[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat instalací aplikací nepocházejících z Microsoft Store?

Zvláště systémy využívané ve firmách a organizacích mnohdy vyžadují, aby rozsah aplikací, které do nich mohou uživatelé instalovat, byl omezený. Přímo v systému Windows se k tomu nabízí využít omezení na programy pocházející pouze z Microsoftem autorizovaného zdroje - aplikačního obchodu Microsoft Store. Jak toto omezení nastavit? 

 

Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce - Zvolte, odkud se mají získávat aplikace - Jen Microsoft Store

Omezení instalace aplikací podle zdrojů původu (tedy oddělení těch, které pocházejí a které nepocházejí z obchodu Microsoft Store) provedeme pomocí systémové aplikace Nastavení:

 • navigujeme Nastavení - Aplikace - Aplikace a funkce
 • v sekci Zvolte, odkud se mají získávat aplikace rozklikněte roletku možností - ta nabízí instalaci:
  • Odkudkoli;
  • Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace;
  • Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store a
  • Jen Microsoft Store
 • pro úplný zákaz aplikací, které nepocházejí z aplikačního obchodu Microsoft Store zvolíme možnost Jen Microsoft Store
 • zavřeme aplikací Nastavení.

Zablokování instalace a oznámení, že aplikace nepochází z Microsoft Store

Nyní je možno instalovat programy pouze z Microsoft Store. Při pokusu o instalaci aplikace z jiného zdroje se zobrazí varování: „Aplikace, kterou se pokoušíte nainstalovat není ověřená Microsoftem“ a odkaz k otevření aplikačního obchodu Microsoft Store. 

Upozornění na to, že aplikace není ověřena Microsoftem - s možností ji i přesto nainstalovat

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit před instalací aplikace, která není z obchodu Microsoft Store se zobrazí varování, že daná aplikace není ověřena Microsoftem. Uživatel dostane na výběr buď prohledat Microsoft Store, nebo nainstalovat požadovanou aplikaci bez ohledu na varování Microsoftu. 

Při volbě Odkudkoli, ale upozornit, jestli je v obchodě Microsoft Store srovnatelná aplikace by systém měl upozornit na vhodnou alternativu z obchodu Microsoft Store k programu, který se uživatel snaží nainstalovat. Nicméně v testovém případě žádný takový dialog negeneroval - pouze přešel přímo k instalaci aplikace nepocházející z Microsoft Store.

Nové omezení zdrojů, ze kterých je možno instalovat aplikace do Windows 10, se nijak nedotkne aplikací v systému již nainstalovaných.

Zdroje: Iconfinder.com

 

 

 

 

 

Jak zjistit, zda Windows 10 podporují režim Modern Standby?

Modern standby je režim napájení umožňující uživateli okamžitě přecházet mezi vypnutím a zapnutím zařízení bez čekání na zdlouhavé vypínání a starty. Nejvíce se podobá způsobu, jakým jsou vypínány a...

Jak zabránit webům v přístupu k jazykům Windows?

Jestliže nepotřebujete při vstupu na web okamžitě přístup k obsahu v jazyku používaného systému Windows, můžete to cílovému webu kapku ztížit. Můžete totiž webům zakázat přístup k seznamu jazyků systému. Ne že by web pak neodhadoval váš jazyk a polohu z...

Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome?

Hlasitost médií přítomných na netu bývá velmi různorodá. Zvlášť u videí staršího data, kterým se dostalo digitalizace pofiderními způsoby je slyšitelnost vyloženě hraniční - a to i při přilepení uší na naplno...

Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Nový panel Chrome trpí jednou maličkou, ale některé jedince silně iritující chybou: zkusíte-li vyhledávat ve vyhledávacím poli uprostřed nového panelu - v panelu, který vás vyzývá: Hledejte na Googlu nebo zadejte adresu URL - váš...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world