[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Quake III Arena - kultovní multiplayerové FPS KE STAŽENÍ

Jedná se o nejlepší kultovní multiplayerovou akci své doby, která Vám skloubením perfektní hudby a prostorových zvuků poskytuje vynikající atmosféru při útocích proti nepříteli.

 

Quake III Arena vydaná 5. prosince 1999, pochází z dílny legendárního ID Softu, na které se v oblasti muziky podílela skupina Sonic Mayhem. Jedná se o naprosto ohromující klání v novém enginu a využitím takzvané "Bézierovy křivky". Tyto křivky se v počítačové grafice používají k definování křivek a ploch v rámci CAD, při vektorových grafikách SVG a k popsání písma, jako například PostScript Type 1 a CFF-OpenType. V dnešní době je již tato hra softwarově nenáročná a tak minimální konfiguraci P233, Windows 95/98, 32MB RAM, 3D karta 4MB, DirectX 7 a 70MB volného místa na disku má ve svém počítači každý.

Singleplayer této hry byl vytvořen tak, aby se hra typu Deathmatch dostala i k lidem, kteří ji stále ignorovali. Ale nyní už k samotné hře.

V Quake III Arena Singleplayeru musíte jako gladiátor v Aréně Věčnosti nejen přežít, ale i vyhrát každý souboj proti soupeřům. Postupujete stále obtížnějšíma arénama, až se nakonec postavíte pánovi poslední arény … Xaerovi. Po přehrání intra můžete začít hrát. Singleplayer obsahuje celkem 26 map včetně tréninkové mapy, která je poměrně stručná a nekompletní. Tyto mapy jsou pak ještě rozděleny na 7 částí (Tierů). V každé části jsou připraveny 4 mapy s nepřáteli, kde první 3 mapy jsou v módu Deathmatch a poslední je duel s bossem dané části.

Každá další část Vám bude zpřístupněna po dokončení všech 4 map. Výběr mapy v rámci jedné části je jen na Vás a před samotným spuštěním vybrané mapy lze pokaždé vybrat i obtížnost nepřátel a to (seřazeno od nejlehčí): I CAN WIN, BRING IT ON, HURT ME PLENTY, HARDCORE a NIGHTMARE! Ovšem i tak bude každá další mapa komplikovanější a protivníci obtížnější. V mapách Quake III Arena zmizely staré známé výtahy a nahradily je trampolíny s přesně stanovenou dráhou letu, která se však změní pokud Vás zasáhne nepřítel. Díky fraglimitu mezi 10ti a 20ti fragy se dočkáte rychlé a dynamické hry.

Ve hře se postupně objeví přes třicet nepřátel a každý z nich má jinou vlastnost svého chování. Některý při konfliktu s Vámi zpanikaří, jiný se snaží ztratit se z Vašeho dohledu, další Vás pak bude pronásledovat tak dlouho, dokud neumřete a podobně. Kromě toho se každý jednotlivec nepodobá jinému, což vnáší do hry pestrost.

Co se týče výbavy, je zde k dispozici celkem devět zbraní, které sice nemají druhý mód pro střelbu, ale u každé z nich lze použít přiblížení (zoom). Přehled zbraní: GAUNLET - pila, MACHINE GUN - kulomet, SHOTGUN - brokovnice, GRENADE LAUNCHER - granátomet, ROCKET LAUNCHER - raketomet, RAILGUN - laser, LIGHTNING GUN - bleskomet, PLASMA GUN - plazma, BFG - nejsilnější zbraň známá jako "Big Fucking Gun". V mapách pak můžete najít různé druhy brnění (červené a zlaté), štíty, osobní teleport, neviditelnost, megahealth nebo Quad Damage, který způsobí, že Vaše zbraň bude třikrát silnější než předtím.

Quake III Arena Multiplayer umožňuje hru po síti či internetu společně s kamarády nebo dalšími příznivci této hry. 1 až 32 hráčů nebo takzvaných botů se může účastnit multiplayerové mapy. Na výběr máte z následujících modifikací hry: Free For All - všichni proti všem, Team Deathmatch - dva týmy proti sobě, Tournament - jeden na jednoho, Capture the Flag - dva týmy proti sobě s cílem získat vlajku z území soupeře a přinést ji na své území. Multiplayer nabízí 30 map z čehož 20 map je typu Deathmatch, 6 map typu Tournament a 4 mapy typu Capture the Flag. Všechny tyto mapy by se daly rozdělit do kategorií peklo, budoucnost a vesmír. Nejzáživnější pak jsou mapy typu vesmír, kde se jedná o několik plošin, na které se dostanete trampolínou. Ale stačí jeden chybný krok a je po Vás.

Na displeji ve hře jsou informace o (zleva): počtu nábojů, stavu života a stavu brnění. Hru ovládáte prostřednictvím klávesnice i myši a dodatečně si můžete překonfigurovat herní ovládání.

Jistě na internetu naleznete článek nebo od někoho uslyšíte o tom, že Quake byl a bude na nic. No náš tým Instaluj.cz a jistě nejen my si myslíme pravý opak tohoto tvrzení a přejeme Vám tak pořádnou řežbu u této hry.

 

Ondřej Fabera, 16.08.2015 18:27

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama