stránku scrolovat nahoru

Instaluj.cz >> Podnikání & Kancelář >> Ostatní >> MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat
 
 

zpět na výpis
poptat plnou verzi

MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat

MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat 1.11

 CZ   

 
Jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní pro vkládání a vyhledávání metadat
 

 

TIP Tento soubor je větší jak 20MB, doporučujeme akcelerátor stahování.

Zdarma ke stažení MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat pomocí akcelerátoru
 

 MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat

MISAG aneb metadata v pohodě
Díky použití nejmodernějších technologií má metainformační systém MISAG jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní pro vkládání a vyhledávání metadat. O vysokou rychlost zpracování a maximální bezpečnost dat se stará Firebird databáze (ve výchozí verzi). Aplikace MISAG je připravena pro operační systém Windows Vista, Windows XP a Windows 2000. Při vývoji metainformačního systému MISAG jsme zúročili dlouholeté zkušenosti odborníků v oblasti geografických informačních systémů (GIS) a skloubili je s nejnovějšími technologiemi.

Co je metainformační systém?
Z důvodu stále vzrůstajícího množství dat, potřebujeme evidenci metadat vhodným způsobem organizovat a zpřístupňovat co největšímu okruhu lidí. K tomuto účelu nám slouží metainformační systémy. Metainformačním systémem tedy rozumíme informační systém, pracující s metadaty. Jeho smyslem je poskytovat aktuální a věrohodné údaje a informace o datech, ať již na úrovni jednotlivých datových prvků (položek), datových celků (sad) nebo jejich zdrojů, správců apod.

K čemu je metainformační systém dobrý?
Existence metainformačního systému v organizaci, která se zabývá GIS je velmi důležitá (stejně tak i v jiných oborech zpracovávající digitální data). Potřeba znalostí o digitálních datech tohoto druhu (geodatech), jejich konkrétních charakteristikách a vlastnostech, podmínkách jejich získání apod. je však všeobecná. Je potřebné znát nejen jaká data jsou v určitém území k dispozici, ale také, zda jsou vhodná pro určitý typ aplikací. Nezbytné jsou tedy informace o jejich obsahu, struktuře a kvalitě.

Metadatová norma ISO 19115
Úkolem normy ISO 19115, je poskytnout strukturu pro popisování digitálních geografických dat. Definuje prvky metadat, poskytuje schéma a zakládá obecnou množinu terminologie metadat, definic, rozšíření a procedur. Dále poskytuje informace o identifikaci, rozsahu, jakosti, prostorovém a časovém schématu, prostorové referenci a distribuci digitálních geografických dat. 

 
 
 
 
 
facebooktopclankyjagg.czlinkuj.czDelicious
Detail produktu MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat
Licencezdarma k vyzkoušení
Verze   (je už nová verze?) 1.11
OmezeníDemo
Výrobce   (vše od výrobce)numerio
Stránka produktuhttp://www.numerio.cz
Podporovaný jazykČeský
Datum vydání
Stažení za týden0
Stažení celkem11
Hodnocení Instaluj.cz
40
Hodnocení uživatelé

   -   +   

hodnocení uživatel
Operační systémWindows 2000/XP/Vista
Velikost souboru40,31 MB
Instalaceano
Odinstalaceano
Minimální konfigurace.NET Framework
Oznámit novou verzi mailem
 
download MISAG - MetaInformační Systém pro Geodat
  
 
 

ikony pro vás  |  kontakt  |  EULA  |  napište nám  |  reklama na serveru  |  brigádní systém  |  autorká administrace  |  RSS  |  

Copyright © 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace