[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi KE STAŽENÍ

V Mozille se rozhodli usnadnit práci s PDFkami v prohlížeči a nabízejí základní možnosti editace přímo ve čtečce. Příznivcům anonymního módu servírují samostatný spouštěč připnutelný k hlavnímu panelu Windows. A uživatelům vizuálně zaměřeným nabízejí novou kolekci barevných témat s názvem Hlasy nezávislosti.

 

Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi (Zdroj: Mozilla)

PDF nejen čtečka

Čtečka PDF ve Firefoxu povýšila o možnost základní editace PDF dokumentů. Nově by mělo jít upravovat texty, obrázky a přidávat podpisy - takže s ní vyplníte třeba Žádost o nesnižování zálohových plateb u dodavatele energií, až se geopolitická situace zlepší.

Na Windows lze Firefox nastavit coby výchozí čtečku PDF. A nově toho lze dosáhnout i tak, že Firefox nastavíte coby výchozí browser. 

Varování Firefoxu ohledně přežitého označování režimu coby anonymního (Zdroj: Mozilla Firefox)

Varování Firefoxu ohledně přežitého označování režimu coby anonymního (Zdroj: Mozilla Firefox)
 

Připnutí instance Firefoxu v anonymním režimu

V rámci vyššího komfortu uživatelů přidává Mozilla do Firefoxu funkci snadného připnutí instance anonymního režimu. Netřeba již zdlouhavě postupovat přes nabídku Start - položku Firefox Private Browsing - kontextové menu vyvolané pravým myšítkem na položce a volby Další - Připnout na hlavní panel.

Ikona pro Firefox Private Browsing (Zdroj: Mozilla Firefox)

Ikona pro Firefox Private Browsing (Zdroj: Mozilla Firefox)
 

Mozilla pro to dokonce vytvořila dedikovaný spouštěč private_browsing.exe a speciální ikonku pro hlavní panel s výrazným akcentem anonymní módu pouze dokresleným Firefoxem ve velikosti oznámení.

Nabídka rychlého připnutí ikonky pro spuštění anonymního režimu se objeví hned při spuštění anonymního režimu (Zdroj: Mozilla Firefox)

Nabídka rychlého připnutí ikonky pro spuštění anonymního režimu se objeví hned při spuštění anonymního režimu (Zdroj: Mozilla Firefox)
 

Jak připnout Firefox v anonymním režimu na hlavní panel ve Windows 11?

  1. Otevřít Firefox v anonymním režimu; 
  2. odkliknout tlačítko Připnout na lištu (v aktuálně nepřeložené sekci Private browsing freedom in one click).

Vývojáři Firefoxu ovšem myslí i na to, že lehkost připnutí anonymního režimu může uživatele posilovat v domnění, že tento režim je opravdu anonymní - a proto je přímo v okně upozorňují: 

„Firefox vymaže vaši historii vyhledávání a navštívených stránek po zavření všech anonymních oken, ale ani s touto funkcí nejste na internetu zcela neviditelní.“

Panel režimu View (Zdroj: Mozilla Firefox)

Panel režimu View (Zdroj: Mozilla Firefox)
 

Režim View

Firefox View je funkcionalita sloužící k pokračování práce s prohlížečem mezi jednotlivými instancemi na různých zařízením. Na desktopu najdete vlevo nahoře ikonku Firefoxu, která je ještě před připnutými panely. Na této kartě jsou panely z jiných zařízení a k tomu i panely nedávno zavřené v téže instanci Firefoxu. Aby tato funkce fungovala, musíte být přihlášeni do svého účtu Firefoxu. Rovněž je třeba povolit synchronizaci panelů v nastavení funkce Firefox Sync, upřesňuje Mozilla.

Palety barev Hlasy nezávislosti a intenzita jejich podání (Zdroj: Mozilla Firefox)

Palety barev Hlasy nezávislosti a intenzita jejich podání (Zdroj: Mozilla Firefox)
 

Hlasy nezávislosti a Colorways

„Vydáváme novou kolekci tapet inspirovaných našimi Hlasy nezávislosti. Firefox dodává barvu šedému světu surfování pomocí sezónních odstínů a díky nové spolupráci s Keely Lascio, bývalou návrhářkou tenisek Nike.“

Mozilla

S uvolněním 106. verze Firefoxu představuje i Hlasy nezávislosti, což je konkrétně výběr barevných témat dostupný do 17. ledna 2023. Jinak je těchto barevných témat, nazývaných v originále Colorways, mnohem více. A Firefox má tendenci nabízený rozličné výběry z celé kolekce po omezenou dobu.

Aktuální Hlasy nezávislosti můžete aktivovat hned po instalaci nové verze - nebo lze i později zamířit na panel View, aktivovat Hlasy nezávislosti v sekci vpravo a vybrat si z palety barev a intenzity jejich podání..

Opravy chyb a vylepšení

Nakonec vývojáři Firefoxu ještě podávají výčet opravených chyb: 

  • „Několik oprav efektů při posouvání stránky.
  • Opraven pád, když operační systém vracel výjimku SecurityException pro výsledky automatického vyplňování.
  • Opraven pád při výběru času ve webovém formuláři.
  • Opraven pád OOM, když bylo najednou otevřeno přibližně 30 panelů.“

Zdroje

  • Mozilla
  • Mozilla Firefox

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

ChatGPT pomáhá hackerům kódovat malware

Velké jazykové modely pomohou komukoliv téměř s čímkoliv. Jestliže objeví vzorce znaků, dokážou jejich algoritmy vzorce replikovat, multiplikovat a extrapolovat. Když jim dáte kousek kódu a budete ho chtít víc, model vám ho dá. A toho už si všiml...

Získejte PDF Eraser zdarma

Jednoduchých PDF editorů, které nevyžadují přihlášení k online účtu pro vykonání sebemenší maličkosti, už je málo. O to víc potěší, že až do 7. prosince 2022 můžete získat zdarma PDF Eraser, která přesně...

Avast dešifruje ransomware Hades

Avast uvolnil nástroj pro dešifrování dat zašifrovaných ransomwarem Hades  Nástroj  Avast Decryptor Mafiaware666 zachrání data uživatelům, kteří se stali obětmi variant Háda MafiaWare666, JCrypt, RIP Lmao a BrutusptCrypt, a to sice cracknutím...

Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Národní superpočítačové centrum v Ostravě bude hostit kvantový počítač projektu konsorcia LUMI-Q. LUMI-Q bude výkonnějším následovníkem dosavadního nejvýkonnějšího superpočítače Evropy LUMI, který se...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama