[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat instalací aplikací nepocházejících z Microsoft Store?

Zvláště systémy využívané ve firmách a organizacích mnohdy vyžadují, aby rozsah aplikací, které do nich mohou uživatelé instalovat, byl omezený. Přímo v systému Windows se k tomu nabízí využít omezení na programy pocházející pouze z Microsoftem autorizovaného zdroje - aplikačního obchodu Microsoft Store. Jak toto omezení nastavit? 

 

Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce - Zvolte, odkud se mají získávat aplikace - Jen Microsoft Store

Omezení instalace aplikací podle zdrojů původu (tedy oddělení těch, které pocházejí a které nepocházejí z obchodu Microsoft Store) provedeme pomocí systémové aplikace Nastavení:

 • navigujeme Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce
 • v sekci Zvolte, odkud se mají získávat aplikace rozklikněte roletku možností - ta nabízí instalaci:
  • Odkudkoli;
  • Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace;
  • Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store a
  • Jen Microsoft Store
 • pro úplný zákaz aplikací, které nepocházejí z aplikačního obchodu Microsoft Store zvolíme možnost Jen Microsoft Store
 • zavřeme aplikací Nastavení.

Zablokování instalace a oznámení, že aplikace nepochází z Microsoft Store

Nyní je možno instalovat programy pouze z Microsoft Store. Při pokusu o instalaci aplikace z jiného zdroje se zobrazí varování: „Aplikace, kterou se pokoušíte nainstalovat není ověřená Microsoftem“ a odkaz k otevření aplikačního obchodu Microsoft Store. 

Upozornění na to, že aplikace není ověřena Microsoftem - s možností ji i přesto nainstalovat

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store se zobrazí varování, že daná aplikace není ověřena Microsoftem. Uživatel dostane na výběr buď prohledat Microsoft Store, nebo nainstalovat požadovanou aplikaci bez ohledu na varování Microsoftu. 

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace by systém měl upozornit na vhodnou alternativu z obchodu Microsoft Store k programu, který se uživatel snaží nainstalovat. Nicméně v testovém případě žádný takový dialog negeneroval - pouze přešel přímo k instalaci aplikace nepocházející z Microsoft Store.

Nové omezení zdrojů, ze kterých je možno instalovat aplikace do Windows 10, se nijak nedotkne aplikací v systému již nainstalovaných.

Zdroje: Iconfinder.com

 

 

 

 

 

Jak vyexportovat hesla z Firefoxu?

Mozilla do Firefoxu implementovala nový nástroj, který umožňuje exportovat hesla uložená v prohlížeči, respektive přihlašovací údaje včetně adres přihlášení a dalších údajů. Informace exportuje do CSV, a to v nezašifrované podobě v plain...

Jak nastavit Firefox coby výchozí čtečku PDF ve Windows 10?

Mozilla umožňuje nastavit Firefox od verze 77.0.1 coby čtečku PDF souborů. Milou změnu pro milovníky tohoto posledního mohykána mezi browsery mohou vyzkoušet i ti, kteří neradi přebytek desktopových programů, či nemají v lásce ani Microsoft Edge, ani Google Chrome. Jak to ve Windows 10...

Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

U YouTube videí lze obejít nejen přehrávání reklam, ale dokonce jejich ochranu paywally, které chrání obsah před nezpoplatněnými přístupy. Jde o kuriózní chybku, která spočívá ve formulaci URL adresy v adresním řádku...

Jak aktualizovat Edge na jádro Chromium?

Používáte-li Microsoft Edge, možná už cítíte potřebu přejít na prohlížeč, který nezaspal mimo vývojové větve. A pokud se vám zrovna nechce migrovat na zcela jiný prohlížeč, třeba té kraksně alespoň budete chtít vyměnit motor. Stejně jako to už...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama