[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Defender vytěžuje systém nejvíc

Antivirové laboratoře AV-TEST se vrací s dalším testem antivirových a antimalwarových řešení. Zkoumala na 18 produktů, a to sice ve 3 kategoriích Ochran, Použitelnost a Výkon. Známá jména si vedla všechna dobře, jedinou výjimkou v oblasti vytěžování výpočetního výkonu byl Microsoft Defender.

 

Defender vytěžuje systém nejvíc (Zdroj: Microsoft)

AV-TEST odzkoušel 18 bezpečnostních řešení relativně známých jmen. Vystavil je 12 000 vzorků malwaru a donutil analyzovat a rozlišit zákeřný software od bezpečného v 1 500 000 souborech. 

Jsou vůbec ještě antiviry zátěží pro Windows?

Neodladěné antiviry v minulosti generovaly velkou zátěž systému. Ostatně právě tato zátěž, která de facto znemožňovala práci na počítači, byla hlavním důvodem, proč uživatelé odinstalovali antiviry a tím markantně snížili zabezpečení svého systému.

Bezpečnostní řešení pro OS Windows již nezatěžují systém tak, jak tomu bylo dříve, komentuje situaci AV-TESTPřesto v každém testu vyhodnocujeme, jak hospodárně bezpečnostní balíčky nakládají se systémovými prostředky systému Windows. Je to dobré sledovat, neboť se vždycky najde pár odchylek. 

Odchylkou v posledním testu Security software for consumer users January/February 2023 se ukázal být Microsoft Defender, k čemuž odkazuje i komentář AV-TESTNejvyšší zátěž systému v testu generoval Windows Defender Antivirus pro spotřebitele. Vzhledem k tomu, že zatížení systému je výrazně vyšší než u ostatních produktů, ztratil Defender celý bod, a skončil tak na 5 bodech ze 6.

Security software for consumer users January/February 2023 společnosti AV-TEST (Zdroj: AV-TEST)

Security software for consumer users January/February 2023 společnosti AV-TEST (Zdroj: AV-TEST)
 

Pravdu říct, ani Microsoft Defender nebyl v přetěžování systému sám. Dalšími žrouty výkonu se ukázaly být bezpečnostní řešení AhnLab, AVG, ESET, F-Secure, McAfee, Microworld and Norton. Ovšem tito provinilci neskórovali tak vysoko, jako Microsoft.

Mezi produkty, jejichž provoz nevyžaduje téměř žádné systémové prostředky, patří Avast, Avira, Bitdefender, G DATA, K7 Computing, Kaspersky, Malwarebytes, PC Matic, Protected.net a Trend Micro, vyjmenovává šampióny kategorie úspornosti AV-TEST

Černého Petra si odneslo ještě jedno řešení - PC Matic. To bylo zdrojem falešně pozitivních hlášení - a to nikoliv jednoho. U PC Matic již nešlo o jednotlivé případy. U produktu se vyskytlo přes dvě desítky falešně pozitivních výsledků a zablokovaných aplikací. A proto získal jen polovinu možných bodů, odůvodňuje špatný výsledek PC Matic AV-TEST.

Je povzbudivé vidět, jak se antivirové programy posouvají směrem k vyšší optimalizaci a snížení negativního vlivu na výkon počítače. Uživatelé mohou tak mít důvěru v to, že jejich systémy jsou chráněny před hrozbami, aniž by to mělo výrazný dopad na rychlost a výkon jejich počítače.

Při výběru antivirového programu je důležité zvážit individuální potřeby a preference. Pokud hledáte silnou ochranu při minimalizaci vlivu na výkon, je vhodné vybírat z programů, které byly označeny jako efektivní a úsporné. Nicméně stále je vhodné pravidelně aktualizovat svůj antivirový software a dbát na bezpečnost počítače prostřednictvím dalších opatření, jako je silné heslo, aktualizovaný operační systém a obezřetné chování na internetu.

Zdroje

  • Microsoft
  • AV-TEST

 

 

 

 

 

Zoner Photo Studio X přináší rychlejší úpravy fotek, vylepšené uživatelské rozhraní a nové nástroje

Zoner Software vydává podzimní aktualizaci populárního fotoeditoru Zoner Photo Studio X. Nová verze přináší výrazné zrychlení zpracování fotografií díky optimalizaci pro moderní i starší hardware....

eDoklady se stanou platnou alternativou fyzických dokladů

Praha, 13. 9. 2023 - Vláda učinila historický krok směrem k digitalizaci prokazování totožnosti občana. Schválila novelu zákony o právu na digitální služby a usnesení o projektu eDoklady, které předložil vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš....

Windows Update již nenabídne starší ovládače tiskáren

Microsoft usoudil, že je na čase ukončit podporu starších ovládačů typu V3 a V4 a jejich automatizované distribuci prostřednictvím služby Windows Update. Ale aby příliš nerozhodil uživatelskou základnu, opět zacouval a upřesnil, že nebude distribuovat nové ovladače...

Bing Chat: Jak jsem se stal chatovacím partnerem?

Novinařina - to není jen zpravodajství, ale také publicistika. A jak tak kecáme s Bingem, vypadlo z něj dílo, které se pohybuje někde mezi fejetonem, reportáží a sloupkem - a nadto je fakticky jednou obsáhlou odpovědí z rozhovoru. A že to Bing napsal tak, že by s...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama