[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Miranda - minimalistická, multiprotokolová a free KE STAŽENÍ ZDARMA

Miranda je kecálek pro okamžitou komunikaci. V základní verzi je neuvěřitelně nenáročná, přesto pro doplňků-chtivé nabízí stovky pluginů. Svoboda jejího používání má tři momenty: je free při placení, je svobodna závislosti na komunikačním protokolu a je reklamyprostá.

 

Miranda vznikla na přelomu tisíciletí. Funguje v OS Windows a je distribuovaná coby open-source pod GNU licencí.

Instalace je snadná. Zvolíte normální, nebo přenosnou verzi. Po nainstalování Miranda nabídne vytvoření profilů sdružujících různé IM sítě. Defaultně můžete vybírat z AIM, GG, ICQ, IRC, JABBER, MSN a YAHOO, další případně najdete na http://addons.miranda-im.org/. Pro nastavení většiny účtů postačí login a heslo.

Miranda účty

Mirandu snadno spojíte i s Google Talkem: coby protokol vyberete JABBER, uživatelské jméno Gmailu, server gmail.com, heslo Gmailu – a máte hotovo. Horší je propojení s Facebookem – objevilo se už mnoho pluginů, bohužel většina fungovala tak 14 dní. A neslavné je i propojování se Skypem: buď je nutno mít spuštěného nativního klienta Skypu, nebo se situace řešila přes Imo.im. Pokud chcete využít tyto protokoly a vyhnout se většině problémů s tím spojených, nainstalujte raději verzi Miranda NG.

Češtinu do Mirandy najdete na http://miranda.kvalitne.cz/ a nainstalujete přenesením souboru langpack_czech.txt do adresáře Mirandy.

Po přidání sítí se už můžete přihlásit do Mirandy. Uvítá vás minimalistický seznam všech kontaktů roztříděných do skupin. Komunikace i využívání ostatních funkcí instant messagingu je zcela intuitivní.

Miranda nabízí klasické funkce instant messengerů:

  • vyhledání kontaktů přes připojené sítě,
  • import dat z jiných profilů,
  • správu informací o sobě,
  • přenos souborů mezi kompatibilními protokoly.

V Možnostech si pak nastavíte všechno možné: od vzhledu oken přes klávesové zkratky, filtrování událostí až po podrobné nastavení všech sítí, chování při konverzacích a jejich záznamy.

Možnosti nastavení Mirandy

Pokud vám nebude stačit základní vzhled, funkcionalita a konektivita, můžete projít pár set doplňků a Mirandu IM doladit k obrazu svému. Navíc díky podpoře protokolu XMPP Mirandu připojíte nejen k Jabberu a potažmo Gmailu, ale také k mnoha dalším službám využívajícím tento protokol: např. k live chatu na vlastním webu, sociálním sítím a věcem internetu věcí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama