[ Zavřít ] 

kliknutím přejdete na úvodní stranu www.instaluj.cz

INSTALUJ.cz

server pro download software

Hledání:

stránku scrolovat nahoru

 
 

zpět na výpis
poptat plnou verzi

ikona programuFastSum

FastSum 1.7.0.512

 
Vytváření a využití kontrolních součtů pro data validaci
 

 

Stáhnout zdarma

 

Kontrolní součet je krátká hodnota vypočtená z dat, která se používá k ověření jejich integrity. Pokud se kontrolní součet údajů nezdaří, znamená to, že data byla poškozena nebo změněna. Kontrolní součty lze použít k ochraně dat v různých aplikacích, jako je přenos souborů, úložiště dat a zpracování transakcí.

Jednou z nejběžnějších technik pro výpočet kontrolního součtu je metoda kontrolního součtu. Metoda kontrolního součtu pracuje tak, že se čísla v datech sečtou a zbylá část se použije jako kontrolní součet. Kontrolní součet lze vypočítat různými způsoby, ale nejběžnější metodou je použití 16bitového kontrolního součtu.

Kontrolní součty lze použít k ověření integrity dat tím, že se porovná kontrolní součet dat s kontrolním součtem, který byl vypočítán před přenosem nebo uložením dat. Pokud se kontrolní součty neshodují, znamená to, že data byla poškozena nebo změněna.

Kontrolní součty jsou cenným nástrojem pro ochranu dat. Správné použití kontrolních součtů může pomoci zabránit ztrátě dat a poškození dat.

Zde jsou některé příklady použití kontrolních součtů:

• Přenos souborů: Kontrolní součty lze použít k ověření integrity souborů během přenosu. Pokud se kontrolní součet souboru nezdaří, znamená to, že soubor byl poškozen během přenosu.

• Úložiště dat: Kontrolní součty lze použít k ověření integrity dat uložených na úložišti. Pokud se kontrolní součet dat nezdaří, znamená to, že data byla poškozena nebo změněna během ukládání.

• Průběžné zpracování transakcí: Kontrolní součty lze použít k ověření integrity dat zpracovávaných v průběžném zpracování transakcí. Pokud se kontrolní součet dat nezdaří, znamená to, že data byla poškozena nebo změněna během zpracování.

 
 
 
 
 
Detail produktu FastSum
Licencezdarma k vyzkoušení
Verze   (je už nová verze?) 1.7.0.512
Výrobce   (vše od výrobce)Kirill Zinov
Stránka produktuhttp://www.fastsum.com
Podporovaný jazykAnglicky
Datum vydání
Stažení za týden1
Stažení celkem14
Hodnocení Instaluj.cz20
Hodnocení uživatelé
0 (0 hodnotilo)

   -   +   

hodnocení uživatel
AVG a NOD32Kontrola dne 21.10.2023, soubor je bezpečný
Operační systém
Windows 7/8/10/11
Velikost souboru7,69 MB
Instalaceano
Odinstalaceano
Oznámit novou verzi mailem
 
download FastSum
  
 

reklama

 

 

 

reklama

 
 

ikony pro vás  |  kontakt  |  osobní údaje  |  napište nám  |  reklama na serveru  |  přidat software  |  RSS  |  lime  |  

Copyright © 2005–2023 PS Media s.r.o. – digital world
 

reklama