[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Firefox 49: Bye Bye Hello! KE STAŽENÍ ZDARMA

Liščička č. 49 se lehce opozdila kvůli dvěma chybám: příliš často se zobrazujícímu varování o pomalém běhu skriptu a chybě zobrazování obrázků na Twitter vložených z Giphy. Obě už jsou eliminovány, a tak můžeme vesele upgradovat. Firefox nás pak překvapí odstraněním funkce Firefox Hello, novým Předčítáním ve čtečce a zvýšením výkonu v režimu bez hardwarové akcelerace.

 

Firefox Hello končí, WebRTC technologie ho pohánějící zůstává

Firefox Hello: Bye Bye

Mozille nevyšla sázka na Firefox Hello. Tento komunikátor měl zprostředkovat videokomunikaci, byl rozšířen o možnost instant chatu, o funkci k okamžitému procházení stejným webem spolu... Nicméně nenašel si své publikum, a tak s Firefoxem 48 končí. Mozilla jeho příznivcům doporučuje přechod na Talky, Cisco Spark, Appear.in či Jitsi Meet a slibuje, že technologii WebRTC, na níž Firefox Hello běžel, bude nadále vyvíjet a zdokonalovat.

Předčítání potěší - provedením, ovládáním, ale jenom v angličtině

Předčítání - nebo zatím spíš Reader

Dobře provedenou novinkou je Předčítaní v režimu čtečky - zatím alespoň v angličtině. Zatím je k dispozici totiž jen výchozí hlas Microsoft Zira Desktop - English (United States). Přesto je šikovně provedeno a dobře se ovládá. Lze určit rychlost předčítání, přeskakování bloku textu dopředu a dozadu, samo označuje čtený text a posouvá stránku, lze umlčet nejen pomocí Stop, ale i okamžitým ztišením stránku přes ikonku reproduktoru na oušku panelu.

Čtečce se dostalo vůbec více změn, text si tak nyní můžeme nejen typizovat, zvětšit, a určit jeho barvy jeho a jeho pozadí, ale také roztáhnout vůči strany a změnit řádkování.

A dále...

Firefox by měl nyní běhat rychleji na systémech, které neumožňují hardwarovou akceleraci prohlížeče. HTML5 videa lze přímo z kontextové menu Firefoxu přehrávat o čtvrtinu vyšší rychlostí a cyklovat do smyčky. Správce hesel umožňuje přihlášení na HTTPS variantě webu i pomocí hesla, které má uloženo z nešifrované HTTP verze webu. Záplaty se dostalo celkem osmnácti bezpečnostním zranitelnostem, čtyři z toho byly kritické. A byla ukončena podpora systémů OS X 10.6, 10.7 a 10.8 a sestav s procesory využívajícími instrukce SSE.

Multiprocesová architektura Electrolysis aka e10

Mozilla slibuje další rozšiřování verzí Firefoxu s novou multiprocesovou architekturou e10. Pokud se na vás nedostalo - a že to vypadá, že v české verzi zatím není - stáhněte si třeba noční sestavení a povolte ji přes Options - General - Startup - Enable multi-process Nightly.

Zdroje: Firefox Release Notes, Firefox Help

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

b/s (v anglické verzi bps) je jednotka přenosové rychlosti a znamená bit za sekundu. Kilobit je tisíc bitů, Megabit milión bitů. A gigabit miliarda bitů. Útok o objemech přes 300 miliard bitů za sekundu zamířil na služby a síťové prostředky Wedos, a stal se tak novým...

Hledat karty přidává Nedávno zavřené karty

Vývojáři Google Chrome si stále pohrávají s fičurkou Hledat karty, která nejen umožňuje hledat mezi otevřenými panely prohlížeče, ale také je svisle zobrazit jejich reprezentanty. Nově mezi zobrazené položky přidávají i kategorii Nedávno zavřené karty....

Mozilla uvolnila lokální překladač Bergamot

Mozilla už delší dobu vyvíjí pro Firefox lokální překladač Bergamot, na jehož práci se nepodílí žádné cloudové překladače, ani jiné online služby. Tento offline překladač už dostal rozšíření pro Firefox, dostupné na GitHubu a...

Firefox 87: opět ochrana soukromí

Firefox opět vylepšuje ochranu soukromí. Nejenže už cílovým webům nepředá zbytečně moc informací o tom, odkud na ně přicházejí požadavky, navíc se v rámci své pokročilé ochrany proti sledování soustředí na to, aby nedocházelo k...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama