[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat instalací aplikací nepocházejících z Microsoft Store?

Zvláště systémy využívané ve firmách a organizacích mnohdy vyžadují, aby rozsah aplikací, které do nich mohou uživatelé instalovat, byl omezený. Přímo v systému Windows se k tomu nabízí využít omezení na programy pocházející pouze z Microsoftem autorizovaného zdroje - aplikačního obchodu Microsoft Store. Jak toto omezení nastavit? 

 

Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce - Zvolte, odkud se mají získávat aplikace - Jen Microsoft Store

Omezení instalace aplikací podle zdrojů původu (tedy oddělení těch, které pocházejí a které nepocházejí z obchodu Microsoft Store) provedeme pomocí systémové aplikace Nastavení:

 • navigujeme Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce
 • v sekci Zvolte, odkud se mají získávat aplikace rozklikněte roletku možností - ta nabízí instalaci:
  • Odkudkoli;
  • Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace;
  • Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store a
  • Jen Microsoft Store
 • pro úplný zákaz aplikací, které nepocházejí z aplikačního obchodu Microsoft Store zvolíme možnost Jen Microsoft Store
 • zavřeme aplikací Nastavení.

Zablokování instalace a oznámení, že aplikace nepochází z Microsoft Store

Nyní je možno instalovat programy pouze z Microsoft Store. Při pokusu o instalaci aplikace z jiného zdroje se zobrazí varování: „Aplikace, kterou se pokoušíte nainstalovat není ověřená Microsoftem“ a odkaz k otevření aplikačního obchodu Microsoft Store. 

Upozornění na to, že aplikace není ověřena Microsoftem - s možností ji i přesto nainstalovat

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store se zobrazí varování, že daná aplikace není ověřena Microsoftem. Uživatel dostane na výběr buď prohledat Microsoft Store, nebo nainstalovat požadovanou aplikaci bez ohledu na varování Microsoftu. 

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace by systém měl upozornit na vhodnou alternativu z obchodu Microsoft Store k programu, který se uživatel snaží nainstalovat. Nicméně v testovém případě žádný takový dialog negeneroval - pouze přešel přímo k instalaci aplikace nepocházející z Microsoft Store.

Nové omezení zdrojů, ze kterých je možno instalovat aplikace do Windows 10, se nijak nedotkne aplikací v systému již nainstalovaných.

Zdroje: Iconfinder.com

 

 

 

 

 

Jak přepnout na starý design Facebooku?

Redesign Facebooku příliš kladných ohlasů nevzbudil. Přeci jen místo relativně úsporného rozhraní, v němž se nejvíce místa dostávalo uživatelskému obsahu, nastoupilo rozhraní spíše stylu flat designu se zbytečně roztahanými prvky...

Jak vyhledat písničku pomocí Googlu?

Google jako úspěšný parazit pohlcuje a transformuje všechny vlivy kolem. Nenápadné okénko vyhledávání se tak stává branou mnoha rozličných funkcionalit, které se inicializují buď prostým vyhledávacím dotazem, nebo za pomoci...

Jak odstranit web z Google Analytics?

V Google Analytics se hromadí všechny služby/weby, ke kterým máte přístup. Jejich množství může zcela znepřehlednit používání Analytics, a tak není od věci zbytečné weby smazat. Jen pro upřesnění se bavíme o odstranění webu, nikoliv...

Jak otevírat Chrome a Edge vždy v anonymním režimu?

Google se vás snaží identifikovat na každičkém kroku. Když poprvé otevřete Microsoft Edge, první, co udělá, že vás přihlásí do prohlížeče účtem uživatele Windows nebo alespoň emailem lokálního účtu Windows. A to je jen takový...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama