RSS Kanál

 
Jak přidat/změnit přístupový email na LinkedIn?

Jak přidat/změnit přístupový email na LinkedIn?

Sociální profily člověk pod jedněmi emaily zakládá, pod jinými pak provozuje. Změna možnosti změnit jeden email v druhý je zvlášť vítaná u profesionálních sítí, kde se jen málokdo chce prezentovat emailem typu pepazdepa123@tripu.co.uk. LinkedIn navíc vyžaduje, aby pro vytváření firemních profilů byly používány firemní emaily (na doméně firmy), nikoliv emaily obecných mailerů typu seznam.cz a gmail.com. Proto se nám bude hodit návod, jak změnit přístupový email na LinkedIn.


Daniel Beránek  |  14.02.2017 19:02

Google+: jaký máte sociální vliv?

Google+: jaký máte sociální vliv?

Jaký máte sociální vliv? Kolik sledujících? Kolik sledovaných sbírek? Šíří se vaše příspěvky? Jsou kladně přijímány? Komentovány? Vidí je vůbec někdo a dějí se tyto skutečnosti v konkrétních počtech? Toto všechno vás bude zajímat nejen z osobního rozmaru na osobním profilu, ale i v případě, že spravujete stránky skupin, zájmů a firem. Kde to všechno zjistit?


Daniel Beránek  |  05.02.2017 14:42

Jak sjednotit dva osobní účty na Facebooku?

Jak sjednotit dva osobní účty na Facebooku?

Klíčovým slovem tohoto návodu je sloveso sjednotit. Facebook totiž nenabízí možnost prostého sloučení dvou osobních profilů, proto v podstatě jeden datově vybrakujeme a zrušíme. A na druhý nahrajeme jeho data. Jak na to?


Daniel Beránek  |  04.02.2017 13:16

Jak nahlédnout na nový YouTube a obarvit ho do černa?

Jak nahlédnout na nový YouTube a obarvit ho do černa?

Google má neustále v pácu designové změny a placatění, kterému říká Material Design. Ať už jste nenavistníci Material Designu, či nepoučitelní milovníci všeho nového, jedna fičurka vám pomůže všem zbavit se běloby YouTube propalující se do sítnice - temný režim. Jak spustit temný režim a jak nakouknout pod pokličku designového vývoje YouTube?


Daniel Beránek  |  02.02.2017 15:39

Jak stahovat soubory rovnou do Google Disku?

Jak stahovat soubory rovnou do Google Disku? KE STAŽENÍ ZDARMA

Záloha přímo na cloud se šikne nejen, když se chcete vyhnout otrockému stahování online obsahu na místní úložiště a jeho opětovnému nahazování na cloud, ale v podstatě kdykoliv, když děláte rychlou rešeršní práce, dáváte dohromady vizuální a informační materiál, soubory různého formátu. Pak ani nemusíte pracovat na svém stroji, ani shromažďovat jeden kousíček skládačky za druhým - ale klidně si je stáhnete všechny najednou - a třeba i necháte zazálohované přímo v cloudu. Stačí jen vědět, jak všechny ty kousíčky posílat přímo na cloud.


Daniel Beránek  |  01.02.2017 20:02

Jak zobrazit písmeno diskové jednotky před jejím jménem?

Jak zobrazit písmeno diskové jednotky před jejím jménem?

Klasická organizace diskových jednotek v Průzkumníkovi souborů zobrazuje nejprve jména diskových jednotek, teprve poté jim přiřazená písmena. Nemusí to být zrovna praktické, zvláště pokud jsou pro vás písmena jednotek primárním způsobem orientace mezi nimi a jejich jména vám jen vám brání v rychlém nalezení požadovaného umístění. Právě proto se vám může hodit zobrazování písmena jednotky před jejím jménem...


Daniel Beránek  |  04.01.2017 19:13

Jak zabránit aplikacím v přístupu k webkameře ve Windows 10?

Jak zabránit aplikacím v přístupu k webkameře ve Windows 10?

Počítačová bezpečnost je čím dál tím větším tématem dnešních dnů. A zabezpečení - či riziku úniku citlivých informací prostřednictvím kamery se také dostává nemálo pozornosti. Přelepuje si ji na Macbooku Mark Zuckerberg a stejný přístup doporučuje Jamese Comey, současný šéf FBI. Je ovšem i několik softwarových alternativ izolepy, které dokáží zabránit aplikacím v přístupu k webkameře...


Daniel Beránek  |  06.12.2016 17:50

Jak eliminovat čekání při vyhledávání aktualizací Windows 7?

Jak eliminovat čekání při vyhledávání aktualizací Windows 7?

Aktualizovat lehce opožděné (= dlouho neaktualizované) Sedmičky může být otrava, nedej bože, když spustíte vyhledávání aktualizací v čistě nainstalovaném systému. To se může protáhnout na x hodin, přičemž ani po nich se vám tyto aktualizace zobrazit nemusí. Naštěstí existuje jednoduchá oprava...


Daniel Beránek  |  01.12.2016 17:46

Jak vzkřísit Windows Photo Viewer?

Jak vzkřísit Windows Photo Viewer?

Pokud vám nevyhovuje placatá aplikace Windows 10 Fotky a naopak postrádáte něco starého, jednoduchého a nejlépe přímo systémového, můžete zpět k životu přivést program Prohlížeč fotografií aka Windows Photo Viewer. Jak na to?


Daniel Beránek  |  26.11.2016 19:51

Jak na rychlý přístup do Ovládacích panelů ve Windows 10?

Jak na rychlý přístup do Ovládacích panelů ve Windows 10?

Přistupujete-li často k nastavení systému, jeho nástrojů a zařízení, šikne se zkratka nejen do rozhraní Ovládací panely, ale optimálně přímo k jeho nejpoužívanějším položkám tohoto rozhraní. A protože její vytvoření v systému není tak úplně intuitivní, ukážeme si, jak na rychlý přístup do Ovládacích panelů ve Windows 10.


Daniel Beránek  |  25.11.2016 16:17

Jak vypnout tisk do dokumentů XPS?

Jak vypnout tisk do dokumentů XPS?

XPS je zastaralý a nepoužívaný formát dokumentů, na jehož odkazy můžete stále narazit i v systému Windows 10. Pokud vám překáží při výběru z požadovaných tiskáren při tisku dokumentů, či prostě jen rádi čistíte systém o služeb, které nepoužíváte, poradíme vám, jak vypnout tisk do dokumentů XPS.


Daniel Beránek  |  24.11.2016 12:06

Jak plně vytížit procesor ve Windows 10?

Jak plně vytížit procesor ve Windows 10?

Máte příliš výkonné železo, nudíte se a už dlouho jste neviděli, jak vypadá počítač v plné zátěži? Chcete otestovat plnou funkčnost hardwaru po změně chladicího systému svého stroje, nebo třeba chování jednotlivých aplikací na systému, jehož procesorová kapacita je zcela vyčerpaná? Máme pro Vás jednoduchý způsob, který vám pomůže plně vytížit procesor v systému Windows 10.


Daniel Beránek  |  22.11.2016 17:27

Jak odstranit Pocket z Firefoxu?

Jak odstranit Pocket z Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Ať už optimalizujete na rychlost veškeré operace svého počítače, nebo si neradi vaříte čaj mezitím, co se spustí Firefox, vadí vám doplňky integrované do svobodného prohlížeče či prostě nepoužíváte službu pro pozdější čtení uložených textů Pocket, máme pro vás jednoduchý návod, jak Pocket odstranit z Firefoxu.


Daniel Beránek  |  13.11.2016 14:03

Jak vyvolat modrou obrazovku smrti ve Windows 10?

Jak vyvolat modrou obrazovku smrti ve Windows 10?

Modrá obrazovka smrti (také BSOD z anglického Blue Screen Of Death) se objevuje v momentech, kdy dochází k závažné systémové chybě, ze které se Windows nedokáže zotavit. Generuje chybovou hlášku, QR kód vedoucí k řešení problému na stránkách Microsoft a výpis z paměti aktuální relace do souboru .DMP. Ať už jste vývojář, kterému se hodí výpis momentální relace, či vás prostě zajímá, jak BSOD vypadá, můžete ji vyvolat prostým dvojhmatem...


Daniel Beránek  |  11.11.2016 21:19

Jak rychle najít telefon a nastavit Správce zařízení Android?

Jak rychle najít telefon a nastavit Správce zařízení Android?

Už vám zase ten Němec schovává po bytě věci, placka není na žádném z míst, kde ji tak rádi odkládáte, a vy nemáte ani nejmenší šajn, kde sakra zase může být? Nic snazšího než ji prozvonit! Tedy pokud máte k dispozici jiný telefon. Pokud ne, je třeba přijít na jiný způsob, jak rychle najít telefon s Androidem.


Daniel Beránek  |  09.11.2016 16:42

Rychlotip: informace o procesoru příkazovým řádkem

Rychlotip: informace o procesoru příkazovým řádkem

O tom, že v kompu máme procesor, víme všichni. Značku/výrobce zná taky každý. Model většina alespoň trefí - stejně jako počet fyzických jader. Ale kolik využíváme jader logických, zda nám běží virtualizace, či vůbec ji náš procesor podporuje a jak velké má mezipaměti, to už vědí opravdu jen ti, kteří se tím zabývají. My ostatní se vydáme ta data rychle zjistit...


Daniel Beránek  |  27.10.2016 19:17

Jak přidat uživatelské adresáře do nabídky Start Windows 10?

Jak přidat uživatelské adresáře do nabídky Start Windows 10?

Okamžitý přístup do složek, do nichž směřujeme veškeré stahování, v nichž máme všechny fotky z dovolených a odkud si pouštíme muziku, je víc než žádoucí. A bloumat v Průzkumníkovi souborů se nikomu nechce. Proč k tomu nevyužít možnosti nové nabídky Start?


Daniel Beránek  |  21.10.2016 12:19

Rychlotip: ikona pro rychlé vypnutí

Rychlotip: ikona pro rychlé vypnutí

Jak rychle vypnout Windows 10, aniž by systém postupně ukončoval aplikace, prováděl aktualizace a jinak nás tahal za nervy při nedostatku času a chcípající baterii, jsme si již ukázali. Dnes si pro takovéto vypínání vytvoříme ikonu, kterou budeme mít vždy po ruce, když nebudeme zvědavi na cavyky vypínajícího se systému.  


Daniel Beránek  |  20.10.2016 18:20

Jak používat nabídku Start v celoobrazovkovém režimu?

Jak používat nabídku Start v celoobrazovkovém režimu?

Pokud rádi jdete proti obecnému trendu, vaše staromilství se zaseklo u Windows 8 či prostě máte dostatečně svižný počítač a rádi okamžitý přehled a přístup ke všem aplikacím, můžete si opět zapnout zobrazení nabídky Start přes celou obrazovku...


Daniel Beránek  |  20.10.2016 17:17

Jak připnout světové časy do nabídky Start?

Jak připnout světové časy do nabídky Start?

Při komunikaci s protistranami v jiných časových pásmech, cestování do vzdálených zemí či závislosti na událostech odehrávajících se v jiných časových pásmech, není na škodu vědět, kolik je hodin dle času dané destinace. Optimálně to furt mít někde po ruce. Jak si připnout světové časy třeba do nabídky Start?


Daniel Beránek  |  19.10.2016 12:24

Článků: 160 - stránka: 1 / 8
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world