetup.msi
 4. spusťte ho a nainstalujte aplikace Kontrola stavu osobního počítače s Windows; 
 5. otevřete aplikaci Kontrola stavu osobního počítače s Windows
 6. v sekci Představujeme Windows 11 odklikněte Zkontrolovat teď

Jaké jsou požadavky systému Windows 11?

PC Health Check kontroluje:

 • dostupnost zabezpečeného spouštění (aktivní UEFI/Secure Boot);
 • dostupnost a aktivní stav čipu TPM 2.0; 
 • procesor minimálně s rychlostí 1 GHz a dvěma jádry; 
 • alespoň 4GB RAM; 
 • minimálně 64GB systémový disk.

Nástroj Kontrola kompatibility zařízení s Windows 11 opomíjí některé požadavky, které Microsoft uvádí na webu, a to sice grafickou kartu kompatibilní s DirectX 12/WDDM 2.x, obrazovku (minimálně 9“ a HD rozlišení), připojení k internetu a účet Microsoft.

Zdroje

 • Microsoft
 • Microsoft.com
 • The Verge

 

 

 

 

 

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na...

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly...

Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Vývojáře Microsoft Edge zkouší nové ulehčení práce s prohlížečem. Spočívá v prostém dvojkliku na oušku panelu pro jeho zavření. Funkcionalitka je zatím v testování - a to tak raném, že není ani...

Ulož.to vymazali z App Storu

Apple aktuálně stáhl aplikaci Ulož.to z App Storu. Učinil tak z důvodů nahlášení firmou, která deklaruje, že se zabývá dodržování autorských práv na internetu. Stejná situace se odehrála v března, kdy stejný stěžovatel nahlásil...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama