[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Revo Uninstaller Pro: nekorunovaný král odinstalátorů KE STAŽENÍ

Revo Uninstaller Pro se dlouhodobě řadí k nejvýkonnější a nejspolehlivějším odinstalátorům programů. Svou hlavní funkci variuje různými režimy a zabezpečuje vícenásobným zálohováním. Navíc disponuje několika méně standardními doplňujícími utilitkami. A pro anglofoby je vybaven i češtinou.

 

Revo Uninstaller: instalace bez komplikací a zdržování

Instalátor Revo Uninstaller Pro hned potěší češtinou, ale možno vybrať aj slovenčinu a jiné jazyky. Po odsouhlasení licenčních podmínek si vyžádá upřesnění umístnění a volby ikon a už ho můžeme spouštět.

Revo Uninstaller Pro nás přivítá designem dnes již starých Windows 7

Revo Uninstaller Pro nás přivítá designem dnes již starých Windows 7. Zobrazí Ikony/Seznam/Detaily nainstalovaných aplikací. Dvě karty (Všechny programy a Sledované programy) napoví, že Revo pracuje minimálně ve dvou režimech a z horní lišty zase snadno odvodíme, že lze Odinstalovat, Rychle odinstalovat a Násilně odinstalovat.

Revo Unistaller Pro: detailní výpis informací všech nainstalovaných programů

Nejvíce relevantních informací o programech nám poskytnou Detaily. Přehledně zobrazují:

 • nejnověji nainstalované aplikace;
 • název programu, jeho výrobce, web výrobce a případně komentář;
 • velikost aplikace a bitovou příslušnost (32 vs. 64bit);
 • datum instalace, číslo verze programu, umístění odinstalačního řetězce a registrační klíč.

Každá kategorie zároveň slouží coby řadící filtr záznamů, což dále přispívá ke snadnější orientaci v nich. Navíc je celé prostředí vybaveno menu vyvolatelným přes pravé myšítko, jehož pomocí otevřeme umístění programu, vyvoláme klíče Editoru registru, změníme ikonu programu, přidáme k jeho záznamu komentář, vyhledáme program či jeho výrobce na Googlu, otevřeme nápovědu, či spustíme aktualizaci daného programu.

Stačí jediný dvojklik a Revo se hned pustí do přípravy odinstalace

Odinstalace pomocí Revo Uninstaller

Dvojklikem na položku se spustí její odinstalace. Revo Uninstaller zálohuje registr, vytvoří bod obnovy systému, analyzuje funkčnost vestavěného odinstalátoru pro běžnou odinstalaci a nabídne skenování různých zbytkových položek instalace - tu provádí ve 3 modech:

 • Bezpečný - vychází z programového odinstalátoru a doplňuje ho rychlým skenem registru a harddisku;
 • Mírný - krom funkcí bezpečného modu nasazuje rozšířené skenování zbytkových položek programu;
 • Pokročilý - nasazuje pečlivý sken registru a harddisku; má za cíl vyhledat všechny zbytkové položky programu; trvá nejdéle.

Výsledky Pokročilého skenování Revo Uninstaller Pro

Výsledky skenu pak Revo Uninstaller zobrazí formou seznamu, ze kterého je možno vybrat položky, které mají být odstraněny - samozřejmě nabízí volbu Vybrat vše pro výmaz všech zbytků po programu. Ve dvou krocích takto vymažeme všechny aplikační zbytky v registru i na disku.

Rychlá odinstalace automaticky zazálohuje registr, vytvoří bod obnovy a odinstaluje aplikaci

Rychlá odinstalace

Volba Rychle odinstalovat automaticky vytvoří bod obnovy systému a zálohu registru. Inicializuje programový odinstalátor a po ukončení jeho činnosti ještě nabídne skenování zbytkových položek programu stejně jako u delší verze odinstalace.

Násilná odinstalace prohledává vestavěné odinstalátory programů i databázi záznamů Revo Uninstaller

Násilná odinstalace

Příkaz Násilná odinstalace se hodí

 • když byl programový odinstalátor
  • poškozen;
  • smazán (např. kvůli zavirování);
  • neprovedl kompletní odinstalaci sám;
 • u odinstalace aplikací zadrátovaných v systému kvůli různým závislostem (což je ovšem krok riskantní, hrozící možnou dysfunkcí částí systému);
 • při odinstalaci programů obecně známých pro komplikovanou a problémovou odinstalaci, k nimž patří například antiviry McAfee a Kaspersky.

Násilná odinstalace se dá navíc použít k odstranění zbytků již odinstalovaných programů. Stačí zadat cestu k daným souborům či složkám, případně zadat Přesný název programu. Revo Uninstaller již při zadávání prohledává systém a nabízí odpovědi v našeptávači. I pokud nenalezne vestavěný odinstalátor, proskenuje kompletně systém a nabídne odstranění instalačních zbytků (viz níže).

Vyhledání zbytkových položek již odinstalované aplikace ReClock

Obnovení odinstalovaného programu ze zálohy

Pokud bychom si odinstalaci rozmysleli, stačí vyvolat Správce záloh. Toho najdeme pod Nástroji, ale i na hlavní liště, kde se po první odinstalaci objeví jeho ikonka. Nabízí automatické, nebo ruční obnovení. To spočívá ve výběru položek jak v registru, tak na disku, které se mají obnovit. A umožňuje také úplného smazání záznamu odinstalovaného programu.

Nástroje

Klasické funkce odinstalátoru a čističe instalačních zbytků Revo Uninstaller doplňuje ještě o další čistící utilitky. Můžeme je buď spouštět přes horní menu z Nástrojů, nebo je nechat permanentně zobrazovat vlevo na boku volbou z téhož menu v Zobrazit.

Správce Autospuštění detekuje i neplatné, nespuštěné a konkurencí nezachycené záznamy

Správce autospuštění

Správce programů spuštěných se startem systému patří k fičurám notoricky přítomným ve všech optimalizačních a čistících programech. Správce autospuštění Revo Uninstaller zaujme strukturovaným skenem v registru 32bitových a 64bitových aplikací a Službách, vyšší citlivostí oproti kolegům (zachytil i neplatné, nespuštěné a konkurencí nezachycené záznamy) a indikací aktuálního Stavu spouštěného programu.

Hromadné čištění zbytkových položek po všech odinstalovaných programech provede Čistič zbytkových souborů

Čistič zbytkových souborů

Čistič zbytkových souborů povyšuje odstraňování různých zbytkových položek po odinstalovaných programech. Místo aby parciálně skenoval zbytky pouze jednoho zadaného programu, prohledává všemožné zbytky po nejrůznějších instalací v celé cílové složce, popř. kompletně na zadaném disku. Při mazání nalezených položek je třeba opatrnosti - např. při testu identifikoval jako zbytkové položky části účetního programu, které sice vzhledem k opakované instalaci zbytkovými opravdu mohly být, ale také nemusely.

Nástroje Windows nabízí přístup na jedno kliknutí k mnohým funkcím Windows

Nástroje Windows

Množina Nástrojů Windows obsahuje několik informačních vstupů do systému a nástrojů práce s ním dostupných na jedno kliknutí. Krom těch běžněji se vyskytujících zde najdeme také:

 • Informace sítě - kompletní informace o síti;
 • Příkaz TCP/IP Netstat - zobrazení všech aktivních TCP připojení, TCP a UDP portů, na kterých PC naslouchá;
 • Editor místních zásad skupiny;
 • Nástroj Microsoft Windows pro odstranění záludného software;
 • Plánovač úloh - souhrn všech plánovaných úloh v systému;
 • Kontrola disku chkdsk.exe - klasický nástroj ověřující logickou integritu systémových souborů Windows. Tato kontrola disku vyhledá vadné sektory, ztracené clustery, překřížené soubory a chyby v adresářích způsobující selhávání a zamrzání počítače;
 • Kontrolor systémových souborů odpovídající příkazu sfc.exe /scannow - kontrola systémových souborů Windows ověřením jejich verze. Při identifikaci problému vadný soubor obnoví z cache Windows DLL, případně instalačního média.

Čistič prohlížečů vyčistí data Opery, Firefoxu, Internet Exploreru a Chrome

Čistič prohlížečů

Čistič prohlížečů nabízí vyčištění historie navštívených stránek a stahovaných souborů, smazání dočasných souborů, cookies a souborů Index.dat Internet Exploreru, Firefoxu, Chrome a Opery.

Čistič Microsoft Office zahladí stopy po vámi naposledy otevíraných dokumentech kancelářského balíku

Čistič Microsoft Office

Nástroj na čištění dokumentů kancelářského balíků Microsoft Office nabízí vyčištění dočasných souborů programů Microsoft Word, Excel, Access, PowerPoint, FrontPage a to včetně jejich starších verzí.

Nástroje ještě obsahují Čistič Windows, Úplné vysypání Koše a Neobnovitelný výmaz.

Zaměřovací kříž Režimu lovceRežim Lovec

Dalším módem fungování Revo Uninstaller je Režim lovce. Při inicializaci se aplikace skryje do systémové lišty, na obrazovce se objeví zaměřovací kříž a my se můžeme pustit do lovu spočívajícího v práci Revo Uninstaller se zaměřenými programy. Stačí uchopit zaměřovací kříž, zacílit s ním zástupce či otevřené okno programu a vyskočí jumplist s akcemi Reva. Najdeme mezi nimi odinstalaci, zabránění spouštění při startu, ukončení procesu, otevření složky zástupce, vyhledání Googlem, zobrazení vlastností programu aj.

Nastavení Revo Uninstaller

Krom běžných programových voleb lze u Revo Uninstaller konfigurovat typy a výjimky skenu zbytkových položek, specifikovat sledované procesy a klíče registru či třeba denně vytvářet zálohu registru a tak ještě posílit zabezpečení nechtěné odinstalace.

Revo Uninstaller Pro

Revo Uninstaller Pro je velmi výkonný odinstalátor programů, problémových instalací i zbytkových položek. Svou funkci zabezpečuje průběžnými zálohami a rozšiřuje o několik dalších utilitek určených k optimalizaci a čištění systému Windows od XPéček nahoru.

Výhody Uninstaller Pro

 • snadno ovládatelný, přizpůsobitelný a fungující program;
 • odinstalace zajištěna vícenásobným zálohováním;
 • oproti konkurenci lepší detekce problémů;
 • několik nestandardních doplňujících utilitek pro šmejdění v systému a na síti;
 • minimální systémové nároky

Pro verze je oproti free verzi vybavena:

 • progresivnějším skenem programových zbytků,
 • monitorováním instalací v reálném čase - což je klíčová funkce pro spolehlivou a bezpečnou odinstalaci;
 • násilnou, rychlou a hromadnou odinstalací;
 • vícestupňovým zálohováním včetně kompletní zálohy registru;
 • přizpůsobitelnějším uživatelským prostředím a
 • plnou podporou 64bitových systémů.

Jedinou nevýhodou Pro verze je její bezplatné trvání pouze 30 dní, pak je třeba buď přejít na ořezaný Revo Uninstaller Free, nebo zakoupit plně funkční verzi programu.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

System Mechanic: drahý i zadarmo

Optimalizátory Windows se netěší dobré pověsti mezi lidmi, jejichž schopnosti překračují zapnutí a vypnutí počítače. Nutno poznamenat, že to není vždy oprávněné. Často umí uživateli zpřístupnit to, co se jinak ukrývá v hloubi...

Bitdefender Internet Security ladí detaily

Bitdefender se už dávno probojoval mezi nejlepší antiviry. Navíc s úspěchem čelí i nejnovějším hrozbám v podobě nových mutací počítačových červů či agresivních botnetů. Úkolem vývojářů jeho uživatelských...

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama