[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Lunascape: všestranný browser z Japonska KE STAŽENÍ ZDARMA

Lunascape browser vám umožní prohlížet různé typy stránek v jednom prohlížeči pomocí třech různých renderovacích enginů. To využijí ti, kterým např. internet banking či stránky státní správy nefungují v běžně používaném prohlížeči.

 

Lunascape

Lunascape je produkt tokijské společnosti Lunascape Corporation. Umožňuje použití tří renderovacích enginů a je dostupný na Windows, Androidu a iOS (verze pro OS X by měla brzo následovat).

 Instalace Lunascape

Instalace i program jsou v angličtině. Lunascape nabídne standardní, volitelnou či portable instalaci. Volitelná mj. nabízí WebKit Plugin (který není defaultně zahrnut) a zobrazení nabídek ikon na plochu a na panel a přidání možnosti rychlého spuštění SpeedLaunch.

 Volba typu instalace

Po startu Lunascape vybídne k importu záložek a nabídne spektrum prohlížečů, ze kterých je možno importovat a krom toho nabídne volbu výchozího renderovacího engine. Lunascape nám nabízí hned tři:

 • Trident (používaný v Internet Exploreru),
 • WebKit (Chrome a Safari),
 • Gecko (Firefox).

Enginy se dají snadno přepínat za běhu pomocí ikonky v Status baru – proto je vhodné nechat Status bar zobrazovat. Pomocí stejné ikonky také změní defaultní engine. Přepnout engine můžeme i přímo z adresního řádku. Lunascape je navíc schopen rychle nabízet inovace jednotlivých enginů, díky čemuž může uživatel stále využívat stejný browser a užívat si nejnovějších vylepšení jednotlivých enginů.

 Výchozí obrazovka Lunascape

Krom kombinace tří enginů a hladkého přechodu mezi nimi nabízí Lunascape široké možnosti nastavení všeho možného, včetně např. toho, v kterém enginu se bude která záložka otevírat. Mimo běžné funkce prohlížečů (jako jsou ukládání webových formulářů, gesta myší, blokování vyskakovacích oken) nabízí:

 • blokování internetových adres;
 • synchronizaci záložek prostřednictvím Firefox Sync Service;
 • vytvoření uživatelských profilů;
 • zobrazení panelů v kaskádě, horizontálních pruzích či vertikálních sloupcích;
 • integrované zachycení obrazovky či celého webu;
 • spousty bookmarkletů.

Mnoho funkcionalit je vytaženo i do grafické podoby tlačítek. Krom běžných prohlížečových funkcí nabízí také přidání RSS zdroje, rozprostření otevřených panelů, změnu skinu a možnost přidání mnoha dalších tlačítek.

Lunascape je vskutku všestranný prohlížeč s širokými možnostmi nastavení. K jeho lehkým mínusům patří nepřesunutí kurzoru do adresního řádku nově otevřeného panelu, čehož vinou nelze okamžitě psát adresu požadovaného webu a je zpomalena práce s prohlížečem. Dalším mínusem je nedotažení některých nabízených funkcí (např. sejmutí obrazovky nefunguje zcela bezchybně). Těmto mínuskům směle čelí zástup plusů:

 • velmi bohatá nastavitelnost prohlížeče;
 • možnost integrovat rozšíření pro různé renderovací enginy;
 • zobrazování záložek v postranním panelu;
 • mnoho nástrojů přímo integrovaných v prohlížeči;
 • pokročilé nastavení každého enginu.

Lunascape může být výbornou alternativou pro ty, kteří užívají dvojici Chrome a Firefox a občas potřebují něco vyřídit prostřednictvím Internet Exploreru.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world