stránku scrolovat nahoru

 
 

zpět na výpis
poptat plnou verzi

iKavárna

iKavárna 1.7.2 build 35

 CZ    TIP   

 
Evidence plateb v internetové kavárně
 

 

TIP Stáhněte tento soubor bezpečněji pomocí download manažeru.

Zdarma ke stažení iKavárna manažerem stahování
 

iKavárna je zajímavý kus software, jenž do značné míry splňuje požadavky na něj kladené: evidovat platby za zboží a služby v internetové kavárně. Instalace na stanici obsluhy je bezproblémová, nemusíte se tedy obávat zlomyslností při konfigurování odděleného balíčku pro server a zvlášť pro jednotlivé klientské stanice.

"Počítadlo" se zákazníkům spouští manuálně, nikoliv automaticky, což považuji spíše za výhodu (kdo měl někdy v provozovně bandu neposedných Italů, jistě ví, o čem mluvím). V nově přepracovaném, nyní již příjemnějším GUI, jsem dále uvítal možnost zpoplatnění internetu nejen po minutách, ale např. po každé započaté čtvrthodině. Dobře je rovněž vyřešena editace typů zboží (nápoje, CD, tisk...) a jeho přiřazování ke klientským PC pomocí drag & drop, popř. dvojklikem; pokud se překliknete, nevadí, pomocí pravého tlačítka se dá přidané zboží rovněž odebrat.

Pobavilo mne chování iKavárny po kliknutí na tlačítko "Ukončit" - políčko změní barvu a až do znovuspuštění si vyúčtovanou částku "pamatuje", což se velice hodí v případě sporu se zákazníkem. Při finálním vyúčtování klienta je možné specifikovat slevu (zboží i internet), po vyplnění přijaté částky program vypočte, kolik klientovi vrátit nazpět.

Oproti předchozí verzi přibyl účet přímého prodeje, který dříve citelně chyběl. Nově lze rovněž definovat libovolný počet administrátorských či uživatelských účtů. Běžný uživatel nemá oprávnění spravovat položky zboží + seznam uživatelů a provádět konfiguraci. V nové verzi iKavárny také můžeme nastavit měnu (např. české nebo slovenské koruny) a editovat položky v okně závěrečného vyúčtování.

Do instančního adresáře programu se do souborů log.txt a log.csv ukládají provedené platby, a to ve tvaru číslo účtenky, datum, čas, uživatel, cena za internet, cena za zboží, celková cena. Tyto informace je tedy možné bez problému dále zpracovávat např. tabulkovým procesorem. Program v průběhu testování ani jednou nehavaroval a v paměti zabíral kolem 6MB, náročnost na CPU byla rovněž zanedbatelná. Vývoj programu nadále pokračuje - již brzy by se měly objevit další nové funkce. Své návrhy a připomínky můžete zasílat na adresu autora.

 
 
 
 
 
facebooktopclankyjagg.czlinkuj.czDelicious
Detail produktu iKavárna
Licencezdarma k vyzkoušení
Verze   (je už nová verze?) 1.7.2 build 35
Omezenífunkční 20 minut, pak je nutné opětovné spuštění
Výrobce   (vše od výrobce)Milan Čížek
Podporovaný jazykČesky
Datum vydání
Stažení za týden0
Stažení celkem105
Hodnocení Instaluj.cz
55
Hodnocení uživatelé

   -   +   

hodnocení (- 0 / + 5) 
Operační systémWindows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista/7/8
Velikost souboru711,01 KB
Instalaceano
Odinstalaceano
Oznámit novou verzi mailem
 
download iKavárna
  
 
 

ikony pro vás  |  kontakt  |  EULA  |  napište nám  |  reklama na serveru  |  brigádní systém  |  autorká administrace  |  RSS  |  

Copyright © 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace