[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat instalací aplikací nepocházejících z Microsoft Store?

Zvláště systémy využívané ve firmách a organizacích mnohdy vyžadují, aby rozsah aplikací, které do nich mohou uživatelé instalovat, byl omezený. Přímo v systému Windows se k tomu nabízí využít omezení na programy pocházející pouze z Microsoftem autorizovaného zdroje - aplikačního obchodu Microsoft Store. Jak toto omezení nastavit? 

 

Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce - Zvolte, odkud se mají získávat aplikace - Jen Microsoft Store

Omezení instalace aplikací podle zdrojů původu (tedy oddělení těch, které pocházejí a které nepocházejí z obchodu Microsoft Store) provedeme pomocí systémové aplikace Nastavení:

 • navigujeme Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce
 • v sekci Zvolte, odkud se mají získávat aplikace rozklikněte roletku možností - ta nabízí instalaci:
  • Odkudkoli;
  • Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace;
  • Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store a
  • Jen Microsoft Store
 • pro úplný zákaz aplikací, které nepocházejí z aplikačního obchodu Microsoft Store zvolíme možnost Jen Microsoft Store
 • zavřeme aplikací Nastavení.

Zablokování instalace a oznámení, že aplikace nepochází z Microsoft Store

Nyní je možno instalovat programy pouze z Microsoft Store. Při pokusu o instalaci aplikace z jiného zdroje se zobrazí varování: „Aplikace, kterou se pokoušíte nainstalovat není ověřená Microsoftem“ a odkaz k otevření aplikačního obchodu Microsoft Store. 

Upozornění na to, že aplikace není ověřena Microsoftem - s možností ji i přesto nainstalovat

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store se zobrazí varování, že daná aplikace není ověřena Microsoftem. Uživatel dostane na výběr buď prohledat Microsoft Store, nebo nainstalovat požadovanou aplikaci bez ohledu na varování Microsoftu. 

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace by systém měl upozornit na vhodnou alternativu z obchodu Microsoft Store k programu, který se uživatel snaží nainstalovat. Nicméně v testovém případě žádný takový dialog negeneroval - pouze přešel přímo k instalaci aplikace nepocházející z Microsoft Store.

Nové omezení zdrojů, ze kterých je možno instalovat aplikace do Windows 10, se nijak nedotkne aplikací v systému již nainstalovaných.

Zdroje: Iconfinder.com

 

 

 

 

 

Jak obnovit Firefox?

Obnovení Firefoxu se nabízí jako snadný pokus o odstranění problémů. Je to obdoba klasického: ...a už jste to zkoušeli vypnout a zapnout? Dokonce ani při tom nemusíte přijít o drahocenná nastavení a další interní prvky...

Jak vypnout, deaktivovat či aktivovat režim v letadle ve Windows?

Režim v letadle se hodí ve chvíli, kdy chcete jediným pokynem umlčet veškerý síťový provoz zařízení. Nesedíte-li zrovna v letadle, nejste-li právě dopadený hacker či cílem jejich aktivit, ani netrpíte paranoidním pojetím...

Jak zakázat či povolit časovače probuzení ve Windows?

Jak se systémy stávají chytřejší svého uživatele, tak se nám budí pod rukama i v jejich nepřítomnosti, aniž bychom věděli proč. Nezřídka za tím stojí časovače probuzení, které jsou zhmotněním budíků v systému....

Jak vytvořit seznam souborů adresáře?

Seznamy souborů se hodí v mnoha případech: ať už mapujeme vlastní práci v podobě výpisu jednotlivých položek, vytváříme kartotéku, diskotéku či třeba vinotéku. Vždy se šikne něco, co nám pomůže vylistovat položky cílové složky a...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama