[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty KE STAŽENÍ

Vývojáři Google Chrome se rozhodli některé z experimentálních funkcí prohlížeče otestovat na širším vzorku pokusných uživatelů. Nabídnou uživatelský přístup přímo přes rozhraní browseru k těm experimentům, pro které je téměř jisté, že budou uvolněny do hlavní větve prohlížeče. Jak bude rozhraní vypadat a jak ho aktivovat?

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty (Zdroj: Google Chrome Canary)

Chrome chce některé z experimentů budoucího vývoje zpřístupnit širší uživatelské komunitě. A proto po vzoru Mozilla Firefox Nightly nabídne snadný přístup k experimentům přes uživatelské rozhraní prohlížeče. Zatímco Mozilla Firefox Nightly tento přístup skrývá ještě poměrně hluboko v nastavení (je třeba otevřít Nastavení - Možnosti a vybrat poslední položku Nightly Experiments), Google Chrome Canary vynáší ikonku ke spuštění okna nastavení přímo do nástrojové lišty vedle adresního řádku. 

Postupujte chrome://flags - Chrome Labs - Enabled a restartujte Chrome (Zdroj: Google Chrome Canary)

Jak aktivovat uživatelské rozhraní Chrome Labs v Google Chrome Canary?

  1. Spusťte Google Chrome Canary; 
  2. příkazem chrome://flags napsaným do adresního řádku spusťte experimentální nastavení Chrome; 
  3. vyhledejte položku Chrome Labs;
  4. změňte její hodnotu na Enabled; 
  5. restartujte Chrome. 

Rozhraní Chrome Labs v Chrome Canary nabízí zatím jen Reading List a Tab Search  (Zdroj: Google Chrome Canary)

Dostupné experimenty Chrome Labs

Po restartu Chrome se vedle adresního řádku objeví ikonka baňky, pod níž se skrývají již zpřístupněné experimenty. Zatím se do rozhraní Chrome Labs probojovaly pouze:

  • Reading List - seznam ke čtení - logicky patří k záložkám. Do tohoto seznamu k přečtení později si uložíte stránky, které si chcete jen přečíst - nikoliv dlouhodobě uchovávat v záložkách. Položky je ze seznamu možno nejen mazat, ale také jen označit jako přečtené a dále uchovat.
  • Tab Search - vyhledávání mezi panely - přidá na úroveň oušek panelů ikonku šipky v kolečku, pod níž se skrývá interaktivní seznam všech otevřených panelů včetně textového vyhledávání mezi nimi. Fičurku můžete aktivovat i pomocí návodu Jak vyhledávat mezi panely Chrome?

Vývojáři zpřístupněním přes rozhraní Chrome Labs zviditelní především ty experimenty, které už jsou na dobré cestě k implementaci do stabilní větve prohlížeče. A díky Chrome Labs získají další krok v procesu testování a uvolňování funkcionalit Chrome.

Zdroje

  • Google Chrome Canary

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Tiskárny HP jsou děravé

HP varuje před riziky bezpečnostních děr, které se objevily ve firmwaru tiskáren HP. Chyby mohou vyústit v přetečení vyrovnávací paměti a vzdálené spuštění kódu. Což útočníkům umožňuje infiltraci vlastního...

Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší změny hluboko uvnitř programu i v uživatelském rozhraní. Univerzální software pro úpravu fotek a videí nově nativně podporuje RAW formáty mnoha rozšířených fotoaparátů nebo...

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na...

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama