RSS Kanál

 
Jak spustit prostorový zvuk ve Windows 10 Creators Update?

Jak spustit prostorový zvuk ve Windows 10 Creators Update?

Creators Update mimo jiné přináší i možnost napodobení prostorového zvuku v režimu na sluchátka. Defaultně je sice vypnutá, ovšem její zapnutí je záležitostí několika kliknutí a jedné instalace. Jak zprovoznit prostorový zvuk ve Windows 10?


Daniel Beránek  |  16.04.2017 23:17

Jak zprovoznit Noční osvětlení v Creators Update Windows 10?

Jak zprovoznit Noční osvětlení v Creators Update Windows 10? KE STAŽENÍ ZDARMA

Creators Update Windows 10 obsahuje novou fičurku Noční osvětlení, jež tlumí modré světlo emitované monitorem, díky čemuž snižuje jeho nepříznivé následky při noční práci v podobě rozhození cirkadiánního cyklu a potíží se spánkem. Funkcionalita je defaultně vypnuta, ovšem někteří uživatelé hlásí, že nejde spustit vůbec. Co v takových případech vyzkoušet? 


Daniel Beránek  |  15.04.2017 20:43

Jak po povýšení Creators Upgrade získat až 25 GB místa?

Jak po povýšení Creators Upgrade získat až 25 GB místa?

Jako každé povýšení i Creators Update doprovází utilitka snadného přechodu k předešlé verzi Windows. Její stinnou stránkou je záběr místa na disku v podobě dat předchozí instalace a instalačních dat nového povýšení. Nedočkavci po prvním ověření funkčnosti systému se všech těchto jedniček a nul mohou zbavit ve prospěch až 25 GB místa na systémovém disku...


Daniel Beránek  |  14.04.2017 20:35

Jak se po Creators Update vrátit k předešlé verzi Windows?

Jak se po Creators Update vrátit k předešlé verzi Windows?

Povýšili jste na Creators Update příliš brzo? Nefungují některé aplikace, systém nereaguje tak, jak má, ztratila některé jeho podstatná funkčnost? Nebo se vám nový upgrade prostě nelíbí? Není problém. Systémové nástroje obsahují fičuru pro snadný downgrade systému zpět k předchozí verzi proveditelný do 10 dnů od upgradu na Creators Update. Jak se tedy vrátit k předchozí verzi Windows?


Daniel Beránek  |  13.04.2017 22:24

Jak vyvolat povýšení Creators Update?

Jak vyvolat povýšení Creators Update?

Marně odstřelujete Vyhledat aktualizace v Nastavení svých Windows? Nemůžete se dočkat chvíle, kdy si Microsoft vzpomene i na váš počítač? Jste ochotni aktualizovat i mimo službu Windows Update? Pak i pro vás máme řešení problému, jak vyvolat povýšení Creators Update pro Windows 10.


Daniel Beránek  |  13.04.2017 21:09

Jak uložit soubor do PDF ve Windows 10?

Jak uložit soubor do PDF ve Windows 10?

Většina aktuálních programů již běžně ukládá své výstupy i do PDF. Co ovšem dělat, pokud se přidružené ovladače neovládnou, či prostě chcete exportovat výstup práce z některé ze starších, již nevyvíjených aplikací? Pak je vhodné využít systémové funkce Windows 10, díky které lze přímo uložit soubor do PDF.


Daniel Beránek  |  06.04.2017 17:41

Jak vypnout přihlašování heslem do Windows 10?

Jak vypnout přihlašování heslem do Windows 10?

Přihlašování do Windows 10 může být na obtíž v mnoha případech - nejen když jste jediný uživatel stroje s jediným uživatelským účtem a zadávání hesla či PINu vás prostě otravuje. Ať už vás k oslabení zabezpečení zařízení a systému vede cokoliv, ukážeme si, jak vypnout zabezpečené přihlašování do Windows 10.


Daniel Beránek  |  05.04.2017 16:37

Jak zakázat omezení výkonu panelů na pozadí v Google Chrome?

Jak zakázat omezení výkonu panelů na pozadí v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome od verze 57 stabilní větve ještě více přiškrtil výkon panelů běžících na pozadí ve jménu snížení spotřeby. Aktivita jistě chvályhodná při běhu prohlížeče v režimu na baterku nebyla příliš přivítána těmi, kteří Chrome používají právě pro jeho okamžité reakce, které si vyžadují vyšší přísuny energie. Jak tedy na Google Chrome neúsporný?


Daniel Beránek  |  24.03.2017 13:22

Jak zobrazit okno aplikace na všech plochách Windows 10?

Jak zobrazit okno aplikace na všech plochách Windows 10?

Jednou z vítaných novinek Windows 10 se stala funkce virtuálních ploch. Ty uživateli umožňují získat větší plochu grafického rozhraní, vylepšit organizaci aplikací a práci s nimi a snadněji se orientovat v tom, co má všechno právě spuštěno. Anniversary Update pak přinesl možnost sofistikovanější práce s okny aplikací napříč plochami. Například můžeme jedno a totéž okno/instanci aplikace zobrazovat na všech virtuálních plochách Windows 10.


Daniel Beránek  |  23.03.2017 17:58

Jak deaktivovat upoutávku na Creators Update Windows 10?

Jak deaktivovat upoutávku na Creators Update Windows 10?

V rámci kreativity si ukážeme, jak zbavit okno Windows Update upoutávky na rychle se blížící Creators Update. Postup je prostý - stačí je drobný zápis v systémovém registru. (Právě teď se zimničně otřepali všichni správci IT:)


Daniel Beránek  |  18.03.2017 13:06

Jak aktivovat ovládání hlasitosti z Windows 7 v Desítkách?

Jak aktivovat ovládání hlasitosti z Windows 7 v Desítkách?

Znelíbila se vám vizualizace ovládání hlasitosti Desítek? Její levopravá orientace či absence přímého prokliku k nastavení aktuálního zvukového zařízení? Pak nezbývá se navrátit ke starému dobrému provedení z Windows 7, které je nejen vertikální, ale disponuje i ikonou pro okamžitě nastavení aktuálně připojených sluchátek či reproduktorů. Jak toto ovládání ze Sedmiček aktivovat?


Daniel Beránek  |  15.03.2017 20:36

Jak zabít všechny neodpovídající procesy Windows 10?

Jak zabít všechny neodpovídající procesy Windows 10?

Úspěšně ukončit proces Windows, který nereaguje, není jednoduché. Většinou: protože nereaguje, nejde ho ukončit (tedy přes grafické rozhraní). Musíte zafárat do hlubin systému pomocí příkazové řádky a daný proces prostě zabít (aka vynutit jeho ukončení). Nedej bože, že jich vám takhle neodpovídá víc. To abyste zjišťovali číselné identifikátory daných procesů a mordovali je po jednom. Leda že byste měli po ruce šikovný návod, jak zabít všechny nereagující procesy Windows.


Daniel Beránek  |  09.03.2017 15:26

Jak přidat/změnit přístupový email na LinkedIn?

Jak přidat/změnit přístupový email na LinkedIn?

Sociální profily člověk pod jedněmi emaily zakládá, pod jinými pak provozuje. Změna možnosti změnit jeden email v druhý je zvlášť vítaná u profesionálních sítí, kde se jen málokdo chce prezentovat emailem typu pepazdepa123@tripu.co.uk. LinkedIn navíc vyžaduje, aby pro vytváření firemních profilů byly používány firemní emaily (na doméně firmy), nikoliv emaily obecných mailerů typu seznam.cz a gmail.com. Proto se nám bude hodit návod, jak změnit přístupový email na LinkedIn.


Daniel Beránek  |  14.02.2017 19:02

Google+: jaký máte sociální vliv?

Google+: jaký máte sociální vliv?

Jaký máte sociální vliv? Kolik sledujících? Kolik sledovaných sbírek? Šíří se vaše příspěvky? Jsou kladně přijímány? Komentovány? Vidí je vůbec někdo a dějí se tyto skutečnosti v konkrétních počtech? Toto všechno vás bude zajímat nejen z osobního rozmaru na osobním profilu, ale i v případě, že spravujete stránky skupin, zájmů a firem. Kde to všechno zjistit?


Daniel Beránek  |  05.02.2017 14:42

Jak sjednotit dva osobní účty na Facebooku?

Jak sjednotit dva osobní účty na Facebooku?

Klíčovým slovem tohoto návodu je sloveso sjednotit. Facebook totiž nenabízí možnost prostého sloučení dvou osobních profilů, proto v podstatě jeden datově vybrakujeme a zrušíme. A na druhý nahrajeme jeho data. Jak na to?


Daniel Beránek  |  04.02.2017 13:16

Jak nahlédnout na nový YouTube a obarvit ho do černa?

Jak nahlédnout na nový YouTube a obarvit ho do černa?

Google má neustále v pácu designové změny a placatění, kterému říká Material Design. Ať už jste nenavistníci Material Designu, či nepoučitelní milovníci všeho nového, jedna fičurka vám pomůže všem zbavit se běloby YouTube propalující se do sítnice - temný režim. Jak spustit temný režim a jak nakouknout pod pokličku designového vývoje YouTube?


Daniel Beránek  |  02.02.2017 15:39

Jak stahovat soubory rovnou do Google Disku?

Jak stahovat soubory rovnou do Google Disku? KE STAŽENÍ ZDARMA

Záloha přímo na cloud se šikne nejen, když se chcete vyhnout otrockému stahování online obsahu na místní úložiště a jeho opětovnému nahazování na cloud, ale v podstatě kdykoliv, když děláte rychlou rešeršní práce, dáváte dohromady vizuální a informační materiál, soubory různého formátu. Pak ani nemusíte pracovat na svém stroji, ani shromažďovat jeden kousíček skládačky za druhým - ale klidně si je stáhnete všechny najednou - a třeba i necháte zazálohované přímo v cloudu. Stačí jen vědět, jak všechny ty kousíčky posílat přímo na cloud.


Daniel Beránek  |  01.02.2017 20:02

Jak zobrazit písmeno diskové jednotky před jejím jménem?

Jak zobrazit písmeno diskové jednotky před jejím jménem?

Klasická organizace diskových jednotek v Průzkumníkovi souborů zobrazuje nejprve jména diskových jednotek, teprve poté jim přiřazená písmena. Nemusí to být zrovna praktické, zvláště pokud jsou pro vás písmena jednotek primárním způsobem orientace mezi nimi a jejich jména vám jen vám brání v rychlém nalezení požadovaného umístění. Právě proto se vám může hodit zobrazování písmena jednotky před jejím jménem...


Daniel Beránek  |  04.01.2017 19:13

Jak zabránit aplikacím v přístupu k webkameře ve Windows 10?

Jak zabránit aplikacím v přístupu k webkameře ve Windows 10?

Počítačová bezpečnost je čím dál tím větším tématem dnešních dnů. A zabezpečení - či riziku úniku citlivých informací prostřednictvím kamery se také dostává nemálo pozornosti. Přelepuje si ji na Macbooku Mark Zuckerberg a stejný přístup doporučuje Jamese Comey, současný šéf FBI. Je ovšem i několik softwarových alternativ izolepy, které dokáží zabránit aplikacím v přístupu k webkameře...


Daniel Beránek  |  06.12.2016 17:50

Jak eliminovat čekání při vyhledávání aktualizací Windows 7?

Jak eliminovat čekání při vyhledávání aktualizací Windows 7?

Aktualizovat lehce opožděné (= dlouho neaktualizované) Sedmičky může být otrava, nedej bože, když spustíte vyhledávání aktualizací v čistě nainstalovaném systému. To se může protáhnout na x hodin, přičemž ani po nich se vám tyto aktualizace zobrazit nemusí. Naštěstí existuje jednoduchá oprava...


Daniel Beránek  |  01.12.2016 17:46

Článků: 172 - stránka: 1 / 9
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world