[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

LastPass omezuje verzi zdarma. Čím ji nahradit? KE STAŽENÍ

Od 16. března 2021 dojde ke změně pravidel pro verzi zdarma správce hesel LastPass. Tu bude možno využívat pouze na jednom druhu zařízení: buď na desktopech, nebo na mobilních zařízeních. Vývojář LastPass, firma LogMeIn, si od změny slibuje více předplatitelů placených tarifů.

 

LastPass omezuje verzi zdarma (Zdroj: Pixabay.com)

Od 16. března začne LastPass rozlišovat uživatele na desktopové a mobilní. Od onoho data se bude bezplatný přístup vztahovat:

 • u desktopových na počítače a notebooky;
 • u mobilních na smartphony, tablety a chytré hodinky.

A to v obou případech bez ohledu na provozovaný operační systém. 

Tarify LastPass

Pokud by uživatel/uživatelé chtěli LastPass využívat jak na mobilních, tak na desktopových zařízeních, bude třeba přejít na jeden z placených tarifů:

 1. Premium - pro jednoho uživatele - s cenou 2,90 EUR měsíčně se zaváděcí nabídkou 2,25 USD měsíčně či
 2. Family - až pro 6 uživatelů - s cenou 3,90 EUR měsíčně se zaváděcí nabídkou 3 USD měsíčně.

LastPass má i tarify pro firmy, které se neliší jen množstvím uživatelských účtů, ale i funkcionálně nabídkou multifaktorové autentifikace a správou principem jednoho přihlášení. 

Co se stane s free účty po 16. březnu?

LastPass upřesňuje i podrobnosti přechodu po 16. březnu 2021: 

„Coby uživatele účtu zdarma vám první přihlášení po 16. březnu nastaví coby aktivní typ zařízení to, ze kterého se přihlásíte. Budete mít tři příležitosti změnit typ používaných zařízení, a tak i prozkoumat, který typ zařízení je pro vás ten pravý. Mějte na paměti, že vaše zařízení se automaticky synchronizují, takže nikdy neztratíte přístup ke svému trezoru, ani nebude vymknuti ven ze svého LastPass účtu - ať už používáte desktop nebo mobilní zařízení.

Kromě toho bude od 17. května 2021 e-mailová podpora k dispozici pouze pro zákazníky tarifů Premium a Families. Uživatelé LastPass Free budou mít vždy přístup do Centra podpory, které má k dispozici rozsáhlou knihovnu pro svépomoc a do fóra LastPass komunity, které je aktivně monitorováno našimi odborníky.“ 

Alternativy k LastPass

Jestliže se nechcete spokojit s omezeným používáním bezplatné verze LastPass, ani si pořizovat některý z placených tarifů, můžete:

1Password

1Password umožňuje vytvořit silné a jedinečné hesla, zapamatovat si je a obnovovat je, a to přímo ve vašem webovém prohlížeči. Je to plně vybavený nástroj pro správu hesel a osobních údajů. Obsahuje silný generátor pro tvorbu bezpečných hesel a je velmi spolehlivý.

Dashlane

Díky užitečnému správci hesel Dashlane, již nikdy nezapomenete důležitá hesla. Dashlane se integruje do různých internetových prohlížečů a nabízí bezpečné ukládání hesel a jejich následné použití. Vlastnosti:

 • bezpečný trezor hesel;
 • automatické přihlášení na každé webové stránce a každém zařízení;
 • sledování bezpečnosti hesel;
 • identifikace slabých hesel;
 • vytvoření velmi silných hesel;
 • aktualizace hesel na bezpečnější;
 • šifrování a sdílení hesel v Dashlane;
 • správa sdíleného přístupu.

KeePass

KeePass Password Safe je open-source program pro bezpečné uchování a správu hesel. Potřebné hesla můžete vložit do určené databáze, která je chráněná klíčem nebo key-diskem, takže si stačí pamatovat pouze tento klíč. Databáze používá bezpečné šifrování pomocí Advanced Encryption Standard (AES) a algoritmus Twofish. Podporuje export seznamu hesel do TXT, HTML, XML nebo CSV souborů a import z CSV, CodeWallet(Pro) TXT atd.

Enpass

Enpass má za úkol chránit důležité data, tím že je uloží lokálně na pevný disk a zašifruje prostřednictvím 256bitového AES algoritmu. K tomu je využit šifrovací engine SQLCipher, který zajišťuje maximální zabezpečení informací. Součástí programu je i generátor hesel, audit hesel a také zálohování a obnovení nebo import existujících informací. Enpass Browser Extension vám také umožní automatické vyplňování přihlašovacích formulářů, ukládání pověření atd.

Sticky Password Free

Sticky Password Váš pomocník na správu hesel a vyplňování online formulářů. Umožní vám rychlé a bezpečné přihlašování na weby a do aplikací i usnadní brouzdání po internetu. Ochrání vaše hesla, osobní poznámky a záložky nejen na vašem domácím počítači, ale i na cestách. Sticky Password nabízí:

 • neomezené množství zašifrovaných hesel a dat;
 • automatické přihlašování a vyplňování formulářů;
 • generátor silných hesel;
 • bezpečná elektronická peněženka;
 • bezpečné poznámky;
 • 2‑faktorová autentizace;
 • biometrická autentizace;
 • USB přenosná verze (Windows);
 • pro všechna zařízení a browsery.

Steganos Password Manager

S programem Steganos Password Manager můžete snadno ukládat a automaticky vkládat hesla. Steganos Password Manager poskytuje pohodlné řešení pro práci s hesly: generuje mimořádně silná hesla, automaticky vkládá hesla do formulářů na internetových stránkách, a hlavně si je pamatuje! Jediné co musíte, je zapamatovat si jedno heslo! Nabízí bezpečné šifrování: šifrovací algoritmus spolehlivě uloží všechny přihlašovací údaje pomocí silného AES 256-bitového šifrování. Podporuje přístup z mobilu k heslům, přes OneDrive, Dropbox nebo Google Drive.

Zdroje

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama