[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Lunascape: všestranný browser z Japonska KE STAŽENÍ ZDARMA

Lunascape browser vám umožní prohlížet různé typy stránek v jednom prohlížeči pomocí třech různých renderovacích enginů. To využijí ti, kterým např. internet banking či stránky státní správy nefungují v běžně používaném prohlížeči.

 

Lunascape

Lunascape je produkt tokijské společnosti Lunascape Corporation. Umožňuje použití tří renderovacích enginů a je dostupný na Windows, Androidu a iOS (verze pro OS X by měla brzo následovat).

 Instalace Lunascape

Instalace i program jsou v angličtině. Lunascape nabídne standardní, volitelnou či portable instalaci. Volitelná mj. nabízí WebKit Plugin (který není defaultně zahrnut) a zobrazení nabídek ikon na plochu a na panel a přidání možnosti rychlého spuštění SpeedLaunch.

 Volba typu instalace

Po startu Lunascape vybídne k importu záložek a nabídne spektrum prohlížečů, ze kterých je možno importovat a krom toho nabídne volbu výchozího renderovacího engine. Lunascape nám nabízí hned tři:

 • Trident (používaný v Internet Exploreru),
 • WebKit (Chrome a Safari),
 • Gecko (Firefox).

Enginy se dají snadno přepínat za běhu pomocí ikonky v Status baru – proto je vhodné nechat Status bar zobrazovat. Pomocí stejné ikonky také změní defaultní engine. Přepnout engine můžeme i přímo z adresního řádku. Lunascape je navíc schopen rychle nabízet inovace jednotlivých enginů, díky čemuž může uživatel stále využívat stejný browser a užívat si nejnovějších vylepšení jednotlivých enginů.

 Výchozí obrazovka Lunascape

Krom kombinace tří enginů a hladkého přechodu mezi nimi nabízí Lunascape široké možnosti nastavení všeho možného, včetně např. toho, v kterém enginu se bude která záložka otevírat. Mimo běžné funkce prohlížečů (jako jsou ukládání webových formulářů, gesta myší, blokování vyskakovacích oken) nabízí:

 • blokování internetových adres;
 • synchronizaci záložek prostřednictvím Firefox Sync Service;
 • vytvoření uživatelských profilů;
 • zobrazení panelů v kaskádě, horizontálních pruzích či vertikálních sloupcích;
 • integrované zachycení obrazovky či celého webu;
 • spousty bookmarkletů.

Mnoho funkcionalit je vytaženo i do grafické podoby tlačítek. Krom běžných prohlížečových funkcí nabízí také přidání RSS zdroje, rozprostření otevřených panelů, změnu skinu a možnost přidání mnoha dalších tlačítek.

Lunascape je vskutku všestranný prohlížeč s širokými možnostmi nastavení. K jeho lehkým mínusům patří nepřesunutí kurzoru do adresního řádku nově otevřeného panelu, čehož vinou nelze okamžitě psát adresu požadovaného webu a je zpomalena práce s prohlížečem. Dalším mínusem je nedotažení některých nabízených funkcí (např. sejmutí obrazovky nefunguje zcela bezchybně). Těmto mínuskům směle čelí zástup plusů:

 • velmi bohatá nastavitelnost prohlížeče;
 • možnost integrovat rozšíření pro různé renderovací enginy;
 • zobrazování záložek v postranním panelu;
 • mnoho nástrojů přímo integrovaných v prohlížeči;
 • pokročilé nastavení každého enginu.

Lunascape může být výbornou alternativou pro ty, kteří užívají dvojici Chrome a Firefox a občas potřebují něco vyřídit prostřednictvím Internet Exploreru.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama