[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Comodo Internet Security: bez daně a hany KE STAŽENÍ

Comodo Internet Security už dlouhá léta ochraňuje netové surfaře bez daně a hany. Disponuje mnoha technologiemi, které je chrání nejen před malwarem běžným, ale i tím vysoce zákeřným. Navíc nabízí i sandboxovaná a virtualizovaná prostředí, která zcela oddělují běh aplikací od systému a síťové komunikace, čímž dále zoceluje zabezpečení svých uživatelů. Co všechno skrývá pod povrchem?

 

Úvodní nabídka instalátoru umožňuje specifikovat okolnosti instalace

Comodo sází na maličký online instalátor, který se v první fázi stáhne jen ve velikosti 5,4 MB a teprve při spuštění dotahá a nainstaluje všechna potřebná data. Kromě jazyka nabídne uživateli na výběr komponenty bezpečnostního balíku (firewall, Dragon Web Browser, Secure Shopping a Internet Security Essentials), systémové umístění, import nastavení Google Chrome a zobrazování widgetu po startu. Před dokončením instalace instalátor nabídne ještě:

 • změnit DNS na Comodo Secure DNS; 
 • povolit pro nedůvěryhodné souboru analýzu chování za pomoci cloudu; 
 • nastavit zasílání anonymních statistik používání programu společnosti Comodo; 
 • nastavit Yahoo jako výchozí stránku, poskytovatele vyhledávání a novou kartu ve všech prohlížečích v systému a 
 • nastavit Comodo Dragon jako výchozí prohlížeč.

Klasická nabídka kontrol na vyžádání

Skeny na vyžádání

Klasické volby Rychlé, Úplné a Cílené kontroly doplňuje Kontrola reputace, která kontroluje nejčastěji infikované oblasti a paměť a pomocí cloudu ověří reputaci souborů. Nabízené profily kontroly lze obohatit vlastními profily, případně změnou nastavení skenů na vyžádání. 

Firewall

Comodo Internet Security disponuje integrovaným firewallem, který filtruje veškerou příchozí a odchozí komunikaci. Firewall nabízí několik módů fungování, a to sice:

 • blokování všeho;
 • uživatelskou sadu pravidel
 • režimu učení a
 • bezpečný režim. 

Základní modus fungování lze ještě variovat pomocí jednotlivých nastavení, a tak Comodo Internet Security zocelit například:

 • ochranou proti ARP spoofingu; 
 • blokováním fragmentovaných IP přenosů; 
 • filtrováním loopback přenosů aj.

Auto-Sandbox

Auto-Sandbox omezuje práva potenciálně nebezpečných aplikací (identifikovaných na základě obecných či uživatelských pravidel) a spouští je ve virtualizovaném prostředí sandboxu. Pomocí widgetu na hlavní obrazovce ovšem umožňuje sandboxovat i prohlížeče nainstalované v systému, a tak fakticky poskytnou operačnímu systému další vrstvu ochrany při prohlížení webů.

V sandboxu lze pak spouštět i další aplikace přes kontextové menu, v němž stačí zvolit možnost Run in Comodo Container. A bližší fungování celého sandboxu je možno doupravit podrobným nastavením - kupř. zvolit identifikaci programů dožadujících se zvýšených oprávnění, nastavit umístění a klíče registru, do kterých se nemá virtualizovat přístup, povolit automatické spuštění služeb nainstalovaných v sandboxu, povolit aplikacím v sandboxu přístup k systémové schránce aj.

HIPS

Ochranu prostřednictvím Comodo Internet Security lze zocelit pomocí systému HIPS, což je Host Intrusion Protection System. Jde o proces, který sleduje kritické oblasti operačního systému a proaktivně zabraňuje jeho změnám. Ve výchozím nastavení je HIPS vypnutý - umožňuje zapnutí ve 3 stupních: v režimu učení, v bezpečném režimu a v paranoidním režimu. HIPS se orientuje na 

 • aktivity - spouštění ovládačů, meziprocesní přístupy v paměti, WinEvent háčky, ukončování procesů, spouštění procesů, okenní zprávy a fungování služby DNS/RPS;
 • objekty chráněné vůči úpravám - chráněná COM rozhraní, chráněné klíče registru a chráněné soubory a adresáře; 
 • objekty chráněné proti přímému přístupu - fyzická paměť, disky, monitor, klávesnice.

VirusScope

VirusScope je systém, který v reálném čase analyzuje chování běžících procesů a zaznamenává jejich aktivitu. Defaultně je nastaven tak, aby sledoval pouze programy spuštěné v sandboxu, ale v rámci jeho prvotního využití - totiž coby ochrany před ransomwarem - je lepší ho pustit na všechny procesy v systému. Z toho i plyne, že posláním VirusScope není jen zaznamenávat změny v systému - ale především jim bránit a případně je vracet.

Filtrování stránek

Filtrování stránek je nadstavba firewallu, která mu umožňuje filtrovat weby podle nastavených profilů, a tak dále zefektivňovat ochranu počítače vůči internetovým hrozbám.

Bezpečný nákup

Comodo soubor funkcí Bezpečný nákup popisuje jako: pokročilou bezpečnostní sadu nástrojů pro on-line bankovnictví a nakupování, která mimo jiné poskytuje zabezpečené připojení k internetu a je vybavena vestavěnou ochranou proti virům a spywaru. Fakticky jde o další prostor oddělený od zbytku systému, skýtající přístup k netbankingu a eshopům. Skrývá brouzdání před škodlivými procesy. Zabraňuje keyloggerům v zachycování stisků kláves. Identifikuje vzdálené připojení k počítači. Podstupuje preventivní zásahy vůči pokusům o vytěžování operační paměti. 

Nastavení umožňují odladit fungování nejen jednotlivých modulů, ale i celého balíku Comodo Internet Security

Nastavení Comodo Internet Security

Kromě nastavení celého balíku Internet Security na úrovni povolení/zakázání jednotlivých technologií můžeme ještě jeho fungování doladit úpravou konfigurace jednotlivých modulů. Lze tak povolit specifická pokročilá nastavení, určit úrovně zabezpečování, optimalizovat exekuci jednotlivých úloh, nastavit pravidla, výjimky, upozornění či jejich absenci.

Úlohy skrývají parciální úkony modulů i vysoce specifikované zásahy do operačního systému

ÚIohy

Comodo je krásně prosté všech nadbytečných nástrojů. Místo toho obsahuje specifickou oblast Úlohy. V té jsou jednak obecné úlohy typu spuštění antivirových kontrol, bezpečného nákupu, aktualizace programu, jednak úlohy jednotlivých modulů, které představují parciální úkoly daných modulů. Například u Firewallu to jsou Povolit aplikaci, Zablokovat aplikaci, Zamaskovat porty aj. Díky sekci Úlohy lze tedy snadno provést jednak partikulární, jednak vysoce pokročilé zásahy typu vyčištění koncových bodů či sledování aktivity pomocí Comodo KillSwitch.

Comodo Internet Security umí zazářit

Comodo Internet Security úhrnem

Comodo Internet Security skýtá komplexní zabezpečení počítače postavené na standardních i pokročilých řešeních. Některé ze speciálních funkcí - jako jsou heuristiky či HIPS režim - nejsou ve výchozím nastavení ani zapnuté. A to za vítané absence optimalizátorů a dalších pseudobezpečnostních funkcí. 

Výhody Comodo Internet Security

 • komplexní zabezpečení postavené na sofistikovaných technologiích
 • česky
 • zdarma

Nevýhody Comodo Internet Security

 • absence produktů Comodo v testech antivirových laboratoří kvůli designu fungování, který neodpovídá metodologii daných testů.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Věříte Opeře? No možná byste neměli...

Opera bývala technologickým etalonem prvního věku prohlížečů. Disponovala synchronizací, RSS čtečkou a vlastním mailovým klientem v době, kdy si o tom mohly ostatní prohlížeče tak leda nechat zdát. To se však změnilo v době, kdy přestala být...

System Mechanic: drahý i zadarmo

Optimalizátory Windows se netěší dobré pověsti mezi lidmi, jejichž schopnosti překračují zapnutí a vypnutí počítače. Nutno poznamenat, že to není vždy oprávněné. Často umí uživateli zpřístupnit to, co se jinak ukrývá v hloubi...

Bitdefender Internet Security ladí detaily

Bitdefender se už dávno probojoval mezi nejlepší antiviry. Navíc s úspěchem čelí i nejnovějším hrozbám v podobě nových mutací počítačových červů či agresivních botnetů. Úkolem vývojářů jeho uživatelských...

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama