[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Lunascape: všestranný browser z Japonska KE STAŽENÍ ZDARMA

Lunascape browser vám umožní prohlížet různé typy stránek v jednom prohlížeči pomocí třech různých renderovacích enginů. To využijí ti, kterým např. internet banking či stránky státní správy nefungují v běžně používaném prohlížeči.

 

Lunascape

Lunascape je produkt tokijské společnosti Lunascape Corporation. Umožňuje použití tří renderovacích enginů a je dostupný na Windows, Androidu a iOS (verze pro OS X by měla brzo následovat).

 Instalace Lunascape

Instalace i program jsou v angličtině. Lunascape nabídne standardní, volitelnou či portable instalaci. Volitelná mj. nabízí WebKit Plugin (který není defaultně zahrnut) a zobrazení nabídek ikon na plochu a na panel a přidání možnosti rychlého spuštění SpeedLaunch.

 Volba typu instalace

Po startu Lunascape vybídne k importu záložek a nabídne spektrum prohlížečů, ze kterých je možno importovat a krom toho nabídne volbu výchozího renderovacího engine. Lunascape nám nabízí hned tři:

 • Trident (používaný v Internet Exploreru),
 • WebKit (Chrome a Safari),
 • Gecko (Firefox).

Enginy se dají snadno přepínat za běhu pomocí ikonky v Status baru – proto je vhodné nechat Status bar zobrazovat. Pomocí stejné ikonky také změní defaultní engine. Přepnout engine můžeme i přímo z adresního řádku. Lunascape je navíc schopen rychle nabízet inovace jednotlivých enginů, díky čemuž může uživatel stále využívat stejný browser a užívat si nejnovějších vylepšení jednotlivých enginů.

 Výchozí obrazovka Lunascape

Krom kombinace tří enginů a hladkého přechodu mezi nimi nabízí Lunascape široké možnosti nastavení všeho možného, včetně např. toho, v kterém enginu se bude která záložka otevírat. Mimo běžné funkce prohlížečů (jako jsou ukládání webových formulářů, gesta myší, blokování vyskakovacích oken) nabízí:

 • blokování internetových adres;
 • synchronizaci záložek prostřednictvím Firefox Sync Service;
 • vytvoření uživatelských profilů;
 • zobrazení panelů v kaskádě, horizontálních pruzích či vertikálních sloupcích;
 • integrované zachycení obrazovky či celého webu;
 • spousty bookmarkletů.

Mnoho funkcionalit je vytaženo i do grafické podoby tlačítek. Krom běžných prohlížečových funkcí nabízí také přidání RSS zdroje, rozprostření otevřených panelů, změnu skinu a možnost přidání mnoha dalších tlačítek.

Lunascape je vskutku všestranný prohlížeč s širokými možnostmi nastavení. K jeho lehkým mínusům patří nepřesunutí kurzoru do adresního řádku nově otevřeného panelu, čehož vinou nelze okamžitě psát adresu požadovaného webu a je zpomalena práce s prohlížečem. Dalším mínusem je nedotažení některých nabízených funkcí (např. sejmutí obrazovky nefunguje zcela bezchybně). Těmto mínuskům směle čelí zástup plusů:

 • velmi bohatá nastavitelnost prohlížeče;
 • možnost integrovat rozšíření pro různé renderovací enginy;
 • zobrazování záložek v postranním panelu;
 • mnoho nástrojů přímo integrovaných v prohlížeči;
 • pokročilé nastavení každého enginu.

Lunascape může být výbornou alternativou pro ty, kteří užívají dvojici Chrome a Firefox a občas potřebují něco vyřídit prostřednictvím Internet Exploreru.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama