[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty KE STAŽENÍ

Vývojáři Google Chrome se rozhodli některé z experimentálních funkcí prohlížeče otestovat na širším vzorku pokusných uživatelů. Nabídnou uživatelský přístup přímo přes rozhraní browseru k těm experimentům, pro které je téměř jisté, že budou uvolněny do hlavní větve prohlížeče. Jak bude rozhraní vypadat a jak ho aktivovat?

 

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty (Zdroj: Google Chrome Canary)

Chrome chce některé z experimentů budoucího vývoje zpřístupnit širší uživatelské komunitě. A proto po vzoru Mozilla Firefox Nightly nabídne snadný přístup k experimentům přes uživatelské rozhraní prohlížeče. Zatímco Mozilla Firefox Nightly tento přístup skrývá ještě poměrně hluboko v nastavení (je třeba otevřít Nastavení - Možnosti a vybrat poslední položku Nightly Experiments), Google Chrome Canary vynáší ikonku ke spuštění okna nastavení přímo do nástrojové lišty vedle adresního řádku. 

Postupujte chrome://flags - Chrome Labs - Enabled a restartujte Chrome (Zdroj: Google Chrome Canary)

Jak aktivovat uživatelské rozhraní Chrome Labs v Google Chrome Canary?

  1. Spusťte Google Chrome Canary; 
  2. příkazem chrome://flags napsaným do adresního řádku spusťte experimentální nastavení Chrome; 
  3. vyhledejte položku Chrome Labs;
  4. změňte její hodnotu na Enabled; 
  5. restartujte Chrome. 

Rozhraní Chrome Labs v Chrome Canary nabízí zatím jen Reading List a Tab Search  (Zdroj: Google Chrome Canary)

Dostupné experimenty Chrome Labs

Po restartu Chrome se vedle adresního řádku objeví ikonka baňky, pod níž se skrývají již zpřístupněné experimenty. Zatím se do rozhraní Chrome Labs probojovaly pouze:

  • Reading List - seznam ke čtení - logicky patří k záložkám. Do tohoto seznamu k přečtení později si uložíte stránky, které si chcete jen přečíst - nikoliv dlouhodobě uchovávat v záložkách. Položky je ze seznamu možno nejen mazat, ale také jen označit jako přečtené a dále uchovat.
  • Tab Search - vyhledávání mezi panely - přidá na úroveň oušek panelů ikonku šipky v kolečku, pod níž se skrývá interaktivní seznam všech otevřených panelů včetně textového vyhledávání mezi nimi. Fičurku můžete aktivovat i pomocí návodu Jak vyhledávat mezi panely Chrome?

Vývojáři zpřístupněním přes rozhraní Chrome Labs zviditelní především ty experimenty, které už jsou na dobré cestě k implementaci do stabilní větve prohlížeče. A díky Chrome Labs získají další krok v procesu testování a uvolňování funkcionalit Chrome.

Zdroje

  • Google Chrome Canary

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v...

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama