[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak stáhnout obrázky z webů, z nichž to nejde?

Typicky stačí kliknout na obrázek pravým myšítkem a dát si ho uložit? Co když to ale přes pravé myšítko nejde? Co když jsou nad obrázkem různé lupy a filtry, které znemožňují otevření tohoto menu? Pak je několik cest, kterými se stejně ke zdrojovému obrázku proklikáte... Které to jsou?

 

Lupa překrývá obrázek, a ten tím pádem nejde sejmout...

Pokud požadované obrázky jsou překryté různými nástroji či je u nich prostě znemožněn přístup ke kontextovému menu, je třeba zvolit některou z cest okolo těchto omezení. Ukážeme si, jak na to. K ilustraci v prostředí prohlížečů je zvolen Google Chrome - u ostatních lze postupovat obdobně. 

1) Sejměte obrazovku aneb jak to udělat programy třetích stran

Způsobem nejjednodušším při časté potřebě snímání takovýchto obrázků může být využití programů třetích stran. Ovšem za předpokladu, že vám stačí obrázek v rozlišení a kvalitě, v jaké se zobrazuje na monitoru. Pak jen:

Máte obrázek v kvalitě a rozlišení, v jakém jste ho zachytili na obrazovce. 

JavaScript zakažte buď globálně, nebo specificky konkrétním webům

2) Zakažte JavaScript

Nástroje překrývající obrázek jsou typicky psány v JavaScriptu. Odstranění této překážky tedy spočívá v prostém zákazu JavaScriptu v konkrétním prohlížeči. V Chrome:

 • otevřete hlavní menu; 
 • zvolte Nastavení
 • pokračujte k Zobrazit rozšířená nastavení…
 • přejděte k Ochrana soukromí - Nastavení obsahu
 • u položky JavaScriptu buď jednorázově volte Nepovolovat spouštění JavaScriptu žádnému webu (a po sejmutí obrázku zase povolte), nebo nastavte správu JavaScriptu cíleným webům specificky přes Spravovat výjimky..., zadání URL konkrétního webu a nastavení Chování na Blokovat.

Takto se dostanete k obrázkům, které překrývají různé obslužné nástroje apod. 

Nástroje pro vývojáře jsou nejlepším filtrem zdrojového kódu daného webu - a také nejrychlejší cestou k požadovanému obrázku

3) Použijte Nástroje pro vývojáře

Další možnou cestou je jít přímo do kódu stránky a obrázek si najít. Nejrychleji tak učiníte pomocí vývojářské konzole: 

 • na daném webu otevřete Nástroje pro vývojáře;
  • přes hlavní menu - Další nástroje - Nástroje pro vývojáře nebo
  • klávesou zkratkou CTRL + SHIFT + I či jen F12 nebo
  • v kontextovém menu daného prvku položkou Prozkoumat;
 • z horního menu zvolte Sources;
 • dohledejte obrázek - snadněji se vám bude hledat, když z menu Sources (pod ikonkou třech teček) odškrtnete volbu zobrazení po adresářích Group by folder;
 • obrázek můžete rovnou uložit, či si nejdřív uložit v novém panelu, abyste se přesvědčili, že je to opravdu ten požadovaný, a teprve potom uložit.

Kterákoliv z těchto cest funguje, její využití závisí na rychlosti a komfortu práce každého uživatele. Co ovšem bude všem těmto cestám společné, je averze autora webu vůči kopírování daných obrázků a patrně rozpor s autorskými právy. Ten musí každý, kdo využije tyto techniky, řešit sám.

PS 4) Prohledejte cache prohlížeče aneb pro trpělivé

Kdo má rád pohromadě všechny možnosti řešení, může vyzkoušet i prohledání vyrovnávací paměti prohlížeče. K tomu je třeba:

 • mít v Možnostech složky povolené Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky
 • zamířit do C:\Users\[aktuální uživatel]\AppData;
 • a buď v podadresáři Local či Roaming dohledat konkrétní prohlížeč, konkrétní profil, jeho cache - a zkusit v ní dohledat daný obrázek - konkrétně u Chrome to ale může být problém.

 

 

 

 

 

Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome?

Hlasitost médií přítomných na netu bývá velmi různorodá. Zvlášť u videí staršího data, kterým se dostalo digitalizace pofiderními způsoby je slyšitelnost vyloženě hraniční - a to i při přilepení uší na naplno...

Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Nový panel Chrome trpí jednou maličkou, ale některé jedince silně iritující chybou: zkusíte-li vyhledávat ve vyhledávacím poli uprostřed nového panelu - v panelu, který vás vyzývá: Hledejte na Googlu nebo zadejte adresu URL - váš...

Jak povolit globální ovládání médií v Chrome?

Chrome už nějakou neděli testuje globální ovládání médií. Z vývojářského a beta testovacího sestavení se dostalo už i do stabilní větve prohlížeče - jen se ještě furt skrývá v experimentálních nastaveních...

Jak zmrazit panely v Chrome?

Chrome 79 obsahuje už i ve stabilní verzi funkci Tab Freeze, s jejíž pomocí ulevíte přetíženým zařízením, uvolníte systémovou paměť, snížíte vytížení procesu a grafické karty. Kolem a kolem se tak může stát i celý systém...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world