[ Zavřít ] 

kliknutím přejdete na úvodní stranu www.instaluj.cz

INSTALUJ.cz

server pro download software

Hledání:

stránku scrolovat nahoru

 
 

diskuse k programu VariCAD 2021

Diskuse VariCAD 2021

Diskuse s ostatními uživateli o tomto programu. Podělte se o své zkušenosti, rady a tipy jak software lépe využívat, jak jej vylepšit atp.

Vaše přezdívka
Email (nepovinné)

 Chci dostávat reakce uživatelů na email

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

 
profilové foto

Ing. Lucie B. · VariCad - jeden z nejhorších 3D programů

Zatím jeden z nejhorších 3D CAD programů, s nimiž jsem se setkala. Firma jej prezentuje jako profesionální program, ale od nich má opravdu daleko. I spousta primitivnějších programů některé jsou dokonce i FREE dokáže daleko víc a ke všemu i daleko jednodušším způsobem. Nejvíce mě deprimují ty neustálé hlášky, že některý zvolený příkaz nejde provézt či není podporován, tělesa nejdou při Booleovských operacích sloučit či rozdělit, protože nemají stejný objem, rovněž v mnoha případech nejde provézt ani primitivní zaoblení či zakřivení hran nebo ploch, protože to program prostě neumožňuje. Navíc při pokusu o provádění složitějších operací s více tělesy program poměrně často zkolabuje a je nutný restart. Na to, že jej firma vyvíjí už 28 !!! let, tak je to velmi ubohý program ? což nesvědčí zrovna o nejlepší kvalitě jeho programátorů. Jistě mi dá spousta jiných jeho stávajících či případných budoucích uživatelů zapravdu po té, co se s ním podrobněji seznámí. Ing. Lucie B.

Reagovat · 25. červenec 2016 11:33

profilové foto

Majsner · Re: VariCad - jeden z nejhorších 3D programů

Ten příspěvek je starý 4 roky a nevím, jestli byl VariCAD v roce 2016 opravdu tak špatný, ale používám verzi 2020 a s Vašimi závěry nemohu souhlasit. Je třeba si uvědomit, že VariCAD je strojírenský CAD, který má nějaké zaměření a to, k čemu je určen, umí excelentně. Ano, v dnešní době jde se svým víceméně neparametrickým přístupem proti parametrické "módě" a ano, tvarové a plošné věci v něm nejsou tak komfortní jako v ryze plošných modelářích. A chybí mu např. MKP simulace. Ale po 14 letech práce v parametrických, já tomu říkám "hezkých, barevných, klikacích omalovánkách" Inventoru a SolidWorksu, jejichž kvalita jde s každou novou verzí od desíti k pěti, mu docela přicházím na chuť, protože práce v něm je po počáteční aklimatizaci ukrutně rychlá a na srovnatelném počítači je jeho grafický výkon několikanásobný v porovnání se SolidWorksem a Inventorem. V tvorbě výkresů mu chybí některé automatické funkce, které jsou jinde běžné, ale na druhou stranu 2D jako takové je ve VariCADu plnohodnotným a funkčně velice vybaveným prostředím, které u většiny konstruktérů orientovaných na 3D plnohodnotně zastoupí 2D CAD. Což se o 2D prostředích Inventoru nebo SolidWorksu říct rozhodně nedá (Inventoru budiž přičteno k dobru, že k němu Autodesk svého času zdarma přibaloval AutoCAD... nevím, jestli to platí i dnes). Takže kdybych měl shrnout můj pohled na VariCAD, tak je to CAD, který rozhodně není pro každého. Určitě bych ho nedoporučil studentům, protože to není mainstream a v budoucím uplatnění v konstrukci se pravděpodobněji setkají s Inventorem, SolidWorksem, Creem, jejichž přístupy a ovládání jsou si velice podobné, takže je užitečnější se do začátku naučit některý z nich. Na druhou stranu pokud má člověk možnost volby (což zaměstnanec ve firmě zpravidla nemá) a je ochoten věnovat tomu čas a úsilí na naučení, tak získá za velmi pěkný peníz velmi výkonný nástroj, který pokryje drtivou většinu potřeb běžného strojního konstruktéra. Jako bonus č. 1 ušetří za výkonnější počítač, protože VariCAD je opravdu excelentně optimalizovaný a jako bonus č. 2 podpoří českou firmu, na rozdíl od nadnárodních molochů typu Autodesk nebo Dassault s vývojem v Indii či bůhví kde ještě.

profilové foto

Majsner · Re: VariCad - jeden z nejhorších 3D programů

A ještě jsem zapomněl dodat, že na rozdíl od zmíněných nadnárodních molochů VariCAD je firma, která reaguje na podněty uživatelů a pokud člověk narazí na chybu, napíše jim e-mail a za pár dní má v mailu update s opravou. Zkuste si tohle u SolidWorksu...

 
 
 
 

reklama

NEJSTAHOVANĚJŠÍ

1.OPTIMIK  CZ 158
2.FreeCAD152
3.VariCAD 2021  CZ 122
4.VariCAD Viewer  CZ 69
5.DXF Viewer54
6.TurboCAD  CZ 48
7.Autodesk 123D Design43
8.ProfiCAD  CZ 40
9.BricsCad  CZ 36
10.Mechanical Calculator  CZ 33
11.Ashampoo 3D CAD Architecture  CZ 23
12.ZWCAD  CZ 21
13.LibreCAD17
14.progeCAD 2019 Professional  CZ 15
15.T-Flex CAD  CZ 14
16.CorelCAD  CZ 11
17.GstarCAD  CZ 10
18.4M CAD  CZ 8
19.4M CAD Classic CZ  CZ 8
20.4M CAD Viewer CZ  CZ 8

 

 

 

reklama

 
 

ikony pro vás  |  kontakt  |  osobní údaje  |  napište nám  |  reklama na serveru  |  brigádní systém  |  autorská administrace  |  RSS  |  

Copyright © 2005–2021 PS Media s.r.o. – digital world
 

reklama