[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Miranda - minimalistická, multiprotokolová a free KE STAŽENÍ ZDARMA

Miranda je kecálek pro okamžitou komunikaci. V základní verzi je neuvěřitelně nenáročná, přesto pro doplňků-chtivé nabízí stovky pluginů. Svoboda jejího používání má tři momenty: je free při placení, je svobodna závislosti na komunikačním protokolu a je reklamyprostá.

 

Miranda vznikla na přelomu tisíciletí. Funguje v OS Windows a je distribuovaná coby open-source pod GNU licencí.

Instalace je snadná. Zvolíte normální, nebo přenosnou verzi. Po nainstalování Miranda nabídne vytvoření profilů sdružujících různé IM sítě. Defaultně můžete vybírat z AIM, GG, ICQ, IRC, JABBER, MSN a YAHOO, další případně najdete na http://addons.miranda-im.org/. Pro nastavení většiny účtů postačí login a heslo.

Miranda účty

Mirandu snadno spojíte i s Google Talkem: coby protokol vyberete JABBER, uživatelské jméno Gmailu, server gmail.com, heslo Gmailu – a máte hotovo. Horší je propojení s Facebookem – objevilo se už mnoho pluginů, bohužel většina fungovala tak 14 dní. A neslavné je i propojování se Skypem: buď je nutno mít spuštěného nativního klienta Skypu, nebo se situace řešila přes Imo.im. Pokud chcete využít tyto protokoly a vyhnout se většině problémů s tím spojených, nainstalujte raději verzi Miranda NG.

Češtinu do Mirandy najdete na http://miranda.kvalitne.cz/ a nainstalujete přenesením souboru langpack_czech.txt do adresáře Mirandy.

Po přidání sítí se už můžete přihlásit do Mirandy. Uvítá vás minimalistický seznam všech kontaktů roztříděných do skupin. Komunikace i využívání ostatních funkcí instant messagingu je zcela intuitivní.

Miranda nabízí klasické funkce instant messengerů:

  • vyhledání kontaktů přes připojené sítě,
  • import dat z jiných profilů,
  • správu informací o sobě,
  • přenos souborů mezi kompatibilními protokoly.

V Možnostech si pak nastavíte všechno možné: od vzhledu oken přes klávesové zkratky, filtrování událostí až po podrobné nastavení všech sítí, chování při konverzacích a jejich záznamy.

Možnosti nastavení Mirandy

Pokud vám nebude stačit základní vzhled, funkcionalita a konektivita, můžete projít pár set doplňků a Mirandu IM doladit k obrazu svému. Navíc díky podpoře protokolu XMPP Mirandu připojíte nejen k Jabberu a potažmo Gmailu, ale také k mnoha dalším službám využívajícím tento protokol: např. k live chatu na vlastním webu, sociálním sítím a věcem internetu věcí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world