[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Miranda - minimalistická, multiprotokolová a free KE STAŽENÍ ZDARMA

Miranda je kecálek pro okamžitou komunikaci. V základní verzi je neuvěřitelně nenáročná, přesto pro doplňků-chtivé nabízí stovky pluginů. Svoboda jejího používání má tři momenty: je free při placení, je svobodna závislosti na komunikačním protokolu a je reklamyprostá.

 

Miranda vznikla na přelomu tisíciletí. Funguje v OS Windows a je distribuovaná coby open-source pod GNU licencí.

Instalace je snadná. Zvolíte normální, nebo přenosnou verzi. Po nainstalování Miranda nabídne vytvoření profilů sdružujících různé IM sítě. Defaultně můžete vybírat z AIM, GG, ICQ, IRC, JABBER, MSN a YAHOO, další případně najdete na http://addons.miranda-im.org/. Pro nastavení většiny účtů postačí login a heslo.

Miranda účty

Mirandu snadno spojíte i s Google Talkem: coby protokol vyberete JABBER, uživatelské jméno Gmailu, server gmail.com, heslo Gmailu – a máte hotovo. Horší je propojení s Facebookem – objevilo se už mnoho pluginů, bohužel většina fungovala tak 14 dní. A neslavné je i propojování se Skypem: buď je nutno mít spuštěného nativního klienta Skypu, nebo se situace řešila přes Imo.im. Pokud chcete využít tyto protokoly a vyhnout se většině problémů s tím spojených, nainstalujte raději verzi Miranda NG.

Češtinu do Mirandy najdete na http://miranda.kvalitne.cz/ a nainstalujete přenesením souboru langpack_czech.txt do adresáře Mirandy.

Po přidání sítí se už můžete přihlásit do Mirandy. Uvítá vás minimalistický seznam všech kontaktů roztříděných do skupin. Komunikace i využívání ostatních funkcí instant messagingu je zcela intuitivní.

Miranda nabízí klasické funkce instant messengerů:

  • vyhledání kontaktů přes připojené sítě,
  • import dat z jiných profilů,
  • správu informací o sobě,
  • přenos souborů mezi kompatibilními protokoly.

V Možnostech si pak nastavíte všechno možné: od vzhledu oken přes klávesové zkratky, filtrování událostí až po podrobné nastavení všech sítí, chování při konverzacích a jejich záznamy.

Možnosti nastavení Mirandy

Pokud vám nebude stačit základní vzhled, funkcionalita a konektivita, můžete projít pár set doplňků a Mirandu IM doladit k obrazu svému. Navíc díky podpoře protokolu XMPP Mirandu připojíte nejen k Jabberu a potažmo Gmailu, ale také k mnoha dalším službám využívajícím tento protokol: např. k live chatu na vlastním webu, sociálním sítím a věcem internetu věcí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world