[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty KE STAŽENÍ

Vývojáři Google Chrome se rozhodli některé z experimentálních funkcí prohlížeče otestovat na širším vzorku pokusných uživatelů. Nabídnou uživatelský přístup přímo přes rozhraní browseru k těm experimentům, pro které je téměř jisté, že budou uvolněny do hlavní větve prohlížeče. Jak bude rozhraní vypadat a jak ho aktivovat?

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty (Zdroj: Google Chrome Canary)

Chrome chce některé z experimentů budoucího vývoje zpřístupnit širší uživatelské komunitě. A proto po vzoru Mozilla Firefox Nightly nabídne snadný přístup k experimentům přes uživatelské rozhraní prohlížeče. Zatímco Mozilla Firefox Nightly tento přístup skrývá ještě poměrně hluboko v nastavení (je třeba otevřít Nastavení - Možnosti a vybrat poslední položku Nightly Experiments), Google Chrome Canary vynáší ikonku ke spuštění okna nastavení přímo do nástrojové lišty vedle adresního řádku. 

Postupujte chrome://flags - Chrome Labs - Enabled a restartujte Chrome (Zdroj: Google Chrome Canary)

Jak aktivovat uživatelské rozhraní Chrome Labs v Google Chrome Canary?

  1. Spusťte Google Chrome Canary; 
  2. příkazem chrome://flags napsaným do adresního řádku spusťte experimentální nastavení Chrome; 
  3. vyhledejte položku Chrome Labs;
  4. změňte její hodnotu na Enabled; 
  5. restartujte Chrome. 

Rozhraní Chrome Labs v Chrome Canary nabízí zatím jen Reading List a Tab Search  (Zdroj: Google Chrome Canary)

Dostupné experimenty Chrome Labs

Po restartu Chrome se vedle adresního řádku objeví ikonka baňky, pod níž se skrývají již zpřístupněné experimenty. Zatím se do rozhraní Chrome Labs probojovaly pouze:

  • Reading List - seznam ke čtení - logicky patří k záložkám. Do tohoto seznamu k přečtení později si uložíte stránky, které si chcete jen přečíst - nikoliv dlouhodobě uchovávat v záložkách. Položky je ze seznamu možno nejen mazat, ale také jen označit jako přečtené a dále uchovat.
  • Tab Search - vyhledávání mezi panely - přidá na úroveň oušek panelů ikonku šipky v kolečku, pod níž se skrývá interaktivní seznam všech otevřených panelů včetně textového vyhledávání mezi nimi. Fičurku můžete aktivovat i pomocí návodu Jak vyhledávat mezi panely Chrome?

Vývojáři zpřístupněním přes rozhraní Chrome Labs zviditelní především ty experimenty, které už jsou na dobré cestě k implementaci do stabilní větve prohlížeče. A díky Chrome Labs získají další krok v procesu testování a uvolňování funkcionalit Chrome.

Zdroje

  • Google Chrome Canary

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Na rozdíl třeba od značkového oblečení neoriginální software pouhým pohledem často nerozpoznáte. Nepříjemně překvapit vás ale může i dlouho potom, co jej poprvé rozbalíte. ...

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

b/s (v anglické verzi bps) je jednotka přenosové rychlosti a znamená bit za sekundu. Kilobit je tisíc bitů, Megabit milión bitů. A gigabit miliarda bitů. Útok o objemech přes 300 miliard bitů za sekundu zamířil na služby a síťové prostředky Wedos, a stal se tak...

Hledat karty přidává Nedávno zavřené karty

Vývojáři Google Chrome si stále pohrávají s fičurkou Hledat karty, která nejen umožňuje hledat mezi otevřenými panely prohlížeče, ale také je svisle zobrazit jejich reprezentanty. Nově mezi zobrazené položky přidávají i kategorii Nedávno...

Mozilla uvolnila lokální překladač Bergamot

Mozilla už delší dobu vyvíjí pro Firefox lokální překladač Bergamot, na jehož práci se nepodílí žádné cloudové překladače, ani jiné online služby. Tento offline překladač už dostal rozšíření pro Firefox, dostupné na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama